BAŞAK 2110S/MASSEYFERGUSON 5455 ÜNLÜ 5/14 PULLUK

Ne bu hırs ne bu öfke .
Konuyu görünce çok şükür bi basak 2110 s konusu açıldı şimdi hakında az çok negatif pozitif yorum görürüm az cok bilgi sahibi olurum diye sevinmiştim . Malesef konu açıldığından beri bi kaç kez baştan aşağı tek tek okudum ne üzücüdür bi kaç yorumdan başka hep kavga bi üstünlük taslamaktan başka bişey görmedim .
Yazık

bizim forumdaki üyeler tarihi geriye doğru yaşıyor..
Çocukluk yıllarına geri dönecez herhall.
Aklı selim yorum yerine bu öfke ne diye..
mf'de zetor'da felanda filanda gavur malı onlar sessiz seyrediyor..
biz onların emekleri ile kavga ediyoruz..
gelin biraz büyüyelim..
bu forumda kimki "tarımdan yada hayvancılıktan daha fazla böyle kazanırız"kavgasını başlatırsa ...
işte o zaman ilerlediğimizin resmidir..
herkese hayırlı paylaşımlar..

Traktorun yuzde 70 zaten gavurun mali motor sanziman geriye ne kaldiki [emoji4]

İstihdam sağlaması bile yeterli o kadar kişinin evladı ekmek parası kazanıyor bu fabrikalarda motor ve şanzıman içinde çalışmaları vardır kesinlikle, her şey zamanla olacaktır şuanda bunların arasında en hızlı gelişimi erkunt gösteriyor diğerlerininde erkuntu örnek alması dileğiyle

Yok ya bende izlerim araştırırım ben sürekli pullukla derin sürün demiyorum 2 yılda bir sürülüyo zaten tarlalar ondada üşenmeyip derin sürüm yapılması toprak canlılığı ve su tutma kabiliyetini yükseltir.bu şekilde olan topraklarada hangi ürün yetiştiriliyorsa o üründe verimde artı sonuç alınır. Fakat bu devamlı hale gelmelidir.tohum yatağıda ayrı bi öneme sahiptir tabi

Araziye 2 yılda bir 2 ton/dk eski ahır gübresi veriyoruz, humus miktarını %4-5 seviyesinde tutmaya çalışıyoruz. Pullukla sürümde ciddi yakıt tasarrufu sağlıyor, tavdan dolayı en az 1/3 yakıt maliyetlerini azaltıyor. Mısır, pancar kökü 30 cm derinlikte işler, Su tutma kapasitesi 50-60 cm kuyruk milli patlatmayı yazın anıza çekersin.Kasım ayı başlarında sürersin. 50 cm derinlikte toprak ahır gübresiyle beraber sünger gibi su tutar.Damlama sulamada kullanırsan 2000 kg/dk mısır verimi rahat alınıyor.Amerika'da bile 1800 kg kapasiteyi geçemiyorlar.2200 kg zorlayan yerlerde var.
Sulanmayan arazide de patlatma derin sürümden daha etkili olur.Yaz- güz sürümü yapacağınıza bir yılda yazın patlatma güzün pullukla sürmek diğer yılda da yaz sürümü yapmak daha mantıklı değil mi?
Arazinizde humus(hayvansal ve bitkisel artık) miktarınız az olduğu için derin sürüme mecbur kalıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Siz ve ayni şeyler onun icin size bisey demiyorum.Ayrica mesafeler uzak olmasa inan haddini bildirecegim bikac insan var burda klavye delikanlisi.Bursa fuarina bekliyorum bi aksilik cikmazsa atan tutan arkadaslari
Fuara gelirken boş gelme vuralım birbirimizi tamammı sen ölürsen zetorcular ben ölürsem anti zetorcular kanımızı yerde bırakmasın kan davası çıksın.[emoji3] Hocam yapma gözünü seveyim gerek varmı birbirimizi kırmaya elin motoru yüzünden burda şahsa hakaret yok tamamıyla makina lar üzerinden yürüyor muhabbet

İstihdam sağlaması bile yeterli o kadar kişinin evladı ekmek parası kazanıyor bu fabrikalarda motor ve şanzıman içinde çalışmaları vardır kesinlikle, her şey zamanla olacaktır şuanda bunların arasında en hızlı gelişimi erkunt gösteriyor diğerlerininde erkuntu örnek alması dileğiyle

İstihdam sağlaması yeterliyse neden saydığınız firmaların arasında Türk Traktör yok? %51 yabancı olsa da yıllar önce 2500 işçi çalıştırıyordu şuan daha fazla insana iş imkanı sunuyordur..

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk