ERKUNT TRAKTÖRDEN YENİLİK HABERLERİ -- MART 2017 ...!

erkuntları seviyorum güzel traktör. ama aklım hala ilk çıkan zf şanzımanlı modellerinde bayılmak nedir bilmiyordu. ayrıca sonuçta yerli traktörümüz. gelişmesini en fazla isteyenlerden biriyim. ayrıca kaporta yapısı ve dış görünüşü olarak ta türk çiftçisine hitap ediyor bir yandan da bir çok dış ülkede de geçerli bir ergonomik yapısı var inşallah daha iyi yerlerde göreceğiz.

Bildiğim kadarıyla eski tiplerinde euro2 motor vardı ve sekman sayısı fazlaydı daha çabuk yıpranır ama çok acayip asılırdı .şimdiki modeller ise euro 3 bu traktörün az çekmesine neden oluyor.rektefede bu motoru euro 2ye döndürebilirsek belki eskileri gibi seri olur.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Ercan bilgilerden dolayı sana teşekkür ediyor Erkunt traktörü​ tebrik ediyorum.sanirim imkanları el verdikce kendini yenilemeye çalışıyor.gecen yıl bende mt almıştım.bende memnun değilim.bizim sistemde ne değişecek acaba.biraz acabilirmisin.ne zaman olacakmış.herkeze saygılar...

Ben teşekkür ederim Erhan abi. Dediğin gibi erkunt sürekli araştırma geliştirme içinde devam ediyor.
Abi deiğişim uygulamalı olarak deneme şansım olmadı ama sıkıntının giderildiği ve daha da geliştirileceği söylendi.
Değişim konusunda servis muhtemelen sizi arayacaktır.

Ercan eline sağlık çok güzel iş çıkartacaklar. İnşallah dünya markalarıyla rekabet edecek konuma gelir tüketiciyi dinleyip kendilerini geliştiriyorlar.

Teşekkürler Yaşar abi.
Trakkulüpte var dinlenen izlenen.

Emeklerine sağlık Ercan başkanım. Bilgileri en yetkili ağızdan bizlere aktardığın için teşekkürler.

Herşey bir yana çiftçiyi dinlemesi, çiftçinin ne istediğini öğrenmesi Erkunt'u Erkunt yapan en önemli etkendir. Başarılarının devamını dilerim.

Teşekkürler Mustafa başkanım :)
Erkunt çalışıyor.

erkunt'a başarılar diliyorum..
marka değerini her geçen yıl dahada ileriye taşıyor..
arge çalışmalarını uygulama safhasında başarılı..
Özellikle Doğu bölgesini ifade edecek olursam;
reklam ve birebir tanıtımlara dahada önem vermesi gerekiyor..
tarla günleri ve piyasada söz sahibi olana kadar fiyat konusunda fedakârlık edilmesi gerekiyor..
hepimiz biliyoruzki insanları mutlu etmek hiçte kolay değildir..
erkunt camiasına bu konuda özellikle sabır dilerim..

son olarak trakkulüp buluşmasındaki sponsorluğunu halen unutmuş değiliz..
bunun için tekrar teşekkür ederim.
gerek erzurum ve çevresi gerekse sosyal medya'daki erişimlerimizle elimizden gelen her türlü desteği ERKUNT traktör için vermeye hazırım..

başarılarının devamını dilerim..

Emmi çok değerli yorumun için teşekkürler.
Bakarsın bizim nazımı çekerler sponsor oluverir buluşmamıza.
Bu yazdıklarımızı emin ol erkunt yetkilileri görecek.

Piyasaya sürülmüş MT Erkunt traktörleri tam bir fiyasko.Öyle power shuttle mı olur.Beceremedin üretme arge var diyorsun bir sürü mühendis var diyorsun diğer firmaların powershuttle şanzumanlarını bir incele birde kendi ürününe bak.Videoları izledim alan insanları keriz yerine koymuş firma büyük bir firma ise bu ürünlerini toplar adam gibi ürün çıkarır sahiplerine teslim eder.Yazık o kadar verilen paraya

Erkuntta kabul ediyor hatamız oldu diye ama vazgeçmeden bu işi olması gerektiği gibi sonuçlandırmak için çalışmalar sürüyor ayırca sizin dediğiniz power shuttle çalışmaları da var.
Birde kimseyi keriz yerine falan koyma yok daha önce MT almış bir vatandaşında mağduriyeti giderilecek.

