Herkese Selamun aleykum

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

Arkadaşlar her ne kadar erkunt hakkında en ağır eleştirileride ben yapsam da yine erkunt dedim.
Sıfır almam alırsamda ikinci elini alırım dedim ama şunuda gördüm bayi olmayan traktör alıp satanlar eğer bu forumda öyşe insanlar var ise üzerine alınmasın. Ben kendi konuştuğum galeriler için diyorum resmen çakalllar sürüsü düşeni parçalayacaklar. İş görmek fayda vermek nerede. O uüzden onlara para kazandıracağıma sıfır alırım dedim.

Erkunttan vaz geçemeyeceğimi bir kez daha anladım.
Ne zaman bir ağır yük olsa panter gibi asıldı ya çıkarttı ya koparttı. Arkasına ekin biçtiğim zamanlar o kadar remork bağlıyordum bazı traktörlerin tek temorku çıkaramadığı yerde iki 4 tekerlekli bir gezer patosu basıp çıkartıyordu.

Ayriyeten erkunt fabrikasının genel müdürünün konuşma videoları bayinin çok yardımcı olması beni erkunt almaya karar vermede çok yardımcı oldu.
Bayi ile konuşurken gözlerim doldu.. Sağolsun ne dediysem tamam dedi. Eski bayi olaydı şimdi ikinci el işi yapıyor 1 tl inmezdi. İşte beni erkunttan soğutanda o bayilerdi ama el değiştirmiş zaradan feramuz abi almış bilmiyordum. Öyle bayiler olsun çamurdan traktör satar..
Mccormick kabin platformu ,kafam çok dağınık ama forumda bir arkadaş geçen gün hatırlattı. Hem dar hem kabin alt platformu beni vaz geçirdi öyle şeylere gelemem.
Deutz fahrın satılmayan 2016 modellerini 145 den vermesi falan onları elememe sebep oldu.

Nasip olursa bir yola çıktık pazartesi kredi işlemlerini başlatacağız. Banka ve bayi ile işleri bitirdik.
Haşmet 110 crd yi alacağız inşaallah.
Servetin gitmesine içim el vermiyor. Kaç yıl kahrımızı çekti.insan ailesi gibi hisssediyor.. 😢😢😢😢
Haşmet abisi için kendini feda edecek.. 😢😢

Anısına fotosunuda ekleyim dedim. Allah dan nasip oldu da gitmeden 1 ay binmek nasip oldu. Babam radyatörünü falan söküp temizlemiş. Hararette yapmıyordu.. 4.5 tonla dıkıştırdım da kıpırdamadıydı. Garibimin ekinde radyatörünü tıkamışımda hararet yapıyor diye yıllarca karaladım.
Bu benim beğenmemezliğim ön yargım çabuk eleştrim yüzünden çok laf söyledim. Soner bey de bu forumu görüyorsa haklarını helal etsinler. Yıllarca bizi soyuyorlar sürekli fiyat arttırıyorlar durumumuzu görmezden geliyorlar diye bir sürü karaladım laf söyledim. Onlarında aldığı malzemelerin fiyatının işci parasını düşünemedik. Soner bey görüyorsa haklarını helal etsinler. Sadece şu kadarını rica ediyorum son kontrolünü daha dikkatli yapıp 100 saatte anahtar vurdurmasınlar gerisi üç dana besler traktörlerini alırız biz. Yerli alırız yardımıcı da oluruz. Yeterki paramız yahudi firmalarına gitmesin diye yine yerli alırız...
Tüm çiftçilerimize Rabbim bol bereketli bir sezon nasip etsin.
917fa5f1f79aa319b65f4b62a5ecfc9b.jpg

• Beğen
Tepkiler: abdullah_aksehirli
iyi guzel de avrupa motor mu bu 130 140 milyar galiba 110 luk erkuntlar
Avrupa motoru 130 140 a kim veriyor kardeş. 100 115 hp 250 den açıyor ağzını...
Kubota 95 hp dahi kaç para bir araştır bakalım.
Mc cormick ve landini same deutz grubu dahi çok pahalı. 102 hp mccormick 162 bin diyorlar ve labini falan çok kötü özellik iyi ama o yüzden tercihlerimde vardı kabşn yüzünden çıkarttım. Erkuntun pahalılığına da gelşnce evet pahalı ama gümrük falan onuda yükseltiyor. Keşke ucuz olsa kim fazladan para vermek ister.

Avrupa motoru 130 140 a kim veriyor kardeş. 100 115 hp 250 den açıyor ağzını...
Kubota 95 hp dahi kaç para bir araştır bakalım.
Mc cormick ve landini same deutz grubu dahi çok pahalı. 102 hp mccormick 162 bin diyorlar ve labini falan çok kötü özellik iyi ama o yüzden tercihlerimde vardı kabşn yüzünden çıkarttım. Erkuntun pahalılığına da gelşnce evet pahalı ama gümrük falan onuda yükseltiyor. Keşke ucuz olsa kim fazladan para vermek ister.
case farmal c serisi olabilirdi ama almışsınız hayırlısı olsun kaca geldi bu arada mahsuru yoksa

case farmal c serisi olabilirdi ama almışsınız hayırlısı olsun kaca geldi bu arada mahsuru yoksa
caseyide inceledim ama hiç ilgimi çeken bir özelleği yok. Ben hep tork ve motor özelliğine bakıyorum. Power şhutlle olmaması erkuntta bir hata ayıp ama napalım onuda ileri geri sekromençli vitesi trlafi eder. Nh ve case hiç bir zaman almayacağım markalar. İlerde alsam bile claas alırım ama ilerisi için çok karamsar bakıyorum şimdilik böyle oldu.
Hiç mahsuru yok fiyat konusunda 150 ye gelecek nasip olursa.

caseyide inceledim ama hiç ilgimi çeken bir özelleği yok. Ben hep tork ve motor özelliğine bakıyorum. Power şhutlle olmaması erkuntta bir hata ayıp ama napalım onuda ileri geri sekromençli vitesi trlafi eder. Nh ve case hiç bir zaman almayacağım markalar. İlerde alsam bile claas alırım ama ilerisi için çok karamsar bakıyorum şimdilik böyle oldu.
Hiç mahsuru yok fiyat konusunda 150 ye gelecek nasip olursa.
yanlış anlamayın keske ikinci elde olsa temiz avrupa alsaydiniz 150 bine guzel motorlar bulurdunuz modeli yüksek temiz bisey

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Erkunt işi hayal oldu bu arada. Yani olmadı. Banka %75 ini veririm en fazla dedi. Bayi ise mevcut bi kredimiz vardı onu yatırmadan kredi çıkmıyordu. Bayi ise yarısını sen yarısını ben yatırim diyor. Öyle olursa hepsini ben yatırırım. Ben yatırdıkdan sonra o kadar para verip borca girmeye ne gerek kalıyorki. Ben ödemesi yaklaşan krediyi yatırırrsa alacaktım kıvırdılar...