Nimet 90 luks ü 100 beygir yapabilir miyiz

Degerli erkunt kullanıcıları.düşük saatte 90 lüks bulduk.amacimız en az 100 beygir almaktı.ustası silindir çap ve hacmi aynı dedi.pompayı fabrikaya gonderip 100 beygire ayarlatiriz dedi.motor ve şanzıman ayniymiş.böyle yaptiran oldu mu yada yapabilir miyiz.amacimiz 5 li 14 inç pulluğu zorlanmadan çektirmek.3 metrelik miksere kullanmak.yorumlarinizi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Ustanın dediği mantık doğrudur.bu çoğu trqkyorde aynı piston çapı şanzıman vs aynı olduktan sonra sorun olmaz.yapılabilir.topra yapınızı bilmiyorum ama 5li 14 90 kalıplı bi motor için fazla biz 5li 12 yi 6330 takıyoruz ve kimi arazilerde onun bil ağır geldiği oluyor.

Nimet 70in 90lığı çıkmış bende erkuntçuyum diye dolaşıyorum :(

Ben bu düz pompalarda hp yükseltme işine pek inanmıyorum ama bunu bir öğrenmek lazım.

CRD olsa chip tuning ile bişeyler yapılabilir.

pompadan oluyor ercan agam bıcok markada bu durum aynı bende bıraz oynattım 1yıl oluyor ve sıkıntı yok gayette memnunum cekıs yakıt hatta 1 saat once bı traktorun pompada ayar ıcın sokuldu yakında bombayı patlatıcaz :)

pompadan oluyor ercan agam bıcok markada bu durum aynı bende bıraz oynattım 1yıl oluyor ve sıkıntı yok gayette memnunum cekıs yakıt hatta 1 saat once bı traktorun pompada ayar ıcın sokuldu yakında bombayı patlatıcaz :)

Senin LDA konusu biliyorum agam tdyi canavar ettin attın :)
aynı hacimde motorda ayar vs. durumu değiştirebilir 90-100-110 aynı motor şanzuman mesela bişeyler olur illa.

bizimde mesela 80,4 85 90 100 110 aynı kod 4400cc motor var illa aralarında bir teknik ayrıntı var ama ayara girince kime ne oluyor bakalım.

Motor şanzıman aynı olduktan sonra genelde pompa ayarıyla güç artışı yapılabiliyor. TD75D pompa ayarı ile TD110D yapılabilir nerdeyse bütün firmaların uyguladığı bir yöntem bu. Aynı motorlar farklı avans ayarı ile farklı model gibi satışa sunulur bu da firmaların kazığı diyebiliriz :)

90 ı 100 yapablırlermı bılmem ama işinin ehli bır usta güzel bır pompa ayarı ve lda dan güzel bır ayar cekerek standartında daha performanslı hale getırebılır. lda dan güzel ayar oluyor gözlerimin onunde basıt bır ıslem ıle ls 70 traktorun cekısınde buyuk olcude artıs saglandı. yakıt degerlendırmesını tam gozlemleyemedık ama pullukta normal cekısınden 1 vıtes yukseldı buda az yakacagının kanatındeyım.

Yanma odası şekli değişmiyor, emisyon değerleri düşecektir.Mazot açılır, avans verilir.TD75 TD90 gibi çekişe sahip olabiliyor.Açılmış motorda kullandık, işte daha performanslı ama yol yakıtı artıyor,İşte toplamdaki yakıt fazla değişmiyor ama zamandan kazanç var, çabuk iş görüyor.%20 gibi tork(çekiş) artar.Tecrübeyle sabittir, meraklıları dener.Hem yemeyecek, hem çekecek, böyle bir şey yoktur.
Her motorun en az özgül yakıt tüketimi olan devir bölgeleri var, kataloglarda genelde verilir.Çalışırken bu bölgelerde motor kullanılırsa yakıt azalır.

90 ı 100 yapablırlermı bılmem ama işinin ehli bır usta güzel bır pompa ayarı ve lda dan güzel bır ayar cekerek standartında daha performanslı hale getırebılır. lda dan güzel ayar oluyor gözlerimin onunde basıt bır ıslem ıle ls 70 traktorun cekısınde buyuk olcude artıs saglandı. yakıt degerlendırmesını tam gozlemleyemedık ama pullukta normal cekısınden 1 vıtes yukseldı buda az yakacagının kanatındeyım.

sıra senn casede agam bız bıkacgune ÖZEN DİZEL calısmasını sergıleyıcez

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk