ERKUNT Nimet 70e+ Mı CASE JX65C Mi ?

Arkadaşlar kuzenimde 1997 model 5060 saatde 60-56 traktör var.Traktörde sıkıntı yok ama malumunuz artık çiftçeker devri özellikle bulunduğumuz coğrafi şartlara göre çiftçekerin büyük avantajı var bu yüzden yenilemek istediler.150 dönüm arazi için 65-70 hp arası karar kıldık gibi.NH istemedikleri için başlıkda belirtilen iki model arasında kaldık.

Motor bu

fren vs herşey orjinal frenli muayene var.bu yıl sadece baskıbalata değişti ve mazot pompası bakımı yapıldı.

Gelelim fiyatlara ; Sakarya case bayisi bizim motoru 33 e saydı üste 57 istedi.
yine Sakarya erkunt bayisi üste 68 istedi bizimkini 27 ye saydı (RESMEN UÇTU)
Eskişehir Erkunt bayisi üste 60 istedi bizimkini 60 a saydı.
Bozüyükde ki case bayisi üste 58 istedi bizimkini 30 a saydı.

Arazimiz engebeli sayılır düz tarla az.onun için alacağımız motorun rampacılığı iyi olması lazım.Yakıtı hakkınca yakmalı.bölgemizde erkunt servisi var case yok ama case servisi çok da uzak sayılmaz 100 km mesafede.Hem türktraktör ürünü olduğu için nh servislerininde dilinden anlayacağını düşündük.Sizlerin bu iki modelin artı ve eksi karşılaştırma konusunda söyleyecekleriniz nelerdir?

VS

Döviz yüksek seyrediyor.Elinizdeki motorla devam etmek bence daha mantıklı veya 1000 saat gibi ikinci el düşünülebilir.Zaten motorun açılması için bu saati doldurması gerekiyor.Geçen forumda geçmişti Konya bayisi fiyatları daha uygun diye biraz daha araştırsanız.
Model konusu herkes beğendiğini alır.

Döviz yüksek seyrediyor.Elinizdeki motorla devam etmek bence daha mantıklı veya 1000 saat gibi ikinci el düşünülebilir.Zaten motorun açılması için bu saati doldurması gerekiyor.Geçen forumda geçmişti Konya bayisi fiyatları daha uygun diye biraz daha araştırsanız.
Model konusu herkes beğendiğini alır.

Bende siz gibi düşünüyordum ama ters köşe olduk.1000 saat altına 75 cekiyolar bizimkine 25 veriyorlar.Üste kalıyor 50 bin.e birde yakında değil 7 bin için git gel vs değmez gibime geliyor.

Donanım bakımından Erkunt daha baskın galiba. Ama Casenin 4 silindirli olması da büyük avantaj üstelik araziniz düz değilmiş. Fiyat olarak ta JXC daha uygun. Tek sorun JXC nin 8x8 vites olması. Ona da zaten 60-56 kullandığınız için sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Donanım bakımından Erkunt daha baskın galiba. Ama Casenin 4 silindirli olması da büyük avantaj üstelik araziniz düz değilmiş. Fiyat olarak ta JXC daha uygun. Tek sorun JXC nin 8x8 vites olması. Ona da zaten 60-56 kullandığınız için sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.
Vitesleri 12x12 oldu yeni model traktörler de Konya tarım fuarında görmüştüm.

Surungene pek ihtiyacımız olmuyor ileride balya yapar mı bilmem onda bile gerek yok takviye yetiyor yaptığımız ise göre.erkuntun ZF Şanzumanı gibi surungensiz ama bucuklu olsa çok daha isabetli olacak ama maalesef öyle de yok.case 4 piston ama erkuntun torku ve 3 hp daha yüksek olması dezavantajı avantaja dönüştürebilir mı acaba.bolgede iki modelde yok ki denesek

Surungene pek ihtiyacımız olmuyor ileride balya yapar mı bilmem onda bile gerek yok takviye yetiyor yaptığımız ise göre.erkuntun ZF Şanzumanı gibi surungensiz ama bucuklu olsa çok daha isabetli olacak ama maalesef öyle de yok.case 4 piston ama erkuntun torku ve 3 hp daha yüksek olması dezavantajı avantaja dönüştürebilir mı acaba.bolgede iki modelde yok ki denesek
Bizim burda var, caseden memnun kalmayanı görmedim, ben nh cı biri olarak jxc serisinden bi traktör almayı düşünüyorum jxc al keyfine bak bana kalırsa 55 lik al

motor bakımı olarak case 4 silindir ital motor daha iyi fakat case ileri geri sistemi levyeli direksiyondan arıza veriyo ve sekromeç yiyo balatayıda daha çabuk bitiriyor. case ile erkunt arasında kaldıysanız sadece aklınızda iki model varsa case jx75maxpro tavsiyemdir. yada erkunt derseniz 80.4e + bakın bence 4 silindir gerçekten bu devirde daha iyi uzun omurlu oluyor.

motor bakımı olarak case 4 silindir ital motor daha iyi fakat case ileri geri sistemi levyeli direksiyondan arıza veriyo ve sekromeç yiyo balatayıda daha çabuk bitiriyor. case ile erkunt arasında kaldıysanız sadece aklınızda iki model varsa case jx75maxpro tavsiyemdir. yada erkunt derseniz 80.4e + bakın bence 4 silindir gerçekten bu devirde daha iyi uzun omurlu oluyor.

Araziler parçalı ve ara iş çok oluyor.75 hp ciftcekerde ikinci traktor şart bunlarda maliyete yansıyor tabi karar yine kuzenin.75 hp olacaksa 80.4 lüks alırız o zaman casenin 4 pistonu egale oluyor :-D

Surungene pek ihtiyacımız olmuyor ileride balya yapar mı bilmem onda bile gerek yok takviye yetiyor yaptığımız ise göre.erkuntun ZF Şanzumanı gibi surungensiz ama bucuklu olsa çok daha isabetli olacak ama maalesef öyle de yok.case 4 piston ama erkuntun torku ve 3 hp daha yüksek olması dezavantajı avantaja dönüştürebilir mı acaba.bolgede iki modelde yok ki denesek ��

Casenin yeni modelleri sürüngensiz 12x12, sürüngenle birlikte 20x20 vites abi. Tabi fiyatları da 8x8 vitesliden daha farklı olacaktır. Erkuntun daha yüksek torka sahip olması normal sonuçta 3 silindir olsa da motor hacmi JXC den daha yüksek. Ama sahada denemek lazım özellikle de rampa arazide silindir sayısı torkun önüne geçecektir :) Yeknik verilere baktım 70E+ bana haddinden fazla ağır geldi. E serisi Lüks seriden hafif olurdu fakat 3850 kg çok fazla geldi bu motoru hantallaştıracaktır Case bundan daha hafif.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
150 dönüm için ideali 65 bence birde ilerisini düşünmek lazım.bu yıl 100 dönümde yer kiraladilar zaten.
Ben bunu defalarca anlattım bak şimdi usta 55-65-75 beygir gücünden başka hiçbir farkı yok peki bu güç nerden pompa lda burdan geliyor peki pompalar farklı mı hayır aynı sade sıkıştırma fazla bu demek oluyor ki sadece pompa ayarı yaparak jxc55 i jxc75 yapabilirsin sadece yakıt artacak ki zaten sıfır alınan 55-75 arasında şuan yakıt farkı var biz burda jxc55 e 5li 11 li ünlü pulluk takıyoruz düzgün bi motor ustası derdini anlar