ERKUNT Nimet 70e+ Mı CASE JX65C Mi ?

12 bin tl icin sifir dan yana kullanin derim.tercihinizi simdi masraf olarak yag degisimi sanzuman felan bin tl yi bulur lastik.motor yipranmasi 2 yil servis garantisini goz onune aldiginda sifir almak daha mantikli.gorunuyor. uste 30 35 isteseydi daha iyi olurdu

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Arkadaşlar kuzenimde 1997 model 5060 saatde 60-56 traktör var.Traktörde sıkıntı yok ama malumunuz artık çiftçeker devri özellikle bulunduğumuz coğrafi şartlara göre çiftçekerin büyük avantajı var bu yüzden yenilemek istediler.150 dönüm arazi için 65-70 hp arası karar kıldık gibi.NH istemedikleri için başlıkda belirtilen iki model arasında kaldık.

Motor bu

fren vs herşey orjinal frenli muayene var.bu yıl sadece baskıbalata değişti ve mazot pompası bakımı yapıldı.

Gelelim fiyatlara ; Sakarya case bayisi bizim motoru 33 e saydı üste 57 istedi.
yine Sakarya erkunt bayisi üste 68 istedi bizimkini 27 ye saydı (RESMEN UÇTU)
Eskişehir Erkunt bayisi üste 60 istedi bizimkini 60 a saydı.
Bozüyükde ki case bayisi üste 58 istedi bizimkini 30 a saydı.

Arazimiz engebeli sayılır düz tarla az.onun için alacağımız motorun rampacılığı iyi olması lazım.Yakıtı hakkınca yakmalı.bölgemizde erkunt servisi var case yok ama case servisi çok da uzak sayılmaz 100 km mesafede.Hem türktraktör ürünü olduğu için nh servislerininde dilinden anlayacağını düşündük.Sizlerin bu iki modelin artı ve eksi karşılaştırma konusunda söyleyecekleriniz nelerdir?

VS

b4bbb326c4fc5fe234c947dde2912d91.jpg
düzlerde seri 1 rampalarda takviye 4 le bana mısın demiyor.

12 bin tl icin sifir dan yana kullanin derim.tercihinizi simdi masraf olarak yag degisimi sanzuman felan bin tl yi bulur lastik.motor yipranmasi 2 yil servis garantisini goz onune aldiginda sifir almak daha mantikli.gorunuyor. uste 30 35 isteseydi daha iyi olurdu

haftasonu gittiğimizde görüşüceğiz bakalım nasip kısmet.Aslında ödemede sıkıntı yok peşin alacaklar ama o kadar para vermek istemiyolar işte.Sonucda hemen hemen bir daire parası olduğu için çok gözüküyor para göze birde o paraları kazandıranda traktör öyle düşünmek lazım :D

haftasonu gittiğimizde görüşüceğiz bakalım nasip kısmet.Aslında ödemede sıkıntı yok peşin alacaklar ama o kadar para vermek istemiyolar işte.Sonucda hemen hemen bir daire parası olduğu için çok gözüküyor para göze birde o paraları kazandıranda traktör öyle düşünmek lazım :D

Parayi kazanmak cok.zor harcamak cok.kolay insani dusundruyor tabi ama cifciysende traktor olmadanda olmuyor Turkiye sartlarinda cifcilik cok.zor

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Fikrini beyan eden bildiklerini açtığım konuda belirten arkadaşlarımı çok teşekkür ederim.

Haftasonu sakaryaya kuzenimle beraber gittik.ilk önce nh bayisinden tt4.65 modeline bindik.Konfor olarak çok güzel yapmışlar 56 serisinden konfor olarak çok üstündü.fiyat olarak 81 istediler bizimkinin üstüne 50 istediler.traktore kuzen bindi düz yolda kullandık.kafamizda bir yorum yapıp kendimizce puan verdik.
Sonra Erkunt nimet 70e+ MT olmayan modeline baktık MT satmiyorum elimde olanları fabrikaya geri gönderdim memnun kalmadik dedi bayi.erkunt tt serisine göre çok daha kalıplı bir motordu.onuda yolda ikimizde kullandık tt4 le hızlanma aynıydı ama vitesler zor geçiyordu.levyesi yumusakti.uste 58 istedi son fiyat verdi.
Son olarak case jx65c ye bindik.binis o biniş en iyi çekiş ondaydı hizlanma en iyi ondaydı 4 piston farkını hissettiriyordu. Üste 55 lira 40 peşin 15 Ekim vadeli anlaştık. Ben
Traktör akşama köye geldi 14.9 30 kleber lastikliydi.koyde pek çok kişi rampaya vurdu millet tam puan verdi çok seri olmasına rağmen rampacılığı güzel.acikcasi aklımızda Erkunt vardı ama hem fiyatı daha pahalıydı hemde case 4 piston ve pratik olması bizim kararımızı degistirdi.
İleriki donemlerdeki izlenimlerimi videolu konu açarak alacak arkadaşlara yardımcı olacağım.

Fikrini beyan eden bildiklerini açtığım konuda belirten arkadaşlarımı çok teşekkür ederim.

Haftasonu sakaryaya kuzenimle beraber gittik.ilk önce nh bayisinden tt4.65 modeline bindik.Konfor olarak çok güzel yapmışlar 56 serisinden konfor olarak çok üstündü.fiyat olarak 81 istediler bizimkinin üstüne 50 istediler.traktore kuzen bindi düz yolda kullandık.kafamizda bir yorum yapıp kendimizce puan verdik.
Sonra Erkunt nimet 70e+ MT olmayan modeline baktık MT satmiyorum elimde olanları fabrikaya geri gönderdim memnun kalmadik dedi bayi.erkunt tt serisine göre çok daha kalıplı bir motordu.onuda yolda ikimizde kullandık tt4 le hızlanma aynıydı ama vitesler zor geçiyordu.levyesi yumusakti.uste 58 istedi son fiyat verdi.
Son olarak case jx65c ye bindik.binis o biniş en iyi çekiş ondaydı hizlanma en iyi ondaydı 4 piston farkını hissettiriyordu. Üste 55 lira 40 peşin 15 Ekim vadeli anlaştık. Ben
Traktör akşama köye geldi 14.9 30 kleber lastikliydi.koyde pek çok kişi rampaya vurdu millet tam puan verdi çok seri olmasına rağmen rampacılığı güzel.acikcasi aklımızda Erkunt vardı ama hem fiyatı daha pahalıydı hemde case 4 piston ve pratik olması bizim kararımızı degistirdi.
İleriki donemlerdeki izlenimlerimi videolu konu açarak alacak arkadaşlara yardımcı olacağım.

Hayirli.ugurlu olsun allah kaza bela gostermesin gule.kullanmak nasip.etsin. Bir test yaparak.aradaki farklari degerlendirmeniz cok iyi olmus. Case 65 guzel secim pisman olmazsiniz 14.9 30 lastik secimide cok.iyi olmus. 65c icin.en ideal.teker secenegi ciftte felanfarkini cok hissedeceksiniz. Artik guzel foto vidyo.paylasimlarinizi bekliyoruz.