26 nitrat

23.04.2014
2,760
1
2,142
edirne

arkadaşlar dün 26 nitrat gübrelerini saçmaya başladım fakat yağmur nedeniyle bitiremedim hava durumunda trakya ya uzun bir süre yağiş göstermiyor buğdaylarım izli ekim yarında yellense öbür gün gübrelerimi atsam üzerine yağmur yağmadan yarayışlı olur mu ? yoksa uzun vadede hava durumu tutmaz deyip beklemelimiyim ? ne tavsiye edersiniz ?

arkadaşlar dün 26 nitrat gübrelerini saçmaya başladım fakat yağmur nedeniyle bitiremedim hava durumunda trakya ya uzun bir süre yağiş göstermiyor buğdaylarım izli ekim yarında yellense öbür gün gübrelerimi atsam üzerine yağmur yağmadan yarayışlı olur mu ? yoksa uzun vadede hava durumu tutmaz deyip beklemelimiyim ? ne tavsiye edersiniz ?
4 martta 18. Kg 2nci ureyi atmistik nitrati ne zaman atalim?
41e97504090e904731d84c12c7fef8d3.jpg

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
KARGA BENİM NACİZANE FİKRİM YAĞMURU GÖRDÜĞÜN ANDA NİTRATI AT BUĞDAYLAR KALEME KALKMAYA BAŞLAMIŞ YAĞMUR NİSAN 5 VEYA 10 DA GELİYOR 26LIK 15 GÜNDEN EVVEL TOPRAKTA ÇÖZÜLMÜYOR SELAM

toprağım anız anıza ekitiğim 80dönüm tarlam vardı onlara yağmurdan önce attım kalan yerlerimi bekleyeceğim hava durumunda yağmur gözükmüyor 5nisan ile 10 nisan arasında hafif yağişlar var onları kollayacağim artık

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker