T 115 max hakkında yardım

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

Abiler arkadaşlar biraz fazla konu açıyorum ama bu aralar çok sancılı geçiyor.

Bir traktör almam gerekiyor.
Elimdeki traktörü verip krediyi kapatıp yeni traktör almam lazım.
Nakit olarakda krediyi kapatabilirim imkanım var ama. Arada traktörüde değişmem gerekiyor.
Elimdeki erkunt servet 80 t
Rampalarda çekmiyor bu canımı aldım alalı sıkıyor. İlk başlar hararette yapıyordu 7 8 bin tl para harcadım yine düzelmedi ama her ne sebep ise bu izne gittiğimde rampada sıkıştırdım ortaya gelemdi. Kış günü hararetmi olur derseniz eskiden yapıyordu.

Gelelim konunun başlığına.
Kangal mccormick bayisiyle konuştuk bizi bankadan soracak.
Ellerinde hali hazırda T115 max varmış
Geçen günki açıklamalarımda da üç seçenek vardı
Deutz fahr 5090g yi eledim motor özellikleri ve hidrolik özellikleri o paraya göre çok kötü. Bu yüzden onu eledim
Haşmet crd yide anlaşamadık.
Şimdi Mccormick T115 kaldı eğer anlaşırsak T115 max olacak sıfır alma planım yoktu ama ikinci elini bulamadım yoktur.mecbur sıfır olacak.
Ama traktör hakkında ne video nede bir yorum konu bulamadım.
Üyelerden kullanan varsa T max serisi için biraz fikir verebilirmi acaba.

Bu arada deutzun hangi motor ozelligi ve hidrolik ozelligi iyi degil.5090 tmax 115 ten daha cok kaldirma kapasitesine sahip.motoru desen iki tane perkins öldürür.5090 commanrail stop go gibi ozelliklere sahip.hidrolik sistemi daha kalitelidir.ikisininde icine bin kalite farkini göreceksin.5090 nin tek eksigi powershuttle bunu bende sevmiyorum ama mccormickle kiyaslanmaz deutz

Resimler ve ekler

• Screenshot_2017-03-20-21-50-56.png
    Screenshot_2017-03-20-21-50-56.png
    1 MB · Görüntüleme: 315
  • Screenshot_2017-03-20-21-49-45.png
    Screenshot_2017-03-20-21-49-45.png
    531.2 KB · Görüntüleme: 273
  • Beğen
Tepkiler: Taha261992
Landini 5h 115 neyse tmax 115 te o.ayni motor ayni düzen.Birisi mavi birisi kırmızı.ozellik ve donanim olarak guzel ama beygire gore sanki torku bana az geliyor.kabin platformu duz degil eski fiat ve mfler gibi.Kullananlar daha detayli aciklayacaktir
Kabin tabanı çok can sıkıcı ama nasıl olacak bende bilmiyorum. O nunla kalsa iyi kabinide çok dar. Tek kapı var arkada oval cam yok... 2.5 aydır traktör aramakdan bıktım. Sabahdan yatana kadar böyle yim ....

Kabin tabanı çok can sıkıcı ama nasıl olacak bende bilmiyorum. O nunla kalsa iyi kabinide çok dar. Tek kapı var arkada oval cam yok... 2.5 aydır traktör aramakdan bıktım. Sabahdan yatana kadar böyle yim ....

Mukemmel bisey bulamazsin.hepsinin eksi bir yonu vardir.senin ihtiyacini karsilayacak makina nasil olmali.mekanik mi olmali elektronik mi.yakit o emli mi degil mi.nasil iste kullanacaksin.sana kac hp lik bir makine yeter bunlar yaz birde kac liraya kadar makine bakiyorsun sana secenek sunariz forumca

• Beğen
Tepkiler: abici ve şerefli1
Mukemmel bisey bulamazsin.hepsinin eksi bir yonu vardir.senin ihtiyacini karsilayacak makina nasil olmali.mekanik mi olmali elektronik mi.yakit o emli mi degil mi.nasil iste kullanacaksin.sana kac hp lik bir makine yeter bunlar yaz birde kac liraya kadar makine bakiyorsun sana secenek sunariz forumca
Allah razı olsun.
Haklısın harbiden o kadar çok araştırdım yok.
Fendt ve massey hariç yoktur. Onlarda aşırı pahalı.
Aslında bana 90 ila 100 hp arası kabinli power shutleli power şhiftli veya sürekli arttırmalı şanzımanlı
Yada erkunt gibi hi lo da olsa olur power şhutle olmasada olur.
Öncelik ikinci el az kullanılmış 130 bini aşmayacak kasgo değeri yüksek yakıtı ideal olmalı nh ler gibi çok yakmamalı
Deutz mccormick gibi az yakmalı

Normal şartta işimizi 480 de görür öyşe aşırı altında kalkılmayacak bir tarlamız veya işimiz yok. Ama işte saydığım özelliklerin dışında bir traktör beni kesmez 60 56 gibi 70 56 gibi bacaklarımı zar zor içine sokupda bineceğim bir traktör istemiyorum.

