New Holland TD110D Fabrikadan Geldi Sonunda..

Selam. 1993 Model 285S Massey Ferguson dan sonra New Holland Td110D Blue Master 2017 i modeli garajımıza koyduk hayırlısıyla. Birkaç resim paylaşmak ve yorumlarımı yazmak istedim. Kısaca Td110 hoşuma gitti genel anlamda fiyatına göre bence gayet ideal bir traktör. Tabiki 93 model 285S den sonra viteslerine alışamadık. Masseyin viteslerinin yanında bence bunlar vites değil. Resmen geçmiyor alışkanlık istiyor Masseyde tıkır tıkır geçiyordu en ufak bir pürüz yoktu vites yollarında Td110D da vites geçirmek ustalık istiyor 93 model bir traktör ama 2017 den daha güzel viteslere sahip insan bunu anlamakta biraz zorluk yaşıyor malesef. Teknoli nin T si yok viteslerde. Biraz ağır olcak ama malesef durum bu. Vites konusunda ne kadar yersem az kalır bence. Neyse vitesden sonra Gelelim frenlere frenler bence çok başarısız misal 30cm lik fren mesafesi var pedalın ama bunun sadece 3-5 cm inde fren tutuyor ve bu heybet li görüntüye frenler hiç yakışmıyor ki arkada yük de yok güvensizlik veriyor bence hiç yakışmamış bu frenler ayrıca frenlerde dururken balata sesi geliyor bu normal mi bilmiyorum kullanan arkadaşlar bu konuda ne derler. Onun dışında birde koltuğu tıkırtı yapıyor galiba bi vida gevşek ama bulamadım ben servis gelince halleder onu. Çekişini deneyemedik iş olmadığı için. Gübre attık tarlaya sadece o başka işe girmedi. Birde değinmeden geçmeyeceğim yol konumunda hızı az geldi bana Gprs ile ölçtüm 32.5 km/h yapıyor en azından 40 olsa iyiydi. Şimdilik bu kadar yorumları bekliyorum.

Tekrar hayırlı olsun abi Üstünlerdeki 93 model 285s sizin galiba. Vitesler zamanla yumuşar ama 285 kadar rahat geçmeyebilir. Bizim 285in vitesler çok rahat geçmesine rağmen 70-66 nın vitesler halen sert. Fakat TDD lerde zamanla yumuşuyor diye biliyorum. Frenlerden ses gelmesi normal değil galiba frenlerde ses yapan TD görmedim en azından yenilerde ses çıkarma yoktu. Fakat balatalar yeni olduğu için ses yapabilir.

• Beğen
Tepkiler: murat121

O ses gelmesi ciftcekere gectigi icin yapiyo
Yok hocam o sesi biliyorum 4 cekere geçince tatlı bir ses ama benim dediğim 2 km hızda dururken balatadan bi ses geliyor sürtme gibi.
Hayırlı uğurlu olsun vitesleri ilk zamanlarda ağır dır kullandıkça taksi vitesi gibi olur.☺
Sağolun. İnşallah ama pek sanmıyorum yumusayacagini. 750 saatte vardı bi tane o biraz daha yumuşaktı ama bizimkine göre.

Tekrar hayırlı olsun abi Üstünlerdeki 93 model 285s sizin galiba. Vitesler zamanla yumuşar ama 285 kadar rahat geçmeyebilir. Bizim 285in vitesler çok rahat geçmesine rağmen 70-66 nın vitesler halen sert. Fakat TDD lerde zamanla yumuşuyor diye biliyorum. Frenlerden ses gelmesi normal değil galiba frenlerde ses yapan TD görmedim en azından yenilerde ses çıkarma yoktu. Fakat balatalar yeni olduğu için ses yapabilir.

Aynen hocam üstünlerdeki 285S bizim traktör. Alan çok şanslı olacak bence. Daha iyisi o modelde yoktur bence.

Hayirli uğurlu olsun 2017 alacaktin madem kardesim neden acele ettin td serisi yeni TR 5 olarak daha guzel kullanisli olarak nisan sonuna bayilere dağilacak konya fuarindada yerini almisti demolar inceledim cok hosuma gitti TD ciler takasta hep TRalacak haberin olsun hem daha hizli hem daha konforlu aldigin traktorde ileri geri haltli sistem yeni seride elektronik şuthell el debriyaji falan hep mevcut

• Beğen
Tepkiler: afse
Hayirli uğurlu olsun 2017 alacaktin madem kardesim neden acele ettin td serisi yeni TR 5 olarak daha guzel kullanisli olarak nisan sonuna bayilere dağilacak konya fuarindada yerini almisti demolar inceledim cok hosuma gitti TD ciler takasta hep TRalacak haberin olsun hem daha hizli hem daha konforlu aldigin traktorde ileri geri haltli sistem yeni seride elektronik şuthell el debriyaji falan hep mevcut

Abi TR5 dediğin motor Farmall C den aşağı kalır motor değil. Ağırlık olarak 400 kg daha fazla, kaldırma kapasitesi de biraz daha yüksek. Bunun dışında Farmall C ile aynı. Farmall C nin liste fiyatı bir hayli yüksek ki TR5 te bundan aşağı olmaz. Murat abinin motoru aldığı bayi daha yeni açıldı ama sattığı motorun haddi hesabı yok TDD lerde baya indirim var onun sayesinde çok sattı. Fakat TR5 te bir süre indirim yapmazlar en azından TDD yi bitirmeden indirim uygulamazlar...

• Beğen
Tepkiler: okan6445