Hayirlisiyla aldik jx65c mizi

Yaa gonlumuzde bayadir bu traktor vardi
Birde liste fiyati 97.500 biz 83 bine aldik
Tt4.65ler kac para bilmiyorum birde newhollanlar capraz cekiyoo bu 3 teker patinaj yapiyo sadece 1 tanesi yapmiyoo
Gönlüne yattıysa ne mutlu. Fakat NH lerin en az 2002 modelden itibaren ciftcekerleri de Case deki gibi 3 teker asılıyor. Önler çift, arkalar tek.

Arka plaka yerine tak başkada biryere takma.şehirler arası yola çıkarken yanına alırsan al birtane plaka yetiyor.traktörün görüntüsünü bozma.satınaldığın bu traktör.240 ferguson un gibi 2 misli güce sahip diyorum.zaten anlayacaksınız.ilk 50 saat yolda kullan sonra acıma :) gerçekten iyi bir seçim.
Ayrıca iki tane aynı konu açmışsın.yöneticiye rica et mümkünse birleştir.
Abi yoneticiye nasil bildircez yanlislikla oldu kaldiramadim

Abi gercekden cok guzel kabini cok konforlu emsallerinde bu konfor yok birde yüksek traktor disardan bakinca zaten 110lukmus hissi veriyoo

500 sattlerı bır devırde memnunıyetını ondan sonra gorecez ınsallah kullanım ve konfor ıyıdır kullanım ergonemısı olsun debrıajı frenlerı vıteslerı felan senı yormaz tek sorun yarın bır gun koltugun otmeye baslar bıraz kulak tırmalayıcı ılk zamanlar :) sonra sende bızım gıbı duymaz olursun ama sunu cok ıyı dıkkat et cıf cekere tam asıl tam oturtut yarım kalmasın ceker halatı bırde cıkarıp takmak ıcın motoru hafıf sal frene felan basma daha rahat gecer. hıdrolık hassıyetınde yardım ıstersen yada baska bır aklına takılan yer olursa her zaman sorabılırsın kardesımm unutma motorun canı hassıyet ayarıdır motorun cekısınede yakıtınıda cok etkılerr

500 sattlerı bır devırde memnunıyetını ondan sonra gorecez ınsallah kullanım ve konfor ıyıdır kullanım ergonemısı olsun debrıajı frenlerı vıteslerı felan senı yormaz tek sorun yarın bır gun koltugun otmeye baslar bıraz kulak tırmalayıcı ılk zamanlar :) sonra sende bızım gıbı duymaz olursun ama sunu cok ıyı dıkkat et cıf cekere tam asıl tam oturtut yarım kalmasın ceker halatı bırde cıkarıp takmak ıcın motoru hafıf sal frene felan basma daha rahat gecer. hıdrolık hassıyetınde yardım ıstersen yada baska bır aklına takılan yer olursa her zaman sorabılırsın kardesımm unutma motorun canı hassıyet ayarıdır motorun cekısınede yakıtınıda cok etkılerr
Abi koltuğun arkasinda soket var onu cikarinca gider belki birde cekere alinca gostergede lambasi yanmiyor

Abi koltuğun arkasinda soket var onu cikarinca gider belki birde cekere alinca gostergede lambasi yanmiyor

orda soketı cıkardıgında daha cok otuyor :) denemedıgım sey kalmadı soketı cıkartıp tel ıle bırbırıne bagladım soket uclarını yıne banamısın demedı forumdan bır kardesımız sonsorun altına karton tepmıs fayma ettıgını soylemıstı
malesef ceker ısıgı yanmıyorr cekerde olup olmadıgını sesınden anlarsın ılerleyen zamanlarda. ceker ısıgını yakabılırsın bıraz ugrasırsan soketlerı felan mevcutt altta sadece bır musur monte etmen gerekıyor cok da gereklı bırsey deıll ılk zamanlar ckerde olup olmadıgını anlamak ıcın fayda edebılır ama traktore uyum sagladıgında aramazsın

orda soketı cıkardıgında daha cok otuyor :) denemedıgım sey kalmadı soketı cıkartıp tel ıle bırbırıne bagladım soket uclarını yıne banamısın demedı forumdan bır kardesımız sonsorun altına karton tepmıs fayma ettıgını soylemıstı
malesef ceker ısıgı yanmıyorr cekerde olup olmadıgını sesınden anlarsın ılerleyen zamanlarda. ceker ısıgını yakabılırsın bıraz ugrasırsan soketlerı felan mevcutt altta sadece bır musur monte etmen gerekıyor cok da gereklı bırsey deıll ılk zamanlar ckerde olup olmadıgını anlamak ıcın fayda edebılır ama traktore uyum sagladıgında aramazsın
Himm ben ariza var sanmistim meger musur yokmus

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Toprakta 4 ü asılıyor, sıkıştırırsan 3 asılıyor, böyle olması da iyidir, istavroz dişlilerine zarar vermez.Ayrıca önler kitledi mi bırakmaz, bazıları bırakıyor.
Arka dif. kilidine basmazsan toprakta da 3 asılır. Otm Dif Kilitli (Limited slip) modelde %100 kilitleme olmaz. Kilitleme balatası eskiyince daha da zayiflar. Tümosanın bazı serilerinde %100 kiltleme var fakat otomatik degil, şöför devreye aliyor. Eskiden bazi Same Deutz larda da benzer şöför kontrollü %100 sistem vardı.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Arka dif. kilidine basmazsan toprakta da 3 asılır. Otm Dif Kilitli (Limited slip) modelde %100 kilitleme olmaz. Kilitleme balatası eskiyince daha da zayiflar. Tümosanın bazı serilerinde %100 kiltleme var fakat otomatik degil, şöför devreye aliyor. Eskiden bazi Same Deutz larda da benzer şöför kontrollü %100 sistem vardı.

Dediğiniz tam 4*4 kitleme düğmesi, artık bu sistemden vazgeçiliyor.Ön teker açısı 20 derece dönünce difransiyel kilidi bırakıyor, yeni traktörlerde.Çünkü düğme basıkken unutup dönüş yapılırsa şanzımanda priz-direk parçasını kırıyor veya öndeki mili kırıyor, sıkıntı çok oluyor.

Toprakta 4 teker asılr, cok zorlanırsa 3 asılır diye söylediginize itiraz ettim, önleri limited slip olan traktörde arka diferansiyel kilidi basmayınca tarlada da 3 teker (iki ön ve bir arka) asılır dedim. Ama önler cok zorlanırsa önlerin biri calişamaz ve bir ön ve bir arkaya düşebilir, bazıları çapaz diye söylüyor. Bu noktada tümosanın 52-70 modelinin farkı olduğunu, önlerin %100 kilitlenebilip çok zorlansa da, asfaltta da kesinlikle çift caliştığını söyledim.
4x4 klitleme düğmesi demedim, %100 kilit ile sadece önleri kastettim. Tümosanın bazı modellerindeki %100 kilit dügmesi sadece ön cekerlere etki ediyor, ayni traktörde arka dif. kilidi pedalı yine var,o ayrı, bilinen pedallı kilit, belki yenilerinde arka kilidin düğmelisi de vardır.

Sağol abi plakayi takacak yer bulamadim onunde
fcfd48ab495ff27d30b74c4ea9af332d.jpg

Bu çizdiğim yer hem görüntüyü de bozmuyor