Fendt 103 s mi Enter 654s mi önerirsiniz

Herkese merhaba
Arkadaşlar bana , hayvanlarım için yılda 100 dekar kadar arazi işleyecek ufak tefek çiftlik işlerini yapacak ( gübreyi taşıma, ot getirme vs.) bir traktör lazım. Bütçem en fazla 12-13 bin .Araştırıp baktım en çok hoşuma gidenler Fendt 103 s turbomatik ve Enter 654 s . Fendt istiyorum fakat arıza sorun olunca ustasını bulabilirmiyim diye tereddüt ediyorum. Hadi parçasını falan internet yoluyla bulduk diyelim ama ustası.
Bu fendt traktorlerden her usta anlamaz yapamaz diyorlar doğru mudur. Değişik bir motoru mu var nedir acaba.Ben Manisa Turgutlu bölgesindeyim buralarda var mıdır bu motordan anlayan usta.
İkinci sırada Enter 654 s var . Bu da sağlam güçlü bir motor araştırdığım kadarıyla. Yakitida fendt gibi olmasa da yaptığı işlere gore fena değilmiş.
Bu iki traktör arasında sizce hangisini almalıyım kullananlardan bilenlerden yardımlarınızı Rica ediyorum.

Biraz daha büyük düşünüp bence fiyatı uygun olan Sırasıyla

Fiat 750,780 belki 640 bile düşer o fiyatlara. 480'de olabilir.

Ford 5000, 6600, 6610

Steyr 768, 8073 bakım durumu kesinlikle tereddütsüz ise

Enter 654s ,

UTB Üniversal 640, 550 model farketmeksizin

Fendt 103,106

uygundur bence..

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik
Şenol gayet doğru söylemiş. 103 fendt.1976 model ve sonrasi dik depo olanları kalitelidirdaha çok tutulur.sağlamdır. 60-66 fıat traktör den az yakar.onun yaptığı işi yapar.temiz çatlak patlak denk gelmediği sürece korkma al.Man motor blogu vardır.768 steyr da çok mantıklı olabilir.seçeneklerden entari ćikarmalısin.

• Beğen
Tepkiler: senol_84
bölgende en yoğun olanı hangisiyse onu tercih etmek gerekir bu traktörler yaşlı ufak ufak hep arızaları olur bizim bölgede Mustafakemalpaşa bu bütçe ile en uygun steyr 768 olur bizim burada fend aldığını düşünelim sanayide yazın işim yoğun deyip uğraşmazlar.

Arkadaşlar herkese çok teşekürler vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için.
Ben yorumlara bakaraktan Enter 654 s i eledim. Aslında aklımda olan fendt 103 s ama korkuyorum almaya etrafımda hiç yok görmedim de. Ufak tefek te olsa sorun çıkar illaki yaptıracak adam bulamadik mi sıkıntı yani.
O yüzden Fiat 480 birde stayr 780 i araştıralım birde

Hocam aynı bende sen gibiydim.

O paraya sadece 1970 model mf 135 alırsın. Sadece hidrolik direksiyona 1000lira verirsin. Çift çıkış gerekir 2.debriyaj yoktur kuyruk mili sıkıntılı olur. Hidrolik debriyaja basınca çalışmaz vs... En önemlisi de fren yoktur :)

Yani en basit 135 de bile bi sürü senin işine engel problem çıkar.

Sana tavsiyem ya biraz çıtayı yükselt 20-25 arası bi 240mf veya nh tt50 vs al

Yada benim gibi sende git bi tane eski john deere al :)

Bu makineyi Ocak ayında 12.500e aldım 1000lira da masraf ettim.

Kabin var, hidrolik direksiyon var, çift çıkış hidrolik var, hidrolik kavramalı kuyruk mili var, hepsinden önemli bi fren var varya... :)))

Tavsiye ederim. Her parçası var saten kolay kolay arıza da yapmaz.
9b701a8d19c9544a8829301d8d446659.jpg

• Beğen
Tepkiler: senol_84