Ercan tebrikler.boyle yararlı paylaşımlarda bulunman trakkulup için çok faydalı.ustelik beklenti ve sorunları ilk ağızdan fabrikaya iletilmesi fabrika içinde ar ge çalışmalırında onemli basamak.gerek nleri eksiklikleri kullanıcıarın beklentilerini burada en çok sen biliyorsun ve erkunta iletiliyorsun en guzel çalışmalarından biri

Teşekkürler İskender abi :)
Hepimizin de hoşuna giden bir durum.

Aleykume selam kardeşim.ama erkuntun fiyatının neden yüksek tutuldugunuda sorsaydın keşke.Nerdeyse ithal traktörlerle fiyatı aynı.

Yukarda yazdım bu durumu :)

Ercan tebrikler basarılar..

Erkunt binmesek de yolu acik olsun..

MT dedigin olayi ilk defa gecen sene gordum..

Inan ki durusundan belliydi tad vermeyecegi..

Özellikle yerli binicilere.. Bi dost tavsiyesi..

Piyasaya İLK cıkani Hemen almayın.. deneme suresi gecsin..

Yorum için teşekkürler Umut abi.
Herşey halledilecek.

erkuntları seviyorum güzel traktör. ama aklım hala ilk çıkan zf şanzımanlı modellerinde bayılmak nedir bilmiyordu. ayrıca sonuçta yerli traktörümüz. gelişmesini en fazla isteyenlerden biriyim. ayrıca kaporta yapısı ve dış görünüşü olarak ta türk çiftçisine hitap ediyor bir yandan da bir çok dış ülkede de geçerli bir ergonomik yapısı var inşallah daha iyi yerlerde göreceğiz.

Teşekkürler Serdar abi eyvallah :)

Bildiğim kadarıyla eski tiplerinde euro2 motor vardı ve sekman sayısı fazlaydı daha çabuk yıpranır ama çok acayip asılırdı .şimdiki modeller ise euro 3 bu traktörün az çekmesine neden oluyor.rektefede bu motoru euro 2ye döndürebilirsek belki eskileri gibi seri olur.

En iyisi orj. olanı :)

bu arada nacizane...
erkunt arge ekibiyle iletişime geçmek isterim..
yenilik ve tasarım konusunda yardımlarımız olur...

Ayrıca 2017 sponsorluk şerefine nail olurlarsa tabiki çok memnun oluruz..

Müşteri taleplerine göre bir tasarım ve yeni yüz ile satış rekoru kırması dileğiyle..

• Beğen
bu arada nacizane...

Müşteri taleplerine göre bir tasarım ve yeni yüz ile satış rekoru kırması dileğiyle..
Yusuf abi;
Şu durumdaki modellerinin fiyatlarının yanlarına yaklaşamıyoruz.
Birde yeni yüz yeni model. 200 den açarlar ağzını

138 den 152 ye çıkan bir fiyat

• Beğen
Yusuf abi;

İnan kaliteli ve özellikli bi motor yapsin jd nin 5105M e on basar erkunt cok tarla sürdük kazayagi cektik 100lük erkunt 5105M le her kulvarda yarisiyordu ondan da az yakiyordu bide kalite, shuttle,sessiz kabin koyup piyasaya girerse varsin jd ile landini ile nh ile aynı fiyat olsun ben tercih ederim şahsen

