TD110D Lastik Seçiminde Kararsız Kaldım..

Arkadaşlar bu konuda bir türlü karar veremedim. Hangisi mantıklı olur bilmiyorum satan bayi 18.4 r34 lastiğin çok tutulduğunu söyledi Michelin balon agribib serisi bu. Bu resimdeki bana taban olarak kalın geldi

Benim istediğim lastik ölçüsü ise 16.9 r38 Michelin balon teker. İstediğim lastiğin tabanı biraz daha dar ama yüksekliği daha fazla kalın tabana göre ve yanağı fazla olan 18.4 e göre cekisinin daha iyi olacağını sanıyorum. Son yorumları da alayim bu işi tamamlayalim artik.

Abi sen daha karar veremedinmi? Ara isler icin motorun yoksa dar al. Eger agir is icin kullanicaksan genis al. Ikisi icinde 38 jant al. 34 jantta lastik 10 sene gider. 38 jantta lastik 15 sene gider. Kafani kullan. Dar capli jant genise gore daha fazla tur atar ona gore dusun.

Abi sen daha karar veremedinmi? Ara isler icin motorun yoksa dar al. Eger agir is icin kullanicaksan genis al. Ikisi icinde 38 jant al. 34 jantta lastik 10 sene gider. 38 jantta lastik 15 sene gider. Kafani kullan. Dar capli jant genise gore daha fazla tur atar ona gore dusun.
Ne zor işmiş traktör almakta bir türlü karar veremiyor insan. Şöyle biz düz mantık yaptığımda 34 jant gücü yere daha iyi iletir gibi geliyor. Misal 38 jantla jant göbeğinden 100 cm üstteki tekerlek dişine güç iletilecek ama 34 janttta bu mesafe 80 olacak diyelim aradaki 20 cm de bana güç kaybı ve tork ta azalma olarak geri dönecek. Fizikteki merkez kaç kanunu gibi geliyor bana. Merkezden iletilecek güçte mesafe ne kadar uzarsa iletilen güç ve tork ta azalacak. Biraz karışık ama yarin bitiyor bu iş inşallah.

Ne zor işmiş traktör almakta bir türlü karar veremiyor insan. Şöyle biz düz mantık yaptığımda 34 jant gücü yere daha iyi iletir gibi geliyor. Misal 38 jantla jant göbeğinden 100 cm üstteki tekerlek dişine güç iletilecek ama 34 janttta bu mesafe 80 olacak diyelim aradaki 20 cm de bana güç kaybı ve tork ta azalma olarak geri dönecek. Fizikteki merkez kaç kanunu gibi geliyor bana. Merkezden iletilecek güçte mesafe ne kadar uzarsa iletilen güç ve tork ta azalacak. Biraz karışık ama yarin bitiyor bu iş inşallah.
Bu kadar ince hesaplama youtube ta td 110 yaz gordugun videolarin hepsi 38 jant [emoji6]

Alçak lastik daha kullanışlı olur, yan yerlerde yüksek lastik sıkıntı yapıyor.Motor gücü ve torku değişmez, alçak lastikte mesafe azaldığı için itme kuvveti artacaktır, motor daha çabuk devir alır.Üstündeki lastikler iyi görünüyor.Tarlada alçak lastikle bir üst vites kullanırsınız,

Bir kaç oldu yorumları okuyorum bişey yazmayayım dedim ama yazmadan geçemeyeceğim. TD 110 gibi bir traktöre 16,9 38 jant lastik fazla büyük ve o teker o traktörü yoruyor bayılıyor. Ben TD 110 alsam 16,9 34 arka ön teker 13,6 24 alırım daha büyüğü TD 110 ağır geliyor

Bir kaç oldu yorumları okuyorum bişey yazmayayım dedim ama yazmadan geçemeyeceğim. TD 110 gibi bir traktöre 16,9 38 jant lastik fazla büyük ve o teker o traktörü yoruyor bayılıyor. Ben TD 110 alsam 16,9 34 arka ön teker 13,6 24 alırım daha büyüğü TD 110 ağır geliyor

Bende öyle düşündüm hocam 38 jant zaten kalkışta bayılan Td110 u iyice yorar. Hayırlı sıyla 18.4 r34 lastikli Td110 siparişini verdik. Yarin geliyor artık. Gelince birkaç video resimde atarim inşallah buraya. Yorumlar için de çok sağolun arkadaşlar.

Bende öyle düşündüm hocam 38 jant zaten kalkışta bayılan Td110 u iyice yorar. Hayırlı sıyla 18.4 r34 lastikli Td110 siparişini verdik. Yarin geliyor artık. Gelince birkaç video resimde atarim inşallah buraya. Yorumlar için de çok sağolun arkadaşlar.

Hayırlı uğurlu olsun abi. TD110D için en uygun lastik ebadını tercih etmişsiniz. Ayrıca traktörle de çok yakışıyor. Özel değilse traktör ne kadara geldi?

Abi öncelikle hayırlı, uğurlu olsun. Allah utandırmasın İnşaallah. Yukarıda da söylenildiği gibi 38 jant bence de motoru yorar büyük oldugu için. Kuru tarım yapıyorsan eğer bence en uygunu küçük jant ve kalın teker. Kalın teker toprağa daha iyi sarılır tutunur bu yüzden güzel verim verir ama sulu tarım yapıyorsan kalın teker daha çabuk batacaktır. İnce teker inceliğinden dolayı çamurda basıncı daha fazla oldugu için daha iyi olur ama kuru tarımda kesinlikle kalın teker diyorum. Tekrar hayırlı olsun Allah utandırmasın.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN