Atlantis ve buctrıl paket satışı. Acil yardım.

08.09.2014
2,222
3,198

Arkadaşalar geçen hafta atlantis ilacı satın aldım. 600 ml ilacın yanında buctrıl de veriyorlar paket fiyatı 290 tl fakat buctrıl ilacının etkeni sadece yabani hardal. Ben almak istemedim çünkü tarlalarımda o ot yok hatta bölgemizde yok. Bende bayiye dedim ki ben bu ilacı çıkartmak istiyorum yok o paket içinde var vs dedi.dedim istemiyorum çıkart peki sen bilirsin dedi. Neyse şişe üzerinde 71 tl yazıyordı. Neyse uzatmayayım ilaçları veresiye aldım 5 adet fakat o an dikkat etmedim. 1450 tl ama ben o buctrılleri almadım 355 tl düşmesi gerekmiyormu. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir mi.
c4d3365e3abeef72d6cb9cdce32dc6aa.jpg

Arkadaşlar bayer firması yetkilisi telefon ile bana ulaştı. Öncelikle firmanın ilgi alakasından son derece memnun kaldım. Evet konuya döner isek ilk amaç ilaç satış politikası. Yetkili arkadaş birinci ağızdan atlantis ilacı geniş ve dar yapraklı otlar için olduğunu doğruladı ancak ilacın kaçırdığı otları yok etmek için buctrıli ek olarak ücretsiz verildiğini söyledi. Ama dedim ki buctril de sadece yaban hardalı için etkili yazdığını Tarlam dada bu otun olmadığını Bu sebepten ötürü bende kullanmadığımı ilettim. Keşke kullansaydın dedi biz sadece lisansını yaban hardalı için aldık bu diğer otlar o yüzden yazmıyor dedi. Şimdi bende diyorum ki hatanız şurada. madem etken otlara lisans almadınız, madem fiyat olarak bir değişiklik yok neden 1 toz 2 yapıştırıcı olan kutunuzun içine bu ilacı da sıkıştırmadınız. İlacı ayrıca torbaya koyunca yanlış anlaşılmalara sebep olduğu kanısı ortaya çıkmaZdı. Şimdi ben ilaç uygulamasından performans alamazsam ne olacak verdiğim 1500 tl çöpemi gitmiş olacak. Benim suçum tarlamı extra ilaçtan uzak tutmak istemem mi şimdi.

Arkadaşlar bayer firması yetkilisi telefon ile bana ulaştı. Öncelikle firmanın ilgi alakasından son derece memnun kaldım. Evet konuya döner isek ilk amaç ilaç satış politikası. Yetkili arkadaş birinci ağızdan atlantis ilacı geniş ve dar yapraklı otlar için olduğunu doğruladı ancak ilacın kaçırdığı otları yok etmek için buctrıli ek olarak ücretsiz verildiğini söyledi. Ama dedim ki buctril de sadece yaban hardalı için etkili yazdığını Tarlam dada bu otun olmadığını Bu sebepten ötürü bende kullanmadığımı ilettim. Keşke kullansaydın dedi biz sadece lisansını yaban hardalı için aldık bu diğer otlar o yüzden yazmıyor dedi. Şimdi bende diyorum ki hatanız şurada. madem etken otlara lisans almadınız, madem fiyat olarak bir değişiklik yok neden 1 toz 2 yapıştırıcı olan kutunuzun içine bu ilacı da sıkıştırmadınız. İlacı ayrıca torbaya koyunca yanlış anlaşılmalara sebep olduğu kanısı ortaya çıkmaZdı. Şimdi ben ilaç uygulamasından performans alamazsam ne olacak verdiğim 1500 tl çöpemi gitmiş olacak. Benim suçum tarlamı extra ilaçtan uzak tutmak istemem mi şimdi.

2 yıl önce 100 dekar buğday için bi ilaç almıştık buğdaya benzer püsküllü çayır otu var ilacın adını tam hatırlamıyorum ziraatçi önermiş bayer marka ilaç otu öldürdü ama sonuç hüsran buğdayıda öldürdü 100 dekardan 8 ton buğday alabildik.yani bu ilac firmaları ilaçların hangi bitkiler üzerinde etkili olduğunu yazsalar ona göre atarız.ama adam tek bir ot için lisans almış fakat ilac farklı bitkilerede etki ediyor ama o bitkilerin ismini ilacın üzerine yazamıyor ve sonuç 1 yıllık emek boşa yazık...

trakkulup.net

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33