Ayçiçeği Yerleri Hazıelığı ve Ekimi 4 Nisan 2017

Merhaba arkadaslar.Havaların ısınmasıyla birlikte buğdaylarda gübreleme ve ot ilaçlamalarından sonra ayçiçeği yerleri için hazırlık ve ekimide başlamış oldu.Bu yıl pnömatik havalı makinemizden bi adet daha aldık.Hayırlısıyla ekim işlemlerimizede başladık.yoğunluktan dolayı buğday ilaç be gübrelemelerine konu açamamıştım onlardan tek tuk resimler ekleyeceğim herkeze keyifli forumlar.

[video=youtube;-_xPJN1wUV8]https://www.youtube.com/watch?v=-_xPJN1wUV8[/video]

Bereketli olsun İskender ustam. Ben de şimdi bitirdim çiçek ekimini. Bu yıl büyük çiftçilerde çift makine moda. Siz de uymuşsunuz duruma. Bir de yağış gelse şimdi. Gözüm hep havayı kontrol ediyor.

Çok sağol İnşallah İsmail.İş çabuk bitsin diye boyle oldu geçen yıl bitiremeden yağmur yağmıştı araya epey bi zaman girmişti.oyle olunca hasattada sıkıntı oluyor kimisi kuru kimisi yaş geç kalırsa kış yapmuru yiyen dahi olabiliyor.bu sene dediğin gibi çift makina modası var gerçekten bizim koyden bi abi daha ikiledi :)

Kolay gelsin bereketli olsun. Ekimi kaç cm derinliğe yaptınız? Sıra arası mesafe kaç cm?
Sağolun tesekkurler.ekim derinliği 8cm civarı.üniteler Arası normalde 70cm ama biz alırken 75 cm olarak yaptırdık.ara çapa ve ilaçlamada rahatla gezinmek için
Kolay gelsin İskender.Makineniz hayırlı olsun.Böyle iş daha çabuk biter.Yeter ki ekecek şoför olsun.Bereketli olsun.
Sağolasın Alper abi.bugun bitecekti ama kısmet olmadı sabah yapmur yağdı.babamla ikimiz ekiyoruz.babam zamanla ilk havalı makinaları kullananlardan geçen yıl ben ekmiştim bu yıl çift olunca yine iş başına duştu :)
Adaşım makinanız hayırlı olsun.bol bereket getirsin.ekip çok kuvvetli.maşallah.komşu koy olsak mahsülu sen bicerdin.yabancıya gitmezdi.
Adaşım çok sağol.insallah hepimize bereketli olsun.valla guzel olurdu.paylaşımda yapardık :)
maşallah abi senin ekip baya bir sağlam iş dayanmaz 3 lüye:) bereketli olsun şimdiden hayırlı olsun bu arada yeni mibzer
Kardesim sağolasın.ekip 4 adet jd lerde ikitane biri 6330 diğer 6420 dikkatli bakınca bi karede ikiside gorunuyor :)
Maşallah ekip şampiyonlar ligi gibi ☺
Sağolsun tesekkurler.işimiz oluyor çok şukur.onemli olan kıymetini bilmek