3 silindir- 4 silindir

24.12.2009
3,136
1,562
BURSA

Trakklup te hep bahsi geçer , 4 silindir mi 3 mü diye ama ispatı yok.
Case jxc 65 ile Nh TT4.65 bu karşilaştirma icin uygun modeller bence. Cünkü en önemli farkları motorları, şanzimanları aynı. case 3200 cc 4 silindir, Nh 2900 cc 3 silindir. Etraflarında bu modeller olan arkadaşlar ayni tarlada pulluk cizel vb. İşlerde değişik devirlerde, trakklüp üyelerini aydinlatma icin yakit ve performas degerlendirmesi yapsın. Ama üstünlük ispatı için değil, harbi fark var mı yok mu diye.

• Beğen
Tepkiler: aek_42
Bence case ıh jxc65 & new holland tt4.65 traktörleri arasındaki toprak işleme gibi arazi şartlarında yapılacak kıyaslamalarda case ıh jxc65'in daha etkili olacağı kanısında.
Kanaat ve düşüncelerimiz var, ama yanyana, aynı viteste, el gazını 1500 e ayarlayip denemek, sonra gazı azaltip tekrar toparlanmalarını test etmek, iş sonunda mümkünse yakıtı ölçebilmek.

Selamlar ben her ikisinide kullandım nh de vites secenegi artısı jx65c 4piston artısı ama banakalırsa jx65c ithal oldugundan daha kaliteli?

JXC serisi tam olarak ithal sayılmaz parçaların büyük kısmı ithal olsa da montajı yapan TTF. Ha yerli olması kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi kaliteyi bozmadıkları sürece.

Td65 ile kiyaslamişsin sanırım. Ben TT4.65 ile kıyasın daha dogru kıyas olacağını düşünüyorum, çünkü TT4 seri ile jxc nin şanzıman aynı, vites farkı yok.

Abi TT4 ve JXC nin şanzımanları daha yeni eşitlendi. JXC sürüngen 12x12'ydi şimdi normal takviyeyle 12x12 oldu. Fakat daha yeni modelden alan çıkmadı galiba :)

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Jxc ve tt4 ayni sanzuman 65 hp kiyaslamasinda 3 pistona karsin 4 piston her zaman avantaj saglayacaktir tarla islerinde.ara islerde uygun devir kullaniminda 3.500 kg yuku 4 piston.herzaman rahat tasiyacagi icin.ve birde ttf motor eski duzen bir iveco.f5 motor ise daha yeni bir motor florons lamba ile armut lamba misali. Yolda yakitlarini karsilastirilmadan kesin birsey soylemek zor jxc nin yol.yakit degerlerini bildigim icin. Jxc herzaman yakitta avantajli olcagini dusunuyorum

kesinlikle jxc 65 daha çekişlidir bizim burda jx65c kullanan bi arkadas var bitanede td 65s aldı ,caseyle arasında cok fark var dedi silaşda çiftte denedim silajda td bayılıyor çifttedede 65cye yetişemiyor dedi ve bu traktörlerin ikisida ona ait bundan daha adil bi karşolaştırma olmaz bence ve 3500 saat oldu hiç sorun çıkarmadı çok memnunum diyor jx65c için...

kesinlikle jxc 65 daha çekişlidir bizim burda jx65c kullanan bi arkadas var bitanede td 65s aldı ,caseyle arasında cok fark var dedi silaşda çiftte denedim silajda td bayılıyor çifttedede 65cye yetişemiyor dedi ve bu traktörlerin ikisida ona ait bundan daha adil bi karşolaştırma olmaz bence ve 3500 saat oldu hiç sorun çıkarmadı çok memnunum diyor jx65c için...
Taraflı olma ihtimali de az, her türlü kosulda uzun süre kullanmiş olması ile de yanilma ihtimali de az.
Özellikle kuyruk milinde td65s nin bayilmasi farkın büyütüyor, çünkü td65s nin kuyruk mili 2200 devirde 540 cevirirken Jxc ler 2000 devirde 540 ceviriyor. Yani jxc daha hizli dondürmesine rağmen performansı üstün olması takdire şayan. Bi ara silaj videosu ceksin arkadaşın, paylaş.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74