• Beğen
İnan kaliteli ve özellikli bi motor yapsin jd nin 5105M e on basar erkunt cok tarla sürdük kazayagi cektik 100lük erkunt 5105M le her kulvarda yarisiyordu ondan da az yakiyordu bide kalite, shuttle,sessiz kabin koyup piyasaya girerse varsin jd ile landini ile nh ile aynı fiyat olsun ben tercih ederim şahsen
Yusuf abi kabini kendi yapmıyorki sessiz kabin koysun...
Hisarlar yapıyor. Sorsan biz tasarlıyoruz derler.. sen yapana bakacan çizeni ne yapacan... böyle kelime oyunlarıyla indanları tiksindiriyorlar. Bayiye gidin 1000 tl indirim yapıyo dalga geçiyorlar.. bayiciliği bölgeliciliği kaldıracak bir kere. Kaldırsa zaten erkunt traktör sattıracak bayi bulamaz bunu kendi de biliyor. Bayiler bayicilik olfuğu için kuyruğu dik tutuyor bu kez de çifçileri ezdiriyor. Bayikere traktör sattırmak için neler yaptıklarını ben çok iyi biliyorum ama burada yazmak bir şeyi ispat etmeyeceek siz bilin yeter ..
Kuru kuruya yerli malı milliyetciliği yapmaya gerek yok. Arkamızda oynanan oyunları bilsek alan olmaz...

• Beğen
Hisarlar yapıyor. Sorsan biz tasarlıyoruz derler.. sen yapana bakacan çizeni ne yapacan... böyle kelime oyunlarıyla indanları tiksindiriyorlar. Bayiye gidin 1000 tl indirim yapıyo dalga geçiyorlar.. bayiciliği bölgeliciliği kaldıracak bir kere. Kaldırsa zaten erkunt traktör sattıracak bayi bulamaz bunu kendi de biliyor. Bayiler bayicilik olfuğu için kuyruğu dik tutuyor bu kez de çifçileri ezdiriyor. Bayikere traktör sattırmak için neler yaptıklarını ben çok iyi biliyorum ama burada yazmak bir şeyi ispat etmeyeceek siz bilin yeter ..
Kuru kuruya yerli malı milliyetciliği yapmaya gerek yok. Arkamızda oynanan oyunları bilsek alan olmaz...

erkunttan canınız epeyce bır yanmıs gorunuyor sizi iyi anlıyorum burdakı kullanıcılar da aynı dertlerden muzdarıp erkunt degıstırmeyı dusundu bır abımız dıger fırmalar cok dusuk fıyat verdı nıye cok dusuk fıyat verıyorsun dıye yuklendık hatta napım ben bunu dıyor elımde kalıyor satamıyorum dıyerekten almaya hıc yanasmıyorlar bıle.

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
erkunttan canınız epeyce bır yanmıs gorunuyor sizi iyi anlıyorum burdakı kullanıcılar da aynı dertlerden muzdarıp erkunt degıstırmeyı dusundu bır abımız dıger fırmalar cok dusuk fıyat verdı nıye cok dusuk fıyat verıyorsun dıye yuklendık hatta napım ben bunu dıyor elımde kalıyor satamıyorum dıyerekten almaya hıc yanasmıyorlar bıle.
Can yanması da bir yana biraz dikkatli qnaliz eden onların politikasını anlar görür zaten. Aynen sivas zara bayiside aynısını bana dedi

Komşumuz da Haşmet vardı 1 yıl filan ancak kullandı. klima kabin tavanını islatmis. Yaşlı amcam telefonda servise derdini anlatamamis beni gördü hele bı gel gittim gösterdi telefonu verdi servise bı anlat.Servise üç kelime söyledim klima pilotun üzerini islatmis....Servisin verdiği cevap 3 güne geliriz yüzüme telefon kapandi...O günden sonra erkunttan sogudum.Eger o traktör benim olsaydi.İşçisinden patronuna herkesi rahatsız ederdim para vermişim bana ....... Muamelesi yapacak!Daha olmadı organize in girişine çeker rezil ederdim erkunt u 2. Organize ye...Servisler satıcılar incitmemeyi öğrenmeden Erkunt a bakış açım değişmez...

