massey Ferguson hidrolik kullanımı

Merhaba arkadaşlar 5400 serisi massey Ferguson ların çamurluk üstü hidrolik indirme kaldırma düğmesini her bastığınızda indirip kaldiriyormu mesela el freni çekinmeden o düğmeler calisiyormu kullananlar hidrolik kullanımını bi anlatirsa çok sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Emirdag
Şöyle anlatayım arkadaki düğmelerden indirip kaldırmak istiyosan içerdeki düğme yani kabin içindeki indirip kaldırmaya yarayan düğme 3 kademedir ya inik pozisyonda yada ortada olacak ozaman kullanırsın arkadaki düğmeleri eğer kalkık durumda ise yani kaldırdıysan hidroliği çalışmaz başka bi sorun varsa söyle anlatmaya çalışıyım

Şöyle anlatayım arkadaki düğmelerden indirip kaldırmak istiyosan içerdeki düğme yani kabin içindeki indirip kaldırmaya yarayan düğme 3 kademedir ya inik pozisyonda yada ortada olacak ozaman kullanırsın arkadaki düğmeleri eğer kalkık durumda ise yani kaldırdıysan hidroliği çalışmaz başka bi sorun varsa söyle anlatmaya çalışıyım
Şöyle anlatiyim ben traktör çalışırken el freni çekiyorum ve lift otomatik inik konumda iken iniyorum aşağı çamurluk düğmesine basiyorum kalmıyor ama iki defa aşağı indirme düğmesine basıp sonra kaldırma düğmesini basınca kalkıyor bu neden böyle diyer traktör john deere 5105m onda böyle bişey yok her türlü çalışıyor bizmi alisamadik buna anlayamadım gitti

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Şöyle anlatiyim ben traktör çalışırken el freni çekiyorum ve lift otomatik inik konumda iken iniyorum aşağı çamurluk düğmesine basiyorum kalmıyor ama iki defa aşağı indirme düğmesine basıp sonra kaldırma düğmesini basınca kalkıyor bu neden böyle diyer traktör john deere 5105m onda böyle bişey yok her türlü çalışıyor bizmi alisamadik buna anlayamadım gitti
Sağda hidrolik ayarlarında ünlem işaretinin sönüp hidrolüğün aktif olması gerekiyor seninde dediğin gibi iki kere indirip kaldırınca aktif oluyor sistem ozaman çalışıyor

Çamurluk tuşlarını kullanacağın zaman ikisine de kısa kısa bas o zaman aktif hale gelir tuşlar. Olması gereken de bu zaten, bilmeyen birisi rastgele bastığında hareket etmiyor ama bilen aktif hale getirip kullanabilir. Bu arıza değil yani hepsi öyle.

Çamurluk tuşlarını kullanacağın zaman ikisine de kısa kısa bas o zaman aktif hale gelir tuşlar. Olması gereken de bu zaten, bilmeyen birisi rastgele bastığında hareket etmiyor ama bilen aktif hale getirip kullanabilir. Bu arıza değil yani hepsi öyle.
Anladım sağolun bir türlü alisamadik john deere de böyle birşey olmadığı için çalışır çalışmaz hidrolik aktiflesiyor traktör çalıştığı zaman hidrolik aktiflesmeye gerek kalmıyor

Ben malesef anlamadım,şirketimizde kullandığımız mf de durum şöyle:çamurluk butonları eğer kabinden ilk hareket verilmemişse kesinlikle çalışmıyor bu normal mi?Sizin denediğinizi denedim olmadı,yani 2 kere aşağı butona sonra kaldırma butonuna bastım hareket yok.Bir sorum daha olacak mf nin şanzıman yağı ile motor yağı farklı yerlere konuyor fakat bununla ilgili bir görsel bulamadım ,bildiğiniz bir görsel varsa paylaşırsanız memnun olurum.

Traktörü çalıştırdığınız ilk an hidrolik kolları siz kullanana kadar aktif değildir bu sırada sol tarafta üçgen içerisinde ünlem ışığı yanar bu şekilde arka çamurluktaki tuşlar çalışmaz aktif hale getirmek için indirim kaldırma tuşlarını sıra farketmeksizin yukarı aşağı yada aşağı yukarı basarsanız hidrolikler aktif hale gelir ünlem söner dışardan kontrolüde bu işlemden sonra lift o-matic tuşunu ortada bırakırsanız kullanabilirsiniz aşağıda yada yukarıda bırakırsanız yine kullanamazsınız bu önlem amaçlı yapılmış bir uygulamadır eğer başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım