fendt 309 hakkında bilgi istiyorum

öncelikler şunu söyliyim hiç kullanmadım da kullananıda görmedim. bizim burda hiç yok. ama internette dolaşmaya başladığım günlerden beri ki bu neredeyse 6-7 yıl önceleri buluyor fendt hastasıyım. benim işim için 90 bg gücünde bir motor ideal. o yüzden 209 ve 309 olabilir. 309 tabiki 209 la karşılaştırılmaz ama her ikisi hakkında bilgi verebilecek arkadaş varsa sevinirim. öncelikle fiyatları hakkınd bilgisi olanlarda söylesin. bir birşey duymuştum bu doğrumu acaba. fendtlerin hidrolik kollarında aşağıya doğru bir kuvvet uygulayan bir sistem varmı ?

Ynt: fendt 309 hakkında bilgi istiyorum

mtalanci link=topic=10642.msg108985#msg108985 date=1229212081' Alıntı:
öncelikler şunu söyliyim hiç kullanmadım da kullananıda görmedim. bizim burda hiç yok. ama internette dolaşmaya başladığım günlerden beri ki bu neredeyse 6-7 yıl önceleri buluyor fendt hastasıyım. benim işim için 90 bg gücünde bir motor ideal. o yüzden 209 ve 309 olabilir. 309 tabiki 209 la karşılaştırılmaz ama her ikisi hakkında bilgi verebilecek arkadaş varsa sevinirim. öncelikle fiyatları hakkınd bilgisi olanlarda söylesin. bir birşey duymuştum bu doğrumu acaba. fendtlerin hidrolik kollarında aşağıya doğru bir kuvvet uygulayan bir sistem varmı ?

Öncelikle sitemize hoşgeldiniz. 309 ile 209 sizin de dediğiniz gibi kıyaslanamaz; şanzıman farkı, görünüm farkı, ağırlık farkı, konfor farkı vs. gibi farklar sayesinden 309 çok daha donanımlı bir model, tabi bunun yanında maliyeti de ona göre artıyor. Zaten uzun süredir Fendt hastası olduğunuzu söylüyorsunuz, bunları bizlerden daha iyi biliyorsunuzdur sanırım. Anlatmaya hiç gerek yok.

Hidrolik ile ilgili sorunuz da anladığım kadarıyla yatay piston kolları oluyor, o özellik bildiğim kadarıyla 400 ve üstü serilerde bulunuyor. Daha düşük serilerde yok.

Bilgi sahibi olan üyelerimiz en kısa zamanda size çok daha detaylı bilgi vereceklerdir.

www.kutlucan.com.tr de ülkemizde satılan tüm modelleri bulabilirsiniz. Önce isterseniz onlarla bir görüşün. Daha sonra burada olgunlaştıralım. Kutlucanlar ile görüşmenizde 312 TMS'yi de sorun, ve en önemlisi gidin orada bir gün geçirin ve makinayı kullanın, bence o modelde çakılıp kalacaksınız. Kesinlikle gününüz boşa gitmiş olmayacaktır. Son tavsiyem de şu; fiyatları en son soru olarak sorun, birlikte değerlendirelim.

mtalanci link=topic=10642.msg108985#msg108985 date=1229212081' Alıntı:

FENDT dünyanın 1 numarası takipçisi olmanız çok güzel

209 Compakt bir ürün hem bahçe hemde tarla işi için ideal bir makina şuanda VARIO suz olan tek seri fakat kedi gibi bir makina özellikle Compakt ürün arayan için çiftçiler için en ideal makina diyebilirim

309 serisi VARIO olup birçok avantajı ve teknolojiyi sunacak donanım ve özelliklerdedir buna örnek Common-Rail Turbo İntercooller FENDT patentli AGREX EDC ve VARIO isteğe bağlı sunulan TMS özelliklerini saymaya kalksak daha nicesi ileriye dönük ürün düşünüyorsanız 300 serisini tavsiye ederim çünkü kendi sınıfının en cimri en az yakıt yakan makinası ikametgah yeriniz neresi yazarsanız çok daha iyi olur diye düşünüyorum yada www.kutlucan.com.tr adresinden bilgi almanız çok daha iyi olacaktır hidrolik kollarıyla aşağıya bası yapan sistem mevcut bu serilerde kesin emin olmamakla beraber büyük serilerde bu sistem standart konuya müteakip değerli abilerimizden yardım

http://www.dailymotion.com/ceberruhi/video/x650fd_mov01352_auto

o güçteki en iyi motor kısacası ... benimde en sevdiğim fendt modeli 309 ve 412 .... 309 TMS ve Vario ile sınıfının en özellikli motoru ... lakin çok pahalı ...

