S a yeni besicilige başlayacağım

Hayvancılığa yeni başlayacağım ilk sene sadece besi olarak daha sonra damizlik yapacağım inşallah. Şimdi sizden bir konuda yardimci olursaniz sevinirim ilk başta kars hayvanimi samsun hayvanimi 50 başlık yerim var ama 20-30 hayvan ile başlayacağım kars hayvani en az 6 aylık erkek 3500 samsun a 1900 istiyorlar tabiki samsun hayvani 3-4 aylik. Ne yapmam daha uygun

Sahibinden de gordugunuz ilan uzerine yazdiginizi varsayiyorum. Samsun hayvani diye birsey yok ama kastedilen jersey irki hayvanlarin erkek buzagilaridir ki bunlar besiye gelmez. Kars hayvaninin iyi olanlarida 3500 tl degildir 4500-5000 tl araligindadir (simental ve montofonlar) internetten yazan fiyatlara gore hesap yapmayiniz, gjttiginizde sasirirsiniz.

Yok internet fiyatları değil interneti biraz araştıran insan samsun bölgesindeki kırma hayvanlara 1400 kars tarafina da 2000 tl yazdığını görür benim önceki msj da verdiğim fiyatlar pazar araştırmasından çıkan sonuçlar

Ben ilk msj da dedimki samsun tarafında sütten yeni çıkmış veya çıkmak üzere olan hayvanlara 1900 diyorum sen 1400 diye tutturmuş gidiyorsun farkında misin? Bende birşeyler ogreneyim diye buradayım sen dediginde haklısın smantel danalar daha mantıklı

Ben ilk msj da dedimki samsun tarafında sütten yeni çıkmış veya çıkmak üzere olan hayvanlara 1900 diyorum sen 1400 diye tutturmuş gidiyorsun farkında misin? Bende birşeyler ogreneyim diye buradayım sen dediginde haklısın smantel danalar daha mantıklı
Iste bende israrla onlarin jersey irki hayvanlar oldugunu ve besiye gelmedigini soyluyorum. Karstaki simental danalar da 3500 degil 4500-5000 tl arasi. Bilmeden ahkam kesme

Maksatim bahsettigin konu ile ilgili deneyimimi paylasmakti, hata yapmisim, sen bildigin gibi yap
Özür dilerim kirdiysam bende diyorum ki fiyatlar bu gönül isterki yapacağım besi hayvani hepsi angus olsa smantel olsa ama eldeki bütçe belli samsunda gittim kırma ama eli yüzü düzgün 35 tane iyisi var normali var hepsini 1900 verecek hatta nakliye içinde yaylım hayvani bumu iyi olur yoksa kars mi. Kars hayvani kurban a denk gelse güzel ama kesim zarar. Ben yeni başlayacağım ama 10 yıldır yapmiyorum bu işi öncesinde yapıyordum