Claas arıon 410 bile 88 hp iken ben nere gdim
88 hp 230 bin tl. Ama içi yayla gibi aradığım özellikden fazlası var amaa işte parası çok çılgın.
Sürekli tarla işimiz olsa yılda iki ekim dahi yapsak sorun yokda o parayı ver güneşin altında yatsın sonrada satmak iste satama çok acı.
Biri bana akıl versin..

Arion 410 100 110 hp 88 degil.sana serviside olmasi lzm degil mi
Aynen kardeşim bana serviside lazım.
Arıon kabul görmüş hp si 88 hp yazıyo.
Hele servis bulamayım siz o zaman benim ağıdımı görün. ☺☺☺☺☺

Arıon çok harikaa motor hostes dahi şöför kadar rahat bir koltuğa sahip. Ama çok pahalı ve new hollanda bayisinin bana dediğine göre traktör yönetim sistemi yüzünden tam güçte çekmiyormuş.
New holland T6.120 ile kıyasladık da oradan açılmıştı konu. T 6.120 75 hp ile başlayıp zorlandıkca güç arttırııyormuş. Ama claas da bu yokmuş. Bu yüzden asılma sıntısı varmış.
Ama donaanınım olarak claasın içine giren inmek istemiyor...
Claas böyleyse fendt nasıldır acaba...😡😡😡😢😢

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...r-tarimdan-mccormick-t110-max-411214639/detay kardeşim İstanbul da T110 max 2013 model saati az bunu da düşünebilirsin. Bu makine temizse sorunsuzsa T115 max ın sıfırına bence hiç gerek yok.
Arasam bile onunla zor anlaşırık usta. Bizim bide kredi kapanmaa işi var. Ancak bayi ile veya galeri ile anlaşırık...
Arapörenli halıma koydumu sanki,😡😡kabin taban platformu dedi ben bittim.

Merak ediyom benim kaadar sorunlu bir türlü beğenmezlik huyu olan başka varmı acaaba.

Kubota 9540 önerebilirim, bi inceleyin isterseniz .
Aradım ustam aramadım değil yardımcı olacağına oraya git buraya git diyip duruyor. Ben hem iim görülsüm hem traktörüm yenilensin diye uğraşıyom... işimi görmedii için beni deniz banka bulaştırmaya çalışıyo. Hem deniz bankadan aff edersin kazık yiyecem hem işim görülmeyecek... o yüzden hem işimi görene hemde iini gören adama bakarım. Şimdiye kadar aradığım bayilerden sadece tamam hallederiz diyen.

Erkunt,yok demedi.
Mccormick bayisi yok demedi,
Deutz fahr bayisi tamm gelin halledek dedi. Sağolsunlar.
Artık bu üçünden son konuştuğum erkunt bana baya bir indirim yaptı sağolsun.
Deutzda kampanya var ama satılmayan 2016 ları satmaya çalışıyor.
Mccormick opsiyon sunmuyor t 115 leri ön kepçe joistikli satıyor ama ön kepçe yok. Sadece joistik kolu var.Yani hiç bir zaman işime yaramayacak 20 25 bin boş yere verip almayacamda. O yüzden opsiyonuda yokmuş hepsinde varmış. T115 t 110 bu modellere o joistik için bir sürü para istiyorlar. Çıkartsalar belki 7 8 bin tl daha inecek. Kar kar kardır krdan zarar olmaz. O yüzden bu da beni
Erkunt almama zorluyor. Ahh erkun ah. Ne olurdu power şhifti koydun power şhuttleyide koyaydın... sana kim diyecekti powe şhuttleyi kimden aldında koydun. Motor alıyon şanzuman alıyon difransiyel alıyon kim ne diyordu da poweşhuttle içinde diyeydi...

Hocam cidden adınıza üzüldüm ya, hem arada kalmışlık hemde bayilerin tavrı yıldırmış sizi.. Allah kolaylik versin . Hayırlısı olsun hakkınızda.

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Hocam cidden adınıza üzüldüm ya, hem arada kalmışlık hemde bayilerin tavrı yıldırmış sizi.. Allah kolaylik versin . Hayırlısı olsun hakkınızda.
Allah razı olsun hacım. Ama benimde kanaatkarsızlığımda var. Çok kusur eksik arıyorum oda var.
Şunu gördüm eğer kusursuz donanım arıyorsak 200 bin tl üzeri traktör almamız gerekiyor. Ben bunu öğrendim. O kadar parayı verecek be bütçe var ne de tarla var..