( kalite pahalıdır demeyin lütfen ..... )

• Beğen
Tepkiler: HüseyinKarcı35

Kalite pahalı değildir. Kalite ucuzdur aslında. Şimdi şöyle yap istersen. Salla traktörü mraktörü. VW Golf Highline 1.4 TSI DSG diye de Fendt ' in asfalt versiyonu bi makina var. Ne hikmetse o da alaman. Şimdi en üste fiyatı yaz. Altına da donanım ve teknik özellikleri sırala. Diğer 2-3 markanın aynı segment arabalarının da fiyatlarını üste yaz. Alta da opsiyon olarak sunduklarını/sunamadıklarını fiyatla yaz. Rakamları topla. Bahsi geçen arabanın 30 milyara yakın ucuz olduğunu gör. Bunu da Fendt ' te yaparsan 400 serisi için söyleyeyim ortalama 60 milyar sadece alırken ucuz olduğunu, işletme giderlerinde de bir o kadar tasarruflu olduğunu göreceksin. Demekki neymiş? Güzel iş.

okkangal link=topic=10642.msg109438#msg109438 date=1229272199' Alıntı:
o güçteki en iyi motor kısacası ... benimde en sevdiğim fendt modeli 309 ve 412 .... 309 TMS ve Vario ile sınıfının en özellikli motoru ... lakin çok pahalı ...

( kalite pahalıdır demeyin lütfen ..... )
meslektaşımda benim gibi düşünüyor..412 vario

Agri_King link=topic=10642.msg109449#msg109449 date=1229272867' Alıntı:
Kalite pahalı değildir. Kalite ucuzdur aslında. Şimdi şöyle yap istersen. Salla traktörü mraktörü. VW Golf Highline 1.4 TSI DSG diye de Fendt ' in asfalt versiyonu bi makina var. Ne hikmetse o da alaman. Şimdi en üste fiyatı yaz. Altına da donanım ve teknik özellikleri sırala. Diğer 2-3 markanın aynı segment arabalarının da fiyatlarını üste yaz. Alta da opsiyon olarak sunduklarını/sunamadıklarını fiyatla yaz. Rakamları topla. Bahsi geçen arabanın 30 milyara yakın ucuz olduğunu gör. Bunu da Fendt ' te yaparsan 400 serisi için söyleyeyim ortalama 60 milyar sadece alırken ucuz olduğunu, işletme giderlerinde de bir o kadar tasarruflu olduğunu göreceksin. Demekki neymiş? Güzel iş.

abi ne yalan söyleyelim bir ara pahalı yazmıştık hata ettim affola

insomnia link=topic=10642.msg109466#msg109466 date=1229273387' Alıntı:
abi ne yalan söyleyelim bir ara pahalı yazmıştık hata ettim affola

Rica yaparım.. Ne demek canım? Gönüller bir olsun. Ah len bu fenot.. deli etti beni.. grin-*-s

Haa bu arada sahibinden.com da '74 model satılık fenot' diye bi ilan var tıığrakyadan.. Haberiniz ola.. sop-*-sa bakın da o model makinaya adam ne istemiş görün..

değerli abim haklısın tabikide ama biz en azından ben de bazen hesaplıyorum ... ektiğimiz arazi 412 için uygun .. yakıt olarakta çok çok az yaktığını düşünüyorum ..

lakin tarlaya attığım gübreyi , ilacı , yaktığım mazotu hesaplıyorum aynen sizin gibi ... birde ürünü sattığım fiyatı ve verimi hesaplıyorum ... fendt in kendi amortisman hesabı bile bana çok pahalı geliyr.. yani siz diyeceksinizki o zaman sorun sende diye ama bu ülkede benim gibiler daha fazla ..

FENDT tam bilmiyorum ama çukurova trakya ve egede var bir miktar ve polatlı ve çevresinde yani ülkemizin verimi en yüksek yerlerde ... 50 milyar peşinat verin kalanıda banka kredisi ile 5 taksit yaptırıp 412varioyu gelin burada satın alın ve 1000 dekar arazi işleyin bakalım taksit ödediğiniz o beş yıl tek kuruş içeri girmeden çıkabilecekmisiniz... ben bunu anlatıyorum işte ...

trakya çiftçisi falan traktörün taksitle alındığından bile habersiz... bastırıp parayı peşin alıyor .. araziside kuvvetli ona hesaplı geliyor ...

sanırım anlatabildim abi ..... arkadaşın konusunu kaynattık ama mazur görsün bizi ...

okkangal link=topic=10642.msg109476#msg109476 date=1229273777' Alıntı:
değerli abim haklısın tabikide ama biz en azından ben de bazen hesaplıyorum ... ektiğimiz arazi 412 için uygun .. yakıt olarakta çok çok az yaktığını düşünüyorum ..

lakin tarlaya attığım gübreyi , ilacı , yaktığım mazotu hesaplıyorum aynen sizin gibi ... birde ürünü sattığım fiyatı ve verimi hesaplıyorum ... fendt in kendi amortisman hesabı bile bana çok pahalı geliyr.. yani siz diyeceksinizki o zaman sorun sende diye ama bu ülkede benim gibiler daha fazla ..

