5715 fitil bağlantısı koptu

herkese iyi akşamlar
bugün 50 dönüm kadar kültivatör çektik akşam mazot koyarken koptuğunu farkettim
bunu direk kaynaklasak sıkıntı olur mu yoksa mili değiştirmek şart mı
yükten değilde dönemediği için kopmuş gibi geldi bana :confused:
IMG_4884.JPG
IMG_4886.JPG
IMG_4888.JPG

Arkadaşlar bu kopan parçaya 5000 serisi hidrolik braket mesnedi denir.2002 2006 yıllarında Hema traktör fabrikasında john deere lift montaj hattinda vardiya da 60- 70 adet elimden geçerdi.kırılan parça çelik malzemedir kaynak tutaçağını zannetmiyorum.bıraketin hidroliğe montajı alyan başlı 14 alyan turuyordu sanirim .metrik 12 olabilir.civata olması lazım onu sökün6 veya 8 adet olabilir biraz saglam tork anahtari ile sıkılan . Yan tarafta da uzun bir ara şaft bağlantı civata si var onuda sokun.kendiniz degistirebilirsiniz.

öncelikle geçmiş olsun iyi bi kaynakçı kaynatabilir eğer dökümse döküm elektrodu ile veya tig kaynağı ile ama sol taraftaki kırık sanırım bağlantı yerine kadar ulaşmış bu nedenle kaynak sağlıksız olabilir imkan varsa değiştirilmesi daha olumlu olur kolay gelsin

Hidrolik orta kol bağlantısı böyle olan john deere lerin hastalığıdır o gördüğünüz mil yay görevi görmeye yarar bir nevi yaydir yani kaynak yaparsanız hem özelliğini yitirir hemde hidrolik düzgün çalışmaz. Zaten kapaktan kısa bir süre sonra yine koyacaktır.

Arkadaşlar pik'te kaynatılır, çelikte. Ufak bir elektrod kaynak makinası alın kaynatın. pik biraz uzmanlık ister, biraz araştırsanız onu da usta diye götüreceğiniz adamdan daha iyi yaparsınız.