Arazi birleştirme kredisi kullanan var mı?

Arkadaşlar;
ziraat bankasının arazilerin toplulaştırılmasını desteklemek adına bitişik arazi alımlarına verdiği faiz indirimli, yılda bir kez ödemeli kredilerinden kullanan oldu mu?
İstenen şartlar nelerdir?
Ekspertiz ücretleri ne kadar? gibi konularda bilgi verebilecek var mıdır?

Bi arkadaşım dayısının farklı yerlerdeki iki arazisindeki hisselerini almak için bankaya gittiğimizde sadece 3000 tl expertiz ücreti olduğunu öğrenince krediden vazgeçtiler,100 bin tl kredide yüzde 3 expertiz ücreti alınıyor hani nerde bunun düşük faizi?

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Expertiz ücreti %3 değil. Tarlalar aynı yerde olursa bir şey tutmuyor. Ben toplamda 9900 metre kare 5 parça tarlaya 1000 lira civarında expertiz ücreti verdim. Tarlaların expertiz değeri 210 000 lira. Bana 62000 lira verdiler. 5 yılda 5x128000=64000 lira olarak geri ödeyeceğim. İmkanınız varsa kaçırmayın.

• Beğen
Tepkiler: filizma ve Estikey
Expertiz ücreti %3 değil. Tarlalar aynı yerde olursa bir şey tutmuyor. Ben toplamda 9900 metre kare 5 parça tarlaya 1000 lira civarında expertiz ücreti verdim. Tarlaların expertiz değeri 210 000 lira. Bana 62000 lira verdiler. 5 yılda 5x128000=64000 lira olarak geri ödeyeceğim. İmkanınız varsa kaçırmayın.
Bizde mirascilarin hisselerini ödemek icin bu dusuk faizli kredi kullanicaz 50000 civari tarlalar iki yerde toplu ama ekpertiz ucreti ne cikar.birde 5 yilda mi odeniyor 10 yil gibi bir secenek var mi...5 yil olursa bizim taksitler ne tutar..cok soru sordum kusara bakmayin...bir haftadir düsünuyoruz babamla.sizin msj okuyunca biraz rahatladim faiz cok yuksek olursa vaz gecicez..

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Expertiz ücreti 1000-1500 lira civarı tutar. Tarla sayısı da önemli.10300-10500 lira civarı yıllık taksiti tutar. 10 yıllık kredi yok. Alabildiğin kadar krediyi çok al böyle ucuz krediyi bir daha bulamazsın.

Vade % 8.5 Ekspertiz ücreti 975 tl kredi çekmeden önce ödedim.. 5 parsel birbirine bitişik toplam 9700 metre kare. Kredi kullanımı 64000. Hesaba yatırılan 62000 lira. 150-200 tl altı olabilir. 25000 lira kendim nakit olarak çektim. 37000 lirasını annemin hesabına havale ettim. 12800 lira ilk taksit 28 şubat 2018. İnternet yavaş. Yarın fırsat bulursam ekran görüntülerini eklerim.

Vade % 8.5 Ekspertiz ücreti 975 tl kredi çekmeden önce ödedim.. 5 parsel birbirine bitişik toplam 9700 metre kare. Kredi kullanımı 64000. Hesaba yatırılan 62000 lira. 150-200 tl altı olabilir. 25000 lira kendim nakit olarak çektim. 37000 lirasını annemin hesabına havale ettim. 12800 lira ilk taksit 28 şubat 2018. İnternet yavaş. Yarın fırsat bulursam ekran görüntülerini eklerim.
Krediye müracatta sen tarlayı kaca alırsan al ,bankanın tarla icin belirledigi bir değer varmı . yoksa ben şu kadar yeri şu fiyata aldım kredi kullanmak istiyorum diyebiliyormuyuz .

Krediye müracatta sen tarlayı kaca alırsan al ,bankanın tarla icin belirledigi bir değer varmı . yoksa ben şu kadar yeri şu fiyata aldım kredi kullanmak istiyorum diyebiliyormuyuz .
Ekspertiz değerine bakıyorlar. O değerin %75'i üzerinden kredi kullandırıyorlar. Ama istenen meblağı yüksek göstermekte fayda var. Anne babadan alınan tarlaya kredi vermiyorlar.

Sağolun faiz oranı % 8 vadesi 5 yıl, yılda bir ödemeli 100 bin kredinin toplam geri ödemesi 132 bin olacakmış birkaç gün sonra tapu işlemlerini hallettikten sonra bütün detaylarını yazarım

Çok teşekkür ederim.

Komşu parsel alımı için uygulanan faiz oranı ile arazilerin miras yoluyla bölünmesini engellemek için çıkan kanun doğrultusunda kardeşlerinizin hakkını almak için kullanacağınız kredi oranı aynı mı, bilginiz var mı?

Sağolun faiz oranı % 8 vadesi 5 yıl, yılda bir ödemeli 100 bin kredinin toplam geri ödemesi 132 bin olacakmış birkaç gün sonra tapu işlemlerini hallettikten sonra bütün detaylarını yazarım

IMG_1016.JPGIMG_1017.JPG