FENDT tam bilmiyorum ama çukurova trakya ve egede var bir miktar ve polatlı ve çevresinde yani ülkemizin verimi en yüksek yerlerde ... 50 milyar peşinat verin kalanıda banka kredisi ile 5 taksit yaptırıp 412varioyu gelin burada satın alın ve 1000 dekar arazi işleyin bakalım taksit ödediğiniz o beş yıl tek kuruş içeri girmeden çıkabilecekmisiniz... ben bunu anlatıyorum işte ...

trakya çiftçisi falan traktörün taksitle alındığından bile habersiz... bastırıp parayı peşin alıyor .. araziside kuvvetli ona hesaplı geliyor ...

sanırım anlatabildim abi ..... arkadaşın konusunu kaynattık ama mazur görsün bizi ...

isviçredeki gibi % 58 i devlet karşılasa atilla abiyle edirne de yunan sınırındaki tarlada çalışan FENDT lere uzaktan bakmak hayal olmazdı diye düşünüyorum

Hepsini çok iyi anlıyorum. İstersen bu konuyu bu başlık altında kapatalım. Benim biraz işim var, şubatta gene Fendt/muhabbet altında açalım. Ben de kaç dekar ile bunlar alınır-ödenir anlatayım. 50 milyar peşinatın varsa bırak 412 ' yi 936 bile alırsın. Önemli olan, neyi ne zaman ekip nasıl pazarlayabileceğin. Elindeki tarlayı 2 ya da 3 ürünle 2ye ya da 3 e katlayabileceğin. Sana bir kopya vereyim, ben 415 ve amazone ekipmanları 30 bin peşinle aldım. Aldıktan sonra farkına vardım ki ilk plana bir de 312 sıkıştırsam daha iyi olacakmış dediğim gibi şubata kadar bunu askıya alalım. Şubat sonuna doğru bana hatırlat. Şimdi tek diyebileceğim şu: Bana 1000 dekarı 5 yıllığına bedelsiz ver, 5 yılın sonunda 412yi, Amazone mibzer, gübresaçar, rotovatör ve merdaneyi de sana hediye olarak bırakıp gideyim. Yani tarlanın kirası sana yılda 100 milyara gelsin.

Agri_King link=topic=10642.msg109502#msg109502 date=1229276015' Alıntı:
Hepsini çok iyi anlıyorum. İstersen bu konuyu bu başlık altında kapatalım. Benim biraz işim var, şubatta gene Fendt/muhabbet altında açalım. Ben de kaç dekar ile bunlar alınır-ödenir anlatayım. 50 milyar peşinatın varsa bırak 412 ' yi 936 bile alırsın. Önemli olan, neyi ne zaman ekip nasıl pazarlayabileceğin. Elindeki tarlayı 2 ya da 3 ürünle 2ye ya da 3 e katlayabileceğin. Sana bir kopya vereyim, ben 415 ve amazone ekipmanları 30 bin peşinle aldım. Aldıktan sonra farkına vardım ki ilk plana bir de 312 sıkıştırsam daha iyi olacakmış dediğim gibi şubata kadar bunu askıya alalım. Şubat sonuna doğru bana hatırlat. Şimdi tek diyebileceğim şu: Bana 1000 dekarı 5 yıllığına bedelsiz ver, 5 yılın sonunda 412yi, Amazone mibzer, gübresaçar, rotovatör ve merdaneyi de sana hediye olarak bırakıp gideyim. Yani tarlanın kirası sana yılda 100 milyara gelsin.

tamam abi ( isminizi bilmiyorum ) ....

heyecenle bekliyorum ...

Agri_King link=topic=10642.msg109520#msg109520 date=1229276865' Alıntı:
zuha-*-s Biri TMSli 412 alsın da atilla hoca da kurtulsun.. şaka şaka.. haydi iyi geceler bugünlük..

Atilla abi neden bu hale geldi acaba her gün edirnede 412 -312 -309 la denemeler yaparken biz biraz zor kurtuluruz zaten öylede niyetimiz yok :):)

yaw bu kadar ince hesap yaparsan içmediğim sigara parasına bana fendt aldırcan...
konuyu hortlatım istedim...2008 deki 209 la şimdiki aynı değil aradaki silindir farkı hariç diğer donanımlar kapanmış gibi...yada oppsiyon tercihi var....kullanıcıları çoğaldımı yeni bilgiler varmı