Fendt 103 s mi Enter 654s mi önerirsiniz

Hocam aynı bende sen gibiydim.

O paraya sadece 1970 model mf 135 alırsın. Sadece hidrolik direksiyona 1000lira verirsin. Çift çıkış gerekir 2.debriyaj yoktur kuyruk mili sıkıntılı olur. Hidrolik debriyaja basınca çalışmaz vs... En önemlisi de fren yoktur :)

Yani en basit 135 de bile bi sürü senin işine engel problem çıkar.

Sana tavsiyem ya biraz çıtayı yükselt 20-25 arası bi 240mf veya nh tt50 vs al

Yada benim gibi sende git bi tane eski john deere al :)

Bu makineyi Ocak ayında 12.500e aldım 1000lira da masraf ettim.

Kabin var, hidrolik direksiyon var, çift çıkış hidrolik var, hidrolik kavramalı kuyruk mili var, hepsinden önemli bi fren var varya... :)))

Tavsiye ederim. Her parçası var saten kolay kolay arıza da yapmaz.
9b701a8d19c9544a8829301d8d446659.jpg

Maşallah cam gibi duruyor . Ben manşetleri pek beğenmiyorum açıkçası. Yani eski modellerini. Hem eski hem pahalı ve o kadar paralara masseyden daha iyisi alınır. Yaygın diye tutuluyor bence. Şu aldığın koca traktör fiyatı bile 135 likten ucuz , ama daha güzel.
Usta ben John deree nin böyle modellerine de biraz baktım araştırdım gücü çekişi çok iyi diyorlar ama yakıtı bayağı fazla dediler.
Sen nasıl memnun musun yakitindan çalışmasından

Hocam aslen bu makineler iş makinesi yani kepçe olarak üretilmiş olup traktöre çevrilmiş.

Hal böyle olunca bunun üzerindeki motor şanzuman vs bir dozer ile aynı

Bu makine 1975 model ama adam hava filitreainin üzerine toz müşürü dahi koymuş filitre tozlanınca içerde lamba yanıyor

Sistem dozer olunca yakıt tüketimi elbette fazla ama öyle çok çok değil. Bu makineyi fazla ayak işlerinde koşmayacaksın.

Tarlada yaptığı işe göre mf240 tan az yakıyor diyebilirim.

Bu 72hp ben 30 km yola yokuşlu inişli 50 lira yaktım.
Fiat 640 komşu 60km aynı yolu gidiş dönüş 80 lira yakmış. 640 da 65hp felan.

(jd nin peşine taksam 2 tane 640ı sürüklenir buda ayrı bişi)

Ben teknoloji severim bu makine eski ama tam bir teknoloji diyebilirim.

Misal Arka hassasiyeti alt kollarda. Bu şuan 2016model buyuk traktörlerde yeni yeni çıkıyor.

Misal fren pedalı altında hidrolik piston var yani mil halat felan yok tamamen hidrolik. Ve fren pedalı pamuk gibi alışkın olmadan bas seni ön camdan fırlatır xdd

Hocam aslen bu makineler iş makinesi yani kepçe olarak üretilmiş olup traktöre çevrilmiş.

Bu makine 1975 model ama adam hava filitreainin üzerine toz müşürü dahi koymuş filitre tozlanınca içerde lamba yanıyor

Sistem dozer olunca yakıt tüketimi elbette fazla ama öyle çok çok değil. Bu makineyi fazla ayak işlerinde koşmayacaksın.

Kıymetli hocam sende amma öldürdün İtalyan efsanesini tamam John Deere güçlü çatıda büyük iş yapar ama 640 kadar atık değil ezer geçer hele ayni yükte rampada aklını alır..

Steyr 768 ya da 8073 buçuklu olanlarından bulabilirsen ne mutlu. Enter'i hararet, Fendt'i de bakım zorluğu bakımından elersek; Steyr, Fiat gibi makinelere yoğunlaşmak iyi olur.

