Letafer letamin base hayvansal bitki besleme

Arkadaşlar bı letafer firmasının letamin base ürünü hayvansal bitki besleme ürünüymüş bilgisi olan kullanan var mı çok etkili bi ürün olduğu söyleniyor varmı tecrübesi olan

• Beğen
Tepkiler: _çiftçi_
Arkadaşlar hayvansal menşei amino asitler gerçekten bitkisel menşeili amino asitlerden daha mı etkili
3797e2ab331a62f91dacaefc90545442.jpg

Syngentanın isabion diye çok kaliteli hayvansal menşeli amino asit ürünü var geçen yıla kadar çeltikte ayçiçeğinde kullanıyorduk fakat geçen yıl çok pahalılandı kullanamadık bütçenize uyarsa kesinlikle tavsiye ederim içeriği de garantidir ve en yakın syngenta bayii ile iletişim kurarak kolay ulaşabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam 2016 sezonu biraz daha hesaplı olsun diye 20lt bidon adedini 570 tl ye almıştım üzerinde ürüne göre uygulanacak dönemler ve gr lar yazıyor

Hayvansal menşeili amino asit imalatı için deneme çalışmalarımız devam ediyor ama pazarı hakkında bir bilgimiz yok şuan maliyetlerimizde çıkmadı. Üretime girme sebebimiz amino asitin hammedesi bizde atık ürün olarak çıkması inşallah değerleride iyi çıkarsa uygun fiyattan satarız herkese bi fayda sağlamış oluruz. Bizdeki atık ürünü işlediğimizde miktar olarak fazla çıkıyo hepsini satabilirmiyiz acaba bitkilerdeki kullanım oranı nedir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Bitkilerdeki uygulama sizin ürünün değerlerine göre belirlenir diye düşünüyorum buğday ve çeltikte kardeşlenme başlangıcı ve başak öncesi 2 uygulama öneriliyor ülkemizde hayvansal menşeli yerli üretim olduğunu duymadım daha önce üretimi daha kolay ucuz olduğundan daha az etkili olmasına rağmen bitkisel aminoasit üretimi yapılıyor geçen yıl ben gübretaşın forcefull amino isimli ürününü (sulu üzüm pekmezine benziyordu)potasyum tiyosülfat ile birlikte uygulamıştım

Bitkilerdeki uygulama sizin ürünün değerlerine göre belirlenir diye düşünüyorum buğday ve çeltikte kardeşlenme başlangıcı ve başak öncesi 2 uygulama öneriliyor ülkemizde hayvansal menşeli yerli üretim olduğunu duymadım daha önce üretimi daha kolay ucuz olduğundan daha az etkili olmasına rağmen bitkisel aminoasit üretimi yapılıyor geçen yıl ben gübretaşın forcefull amino isimli ürününü (sulu üzüm pekmezine benziyordu)potasyum tiyosülfat ile birlikte uygulamıştım
Letamin base adlı ürün yerli imalattı.Şuan başka firmalarında ürün çalışmaları var.

Kullandığınız ürün hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşa bilirmisiniz mesela ben gübretaşın forceful deyil de diğer sıvı amino asitini kullandım ve hiç memnun kalmadım.

Kullandığınız ürün hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşa bilirmisiniz mesela ben gübretaşın forceful deyil de diğer sıvı amino asitini kullandım ve hiç memnun kalmadım.

Merhaba amino asit kullanınca yaprak gübrelerinde olduğu gibi gözle görülür oranda yeşillenme ve gürleşme olmaz gibi görünür fakat bitkide kardeşlenmeyi arttırabilir büyümeyi hızlandırıp erkencilik sağlatabilir yada kaliteyi ve verimi arttırabilirsiniz ilaçla beraber uygularsanız ilacın etkisini arttırabilir ve etki hızını hızlandırabilirsiniz bunlar için uygun bitkiye uygun zamanda ve gerekli olduğu kadar vermek önemli kabaca bunu vererek bitkiyi daha fazla çalıştırıyoruz örneğin kardeşlenme zamanı bunu verip yeteri kadar gübre atıp bitkiyi daha fazla çalıştıracağımız ve attığımız gübrenin alımını arttıracağı için aynı alanda daha fazla kardeşlenme oluşur verime direkt etki eder bunu başakta da uygularsak yine yeterli gübre ile verimi maksimuma taşıyabiliriz tabi hava, yağış miktarı ve toprak koşullarıda burada çok önemli bence kullanışması kesinlikle gerekli bir ürün tabi içerik garantisi için merdiven altı üretimlere dikkat edip güvenilir markaların tercih edilmesi önem taşıyor

• Beğen
Tepkiler: muhammet63

Hayvansal menşeili amino asit imalatı için deneme çalışmalarımız devam ediyor ama pazarı hakkında bir bilgimiz yok şuan maliyetlerimizde çıkmadı. Üretime girme sebebimiz amino asitin hammedesi bizde atık ürün olarak çıkması inşallah değerleride iyi çıkarsa uygun fiyattan satarız herkese bi fayda sağlamış oluruz. Bizdeki atık ürünü işlediğimizde miktar olarak fazla çıkıyo hepsini satabilirmiyiz acaba bitkilerdeki kullanım oranı nedir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Çok güzel bir iş yapıyorsunuz Üretiminiz ile ilgili güzel haberlerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyorum Allah kolaylık versin