Komşumuz da Haşmet vardı 1 yıl filan ancak kullandı. klima kabin tavanını islatmis. Yaşlı amcam telefonda servise derdini anlatamamis beni gördü hele bı gel gittim gösterdi telefonu verdi servise bı anlat.Servise üç kelime söyledim klima pilotun üzerini islatmis....Servisin verdiği cevap 3 güne geliriz yüzüme telefon kapandi...O günden sonra erkunttan sogudum.Eger o traktör benim olsaydi.İşçisinden patronuna herkesi rahatsız ederdim para vermişim bana ....... Muamelesi yapacak!Daha olmadı organize in girişine çeker rezil ederdim erkunt u 2. Organize ye...Servisler satıcılar incitmemeyi öğrenmeden Erkunt a bakış açım değişmez...
Sözüm meclisten dışarı... itin götüne s.... gene değişmez... ben aldım alalı neden salya sümük ağlıyorum ...
Fabrika oksun bayi olsun servis olsun ne dersen de tamam gereken yapılacak diyor ne yapıkıyor ne ediliyor...

Daha yeni bir konu.. bizim bölgeye bakan servise telefon ettim hidrolik keçesinden yağ atıyor.. tama dedi 3 gün sonra o tarafda işim var yarım saatte değiştiririm dedi. Cumartesi gelecwkti ben ararım sizi dedi. Bu gün pazartesi akşam oldu 6 günde geçti ne arayan ne gelen var.
Şimdi sıfır erkunt neden almadığımı bu kadar neden kızdığımı daha iyi anlarsınız. Neden erkunt fabrika. Servis bayiye bu kadar kızgınım anlayın. Ne kadar yenilik yaparsa yapsınlar sıfır almam. Alsamda cebime uygun olduğu. İkinci elde 30 40 bin tl düştüğü için ikinci el erkunt alırım...

• Beğen
Tepkiler: BASAYEV
Araştırdığına bende katiliyorum 😀😀

saol Kale ağam :)

bu arada nacizane...

Ararsak seni gel erkunta :)
Trakkulüp sitemiz erkuntun takibinde ;)

Yusuf abi;

Bugün %6 gibi bir indirim geldi inşallah devamı gelir.
Müşteri satış fiyatı değişti.

Abi sen de iyi kötü bu durumları biliyorsun :)

Erkunt tam manalı shuttle ve bir kademe daha bolucu eklese,kabin konforundaki iyileştirmelerle birlikte jd nin 5m serisinin onunu keser.arada bir fark kalmıyacak çunku neredeyse.

o istenene de kavuşacağız inşallah.

Abi kabin şasesi yarış geri kalan herşeyi fabrikada erkunt tarafından toplanıyor.
Kabin sessizliği konusunda yeni bir çalışma başlayacak bunu detaylıca paylaşırım zaten nasıl oldu bu iş diye.

Yapılması gerekenler yine yok zf şanzumanlılarda 2. vites ile 3. vites arası çok şu traktörleri 5 vites yapıp yolda 1-2-3-4-5 yağ gibi gitse dadından yenmicek hız vitesi istemiyorum yanlış anlamayın

Hİ-LO bu işi çözmedi mi eskiden vites değiştiriyordun şimdi Hi-Lo ile vites düşüp yükseltiyorsun.

Öyle mi :)
Bakalım zaman neler gösterecek.
Sen de case var dert etme ;)

İşte bunun nedeni erkunt değil kötü servis.
Sırf bu sorunları bize iletsin diye erkunt 2014 haziran ayında çiftçi müşteri hizmetleri hattı kurdu ve 4 saat içinde muhakkak bir yetkili size ulaşıyor.
Ama bu numarayı aramayan kişi derdini erkunta iletemiyor fabrikanın da haberi olmayınca kötü olan erkunt.

Sözüm meclisten dışarı... itin götüne s.... gene değişmez... ben aldım alalı neden salya sümük ağlıyorum ...
Fabrika oksun bayi olsun servis olsun ne dersen de tamam gereken yapılacak diyor ne yapıkıyor ne ediliyor...