Steyr 768 ya da 8073 buçuklu olanlarından bulabilirsen ne mutlu. Enter'i hararet, Fendt'i de bakım zorluğu bakımından elersek; Steyr, Fiat gibi makinelere yoğunlaşmak iyi olur.

Usta bu hararet Enter 654s ler de sıkça görülen bir durum mu. Ben international bölümünü de okudum forum da hakkın da bayağı iyi şeyler yazıyor du. Hatta hararet konusunda geçiyor biyer de ama Fiat 640 ın radyatöründen takıldığında sorun kalmıyor diyorlar . Böyle bir çözüm olabilir mi sizce.
Birde bu koca motor 50 - 100 dekar arazi sürmekle hararet yapar mı çok.

Fendt 106s verelim

• Beğen
Tepkiler: Samet.1473
Herkese merhaba
Arkadaşlar bana , hayvanlarım için yılda 100 dekar kadar arazi işleyecek ufak tefek çiftlik işlerini yapacak ( gübreyi taşıma, ot getirme vs.) bir traktör lazım. Bütçem en fazla 12-13 bin .Araştırıp baktım en çok hoşuma gidenler Fendt 103 s turbomatik ve Enter 654 s . Fendt istiyorum fakat arıza sorun olunca ustasını bulabilirmiyim diye tereddüt ediyorum. Hadi parçasını falan internet yoluyla bulduk diyelim ama ustası.
Bu fendt traktorlerden her usta anlamaz yapamaz diyorlar doğru mudur. Değişik bir motoru mu var nedir acaba.Ben Manisa Turgutlu bölgesindeyim buralarda var mıdır bu motordan anlayan usta.
İkinci sırada Enter 654 s var . Bu da sağlam güçlü bir motor araştırdığım kadarıyla. Yakitida fendt gibi olmasa da yaptığı işlere gore fena değilmiş.
Bu iki traktör arasında sizce hangisini almalıyım kullananlardan bilenlerden yardımlarınızı Rica ediyorum.
106s Fendt verelim

Biz 30 ve 40 serileri John Deere kullanıcısıyız kullanmadığımız marka kalmadı.En iyisi John Deere ilk traktörümüz 1977 model John Deere 2030 daha debriyaj fren balataları orjinal fabrika malı.Yakıtına çok diyenler John Deere'yi kullanmayıp kulaktan duyma bilgilerle konuşan kişilerdir.Tarlada en temiz işi yapan en az yakan traktör John Deere'dir.John Deere'ye çok yaktıran şofördür JD yüksek devirleri pek sevmez max torka düşük devirlerde ulaşır.Biraz ağır devirdir tarlada hızlı gitsin diye gaz verir buda yakıtı fazlalaştırır.John Deere'de kullanılan teknoloji çoğu yeni traktörlerde yok.John Deere'yi Bilen bilir.

ustam hangisi en iyi diye düşünmeye gerek yok bölgende tamir bakım işini kısa sürede halledebileceğin en güçlü en ucuz ne var bunu bulmak lazım fend al diyen arkadaş tokatlı o bölgede bu traktör bol orada olsam alınır çok mantıklı ama bizim burada olsa öneren arkadaşta almaz bölgesinde tamir bakım işlerini halledebileceği bir marka model seçer.

ustam hangisi en iyi diye düşünmeye gerek yok bölgende tamir bakım işini kısa sürede halledebileceğin en güçlü en ucuz ne var bunu bulmak lazım fend al diyen arkadaş tokatlı o bölgede bu traktör bol orada olsam alınır çok mantıklı ama bizim burada olsa öneren arkadaşta almaz bölgesinde tamir bakım işlerini halledebileceği bir marka model seçer.

Abi doğru diyorsun aslında ya. Bizim buralarda adama fendt diyorum da ,o ney diyorlar yani o derece. Bizim buralarda her yerde olduğu gibi eski model olarak massey dolu ortalık Fiat ta var.