Case jx65c

Arkadaslar case jx65c hakkinda şanzuman dagitiyomus diye
soylentiler var ama ben daha once kimseden duymadim bu soylentiler dogrumu

Ben duymadim ama gordum :) baska duyan ve sahit olan arkadaslar varsa burada degerlendirelim.
Dagitma olayina gelirsek. Aslinda durum dagitma bozulma. Durumu yok.ttaktor giderken tkirti yapiyordu. 240 saatteydi. Servise bu durum iletildi traktoru goturduler sanzumandan neden yapiyor diye. Bir ay kaldi sonunda buldular fabrika montaj esnasinda sanzuman icine pul dusurmusler o pul dislilerin arasinda biraz ses yapmis bir kac dislide deforme etmis hasar goren tum disliler degistirildi suan gayet iyi durumda. Dagilip yolda kalma bir durum yok

Dağıtmayacak bir traktör olmaz bence, çünkü bir çok parça bir araya gelerek oluşan bir sistem tedarikçi firma hatası montaj hatası kullanıcı hatası bu her markanın başına gelebilir, geçen Eskişehir case servisinde de gördüm dağıtmış arkayı ama bu onun kötü bir traktör olduğunu göstermez. Erkuntta gördüm new hollanda...
Özelikle facebookta traktörün arkayı dağıtmış resimlerini koyup kötüleme kara çalma işi ile uğraşan çocuk çoluk dolmuş heryer o yüzden face de grup ve sayfalarda kolay kolay yorum vs yazmam.
Adres trakkulüp.

Dağıtmayacak bir traktör olmaz bence, çünkü bir çok parça bir araya gelerek oluşan bir sistem tedarikçi firma hatası montaj hatası kullanıcı hatası bu her markanın başına gelebilir, geçen Eskişehir case servisinde de gördüm dağıtmış arkayı ama bu onun kötü bir traktör olduğunu göstermez. Erkuntta gördüm new hollanda...
Özelikle facebookta traktörün arkayı dağıtmış resimlerini koyup kötüleme kara çalma işi ile uğraşan çocuk çoluk dolmuş heryer o yüzden face de grup ve sayfalarda kolay kolay yorum vs yazmam.
Adres trakkulüp.
Abi gordugun model kaclik

• Beğen
Tepkiler: grbzklc
Al kardeşim korkma köyde ilk caseyi ben aldım alma yok şöyle yok böyle felan dedim ama hiç kimseyi duymadım araştırdım karsilastirdim benim işime case jx75c yarar dedim ve aldım . Allah utandirmaz insallah. Şimdi ikinci motor MF 265s var sesine kıyamıyorum tipine bayılıyorum yoksa şeytan dürtuyor onu da case jx65c ile değiştir diye ama o biraz zor gibi. İnşallah vitrinlik olacak 265s. İnşallah sana da hayırlısıysa nasip etsin kardeşim

Ewet abi 65lik alicaz nasip olursa
Kredi basvurusu yaptik sonuc bekliyoruz
Kardes bizim köyde belki 25-30 tane case c serisi traktör var bu zamana kadar arka tarafı dağıtan felan filan görmedim sadece biri debriyaj balatasini sıyırmıştı başka da bişe olmadı oda batmış çok zorlatmısti ondan uzun lafın kısası ben çok memnunum gönül rahatlığıyla binebilecegin bir makine kredi onaylanırsa allah hayırlı uğurlu etsin

Bizim ilçe ve köylerde var sıkıntı çıkaran olmadı kullanıcı/ fabrika hatası olur bozulur/dağılır. Serviste ikiye ayırmışlar 75 maxpro vardı ne oldu dedim sahibi şanzımanı yağsız kullanmış dişlileri yakmış. Arkadaşlarda yazmış aklına esen x marka şöyle diye paylaşıyor itimat etme. Ben direk araştırmadan aldım Same bayisi 3/ 4 yıl önce Case Çin malı rektefiye olmuyor diye karalıyordu aldığım günde söyledi niye aldın diye sen işine bak dedim. Farklı markalar araştırırken her şahıs/bayi lafına inanma.

Kardes bizim köyde belki 25-30 tane case c serisi traktör var bu zamana kadar arka tarafı dağıtan felan filan görmedim sadece biri debriyaj balatasini sıyırmıştı başka da bişe olmadı oda batmış çok zorlatmısti ondan uzun lafın kısası ben çok memnunum gönül rahatlığıyla binebilecegin bir makine kredi onaylanırsa allah hayırlı uğurlu etsin
Sağol abi olursa fotoraf atarim 😊

Al kardeşim korkma köyde ilk caseyi ben aldım alma yok şöyle yok böyle felan dedim ama hiç kimseyi duymadım araştırdım karsilastirdim benim işime case jx75c yarar dedim ve aldım . Allah utandirmaz insallah. Şimdi ikinci motor MF 265s var sesine kıyamıyorum tipine bayılıyorum yoksa şeytan dürtuyor onu da case jx65c ile değiştir diye ama o biraz zor gibi. İnşallah vitrinlik olacak 265s. İnşallah sana da hayırlısıysa nasip etsin kardeşim
Abi bizimde koyde ilk olucak

• Beğen
Tepkiler: galiphan
Adres trakkulüp.