Daha yeni bir konu.. bizim bölgeye bakan servise telefon ettim hidrolik keçesinden yağ atıyor.. tama dedi 3 gün sonra o tarafda işim var yarım saatte değiştiririm dedi. Cumartesi gelecwkti ben ararım sizi dedi. Bu gün pazartesi akşam oldu 6 günde geçti ne arayan ne gelen var.
Şimdi sıfır erkunt neden almadığımı bu kadar neden kızdığımı daha iyi anlarsınız. Neden erkunt fabrika. Servis bayiye bu kadar kızgınım anlayın. Ne kadar yenilik yaparsa yapsınlar sıfır almam. Alsamda cebime uygun olduğu. İkinci elde 30 40 bin tl düştüğü için ikinci el erkunt alırım...

Bu konuda yorumunuzu iletilsin diye alıntı yaptım.
Muzaffer abi sıkıntılı bir durumların olmuş foruma yeni üye olduğumda da okumuştum sıkıntılarını.
Bakalım bundan sonra ne olacak.

Bu arada fabrika ziyaretimizi bekliyor kimse gidelim görelim soruları birde biz soralım demedi
Neden ?

• Beğen
Tepkiler: gatmer45
Köyümüzde aynı kişinin 1 normal 1 crd olmak üzere iki hasmeti var. Yaptığı yorum çekiş farkı pek yok yakıt olarak da pek fark yok ama bogulma ve toparlama konusunda fark çok diyor.Crd den daha memnun. Düz olan 2013 2500 ustü saatte, crd 2015 1000 saat civarı yanlış hatırlamıyorsam.Ben test sürüşü yaptım crd gayet iyiydi. Alana satana hayırlı uğurlu olsun
Allah razı olsun..

Ercanım sağlık olsun..
Tek eksik erkuntta yok hepsi aynı 2. 2,5 aydır içine bir daldım ki hepsi aynı hepsinin bir kusuru var. Bütün teknolojileri koyan kabini dar kabimi geniş olanın torku düşük. Torku yüksek olanın parası çok. Daha bşre alsan servislerde ne sıkıntılar yaşayacan yedek parçalarını ne kadardan verecek o da alıp denemeden zor görülür.

• Beğen

İşte bunun nedeni erkunt değil kötü servis.
Sırf bu sorunları bize iletsin diye erkunt 2014 haziran ayında çiftçi müşteri hizmetleri hattı kurdu ve 4 saat içinde muhakkak bir yetkili size ulaşıyor.[/U]

Bi ürünü çok kaliteli yapabilirsiniz.Ancak müşteri ilişkileri kötü olduktan sonra küçük de olsa çıkan problemlerde hızlı çözümler bulunamaz ise müşterinin gözünde o marka zedelenir servis degil.Bana kaliteli hizmeti verecek alt yapıyı kurmak zorunda.Geçen gün Koç grubu bünyesinde olan bi makineyi aldım kırık geldi bana 10 gün değişme süresinden bahsetti.Bu kaliteli bir hizmet degildir. Para verdiysem hizmet vermek zorunda gerekli yerleri rahatsız ettiğimde değişim süresi 4-5 saat gibi kısa bir süreye düştü evime geldi kuruldu...Hak aramayı muhattap bulmayida bilmek lazım.

Bi ürünü çok kaliteli yapabilirsiniz.Ancak müşteri ilişkileri kötü olduktan sonra küçük de olsa çıkan problemlerde hızlı çözümler bulunamaz ise müşterinin gözünde o marka zedelenir servis degil.Bana kaliteli hizmeti verecek alt yapıyı kurmak zorunda.Geçen gün Koç grubu bünyesinde olan bi makineyi aldım kırık geldi bana 10 gün değişme süresinden bahsetti.Bu kaliteli bir hizmet degildir. Para verdiysem hizmet vermek zorunda gerekli yerleri rahatsız ettiğimde değişim süresi 4-5 saat gibi kısa bir süreye düştü evime geldi kuruldu...Hak aramayı muhattap bulmayida bilmek lazım.
Aynen öyle... ilgi alaka çok önemli...

• Beğen