8370R SATILDI!

Arkadaşlar konya tarım fuarı hareketli başladı ipm ile 420 beygir olan türkiyenin en büyük traktörü 310.000€ ya şeflek tarıma satılmıştır konyamıza hayırlı olsun...
(Fotoğraflar gelicek beklemde kalın)
37d320c2a3216b6a3629afe4059d1bca.jpg
87791324e9b4f8fe2f454380b5568262.jpg

Bizim komşu köylerde ekim yapan patatescilere sattılar traktörün yaptığı tek iş dip kazan çekmek ve tarlada kalan kamyonları çekmek ön hidrolik ilede vinç ile tırlara patates yüklüyor [emoji4]

Ben olsam hiç boş yatırmam traktörü, çekilir tip tekerlekli 12 li 16 no pulluk atarım.5 m tiller,diskaro, merdane veya dik rotovatör atarım arkaya,iş yapmaya doyum olmaz.Ekim ekipmanlarında sıraya uygun ikili lastikler takarım, toprağa fazla baskı yapmaz.Toprak lazerli tesviye ekipmanlarında da da iyi iş çıkartır.
Hayırlı olsun,kardeşim.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

• Beğen
Tepkiler: omerali42
Ben olsam hiç boş yatırmam traktörü, çekilir tip tekerlekli 12 li 16 no pulluk atarım.5 m tiller,diskaro, merdane veya dik rotovatör atarım arkaya,iş yapmaya doyum olmaz.Ekim ekipmanlarında sıraya uygun ikili lastikler takarım, toprağa fazla baskı yapmaz.Toprak lazerli tesviye ekipmanlarında da da iyi iş çıkartır.
Hayırlı olsun,kardeşim.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Bu işin zevkine varanda işçiler [emoji846] Ben olsam işçiye vermem bu traktörü

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

hayırlı olsun,
ama bene yanlış,
300+ Beygir ve üstü için paletli traktör lazım
7-8 ton ağırlığın, 420 BG gücün, sadece 4 teker ve en fazla 4 m² temas yüzeyinin olması demek, o gücün yarısının boşa gitmesi demektir.
Kesinlikle katılıyorum
Yeterli ağırlık ve güç var fakat bunu destekleyecek toprağa tutunma alanı yok
Reklam yapmak gibi olmasında Case İH ve New Holland fabrika çıkışlı arka aks paletli modelini opsiyon olarak sunuyor her nekadar ülkemizde bulunmasada
Ön aksada palet eklememelerinin nedeni heralde manevra sırasında aşınma yaşanmaması için :)