Traktör servisinde çalışmış olsanız böyle demezsiniz.Debriyaj balatalarında 11 inch 28 cm 12 inch 30,5 cm 13 inch 33 cm çapında normal veya bronz balatalar var.Balata kalınlıkları 9 mm 12 mm arasında değişiyor.Bazı modellerde çift veya 3 lü kavrama balata sistemleri var.Ayrıca yağ banyolu sistemlerde ıslak kavrama mevcuttur.
Fren balatalarında her iki tarafta 4-8 arası balatalar mevcuttur.
Zaman gelmiş hiç senchromench koyulmadan düz şanzımanlı motorlar üretilmiş.Sene 2010 gibi.1976 model traktörde 3 4 viteslerde senchromench var.1990 sonrası traktörlerin çoğu senchromench'lidir. Ayrıca sarı malzeme ve çelik senchromenchler vardır.Çelik olan daha dayanıklıdır.
Motor kapağı taşlandığında kimisi sabun gibi pürüzsüz çıkar,kimisi bildiğin peynir gözlü,kapak çatladı fırınladın ilk malzeme yapışır,peynir gözlü hurda olur.Defransiyel ayna mahruti büyüklükleri ve malzeme kaliteleri farklıdır.Kimi malzeme plastik çekiçle çıkar, kimisinede demir çekiç vursan eğilmez,bozulmaz.
Kullanıcı hatalarıda oluyor tabi, ağır yük altında ileri geri debriyaj vurdurması yapılırsa en iyiside olsa bir yere kadar dayanır.Zayıf malzeme olursa ne kadar gözetsende bozulur.Radyatör suyu antifriz koymadan kullanılırsa pastan dolayı radyatörü ve bloğu çürütür.
Motorda akü,dinamo kömürleri,marş motoru temizliği,antifriz,motor ve transmisyon yağları, enjektörler,sübap ayarları klasik bakımlardır.İhtiyaç olursa kalibrasyon ayarları yapılır.
Servisin önü acil yardım servisi gibi olur.
Bilginize.

Adres trakkulup.net

Traktör servisinde çalışmış olsanız böyle demezsiniz.Debriyaj balatalarında 11 inch 28 cm 12 inch 30,5 cm 13 inch 33 cm çapında normal veya bronz balatalar var.Balata kalınlıkları 9 mm 12 mm arasında değişiyor.Bazı modellerde çift veya 3 lü kavrama balata sistemleri var.Ayrıca yağ banyolu sistemlerde ıslak kavrama mevcuttur.
Zaman gelmiş hiç senchromench koyulmadan düz şanzımanlı motorlar üretilmiş.Sene 2010 gibi.1976 model traktörde 3 4 viteslerde senchromench var.1990 sonrası traktörlerin çoğu senchromench'lidir. Ayrıca sarı malzeme ve çelik senchromenchler vardır.Çelik olan daha dayanıklıdır.
Motor kapağı taşlandığında kimisi sabun gibi pürüzsüz çıkar,kimisi bildiğin peynir gözlü,kapak çatladı fırınladın ilk malzeme yapışır,peynir gözlü hurda olur.Defransiyel ayna mahruti büyüklükleri ve malzeme kaliteleri farklıdır.Kimi malzeme plastik çekiçle çıkar, kimisinede demir çekiç vursan eğilmez,bozulmaz.
Kullanıcı hatalarıda oluyor tabi, ağır yük altında ileri geri debriyaj vurdurması yapılırsa en iyiside olsa bir yere kadar dayanır.Zayıf malzeme olursa ne kadar gözetsende bozulur.Radyatör suyu antifriz koymadan kullanılırsa pastan dolayı radyatörü ve bloğu çürütür.
Motorda akü,dinamo kömürleri,marş motoru temizliği,antifriz,motor ve transmisyon yağları, enjektörler,sübap ayarları klasik bakımlardır.İhtiyaç olursa kalibrasyon ayarları yapılır.
Bilginize.

Adres trakkulup.net
Pek bisey anlamadim abi yane case jx65c iyimi kotumu

Abi sence bizim 240s 2000 model
Orjinal hidrolik direksiyon ve yag banyolu senkromec vites 1800
Saatte frenler ve lastikler yeni 400 saat yapmadi daha ne yapar galeri 21 veriyor

traktorun gayet guzel ve temız duruyor kardesım bayı cok dusuk fıyat vermıs ıste bır yandan fıyat dusurursun elındekı traktorude dusuge almaya calısır mesela caseye 85 deseydı traktorune 25 derdıı ımkanın var ıse elındekı tarktoru kendın satmaya calıs

Bilginize.

Adres trakkulup.net

Servis değilim doğru ama ben yanlış bişey yazdığımı düşünmüyorum düşüncemi paylaştım, ayrıca bu kötü bu iyi demedim.
""Defransiyel ayna mahruti büyüklükleri ve malzeme kaliteleri farklıdır.Kimi malzeme plastik çekiçle çıkar, kimisinede demir çekiç vursan eğilmez,bozulmaz.
Kullanıcı hatalarıda oluyor tabi, ağır yük altında ileri geri debriyaj vurdurması yapılırsa en iyiside olsa bir yere kadar dayanır""

ve hemfikirim bu yorumunuz demek istediğimi anlatmış.
teşekkür ederim :)