Zetor-64'luk Fabrikasyon İntercollu Traktör Var Mı?

20170326_150356.jpg

20170326_171236.jpg

Hocam aynı demedim ama perkinsin silindir ölçüleri 105/127 zetorun 105/120 onun için benzer özellikleri var dedim.karakteristigi benzer. Ayrıca zetor gucunu ECE​ 24 normunda yazıyor. Buda Erkunt ve newholland in şu anki kullandığı normdan farklı. Zetor la Erkunt katalogda 65 hp yazsa zetor daha güçlü oluyor.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Zetor 64 - 4200 cc

Case 65 - 3200 cc..

---

Zetor un motor-sanziman ana yapi hep kendinin perkinsle hic alakasi yok..

---

Hamdi.. burda 1 tek case 65 var.. 30-40 km uzakta..

Sırf senin icin kovalayip adamin bi boslugunu yakaliyacam.. gitmesi bise degil..

Zetoru gorup korkarsa bosa gidip-donmus olcaz:)

Bugun Solis 90 kucuk kaldi yaninda..

Umut hoca sen pisikolojik.baski uyguluyosun.casecinin korkmasi normal simdi bilmiyor ki casenin beygirleri besili :) beni tanistirda biraz mativasyon saglayim birgirlere nasil deh demesini gosterimm :)

Hamdi.. yakından hiç zetor gördün mu..

bolkepce lokantası gibi..:)

adamın önce gözü doyuyor..

çok sallı.. cok oturakli cok..

hıc goemedım umut hocam gorsem ufo gormus masum koylu gıbı olurum :) heybet olsa ne olcak tuy gabası 64 senın :) burnuda cok yukarıda ılk basta bır estetık olcak mımarı ne kadar buyuk olsada estetık goze hıtap ederse o kadar zarıf durur :) benım gozumde mf 5400 serısı cok cusselı bır traktor ama bakınca zarıf duruyor :) goze hıtap edıyor :)

Zetor 64 41.. muhtemelen sınıfında emsalsiz.

-4 silindir
-4200 cc
-turbo + intercol
-kompresör/hava
-Sağa sola dönen kuyruk mili
-Vites sayısinca dönen kuyruk mili
-KOMPLE avrupa.. EN ufak civatasına kadar..

Gerçekten 64'luk başka motor varmı standart INTERCOL lu?
umut abi sendeki bu zetor hayranlığı gözünü karartmış biraz sağa sola bakarsan bir çok 65 lik motorda orjinal fabrika çıkışı intercooler görürsün bırak 65 i erkunt kısmet 55 nh tt 55 te tümosanın 55 lik motorlarında dahi var

gel gelelim vites sayısınca dönen sağa sola dönen kuyruk miline o teknolojiyi steyr 768 de biz çoktan gördük yeni bişeymiş gibi zetora has bişeymiş gibi lanse ettirmene hayran kaldım 😀 keşke konu açmadan belirli bilgiler paylaşmadan önce biraz araştırsan da öyle açsan süper olur ( bendeki sadece bir öneri )...

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60