case 75 C MISIR ARASINA GİRERMİ

arkadaşlar motorumun lastik ebatları kalın balon 16.9.30 .ben danelik ve silajlık mısır yetiştiriciliği yapıyorum sizce bu ebatlarla mısır arasına girmemde bi sorun yaratırmı örneğin mısırı çiğneme saga ve sola iktirme ,biraz büyudüğünde ara sürme veya set almada sorunlar yasarmı dal kırma gibi mesela aynı lastik ebatını kullanan jxc ci aradaslar siz ne diyorsunuz bu konu hakkında ?

Dar lastik 36 cm iz genişliği motor dıştan dışa 190 cm. Balon lastikler 50 cm iz genişiliği var , cantları içe dışa çevirerek veye bağlantı yerlerini iç veye dış kısmından takarak ayar yapılır.Dış genişliği 190 cm verirseniz sıralara 10 cm ara kalacak şekilde sırada gider.

tesekür ederim yorumlarınız için ,aslında gecen yıl arka tekerleri daralttırmıştım girmez diye çokta güzrl tam ortadan gidiyordu ama kullandığım pulluk 4lü 12 lik alpler kırank demiri çok geniş olduğu için hidrolik yukardayken kollar tekerleklere sürttü hoşuma gitmedi ve yeniden açtırttım mısır küçükken çok az bi payla girmiştim büyüdüğünde sıkıntı olur rahat girmez mısıra zarar verir diye daralttım bu sezon bu şekilde deneyeceğim kurtarırsa daralma yapmıycam artık artı geniş pozisyonda motor daha heybetli görünüyor.şunuda söylemeden gecemiycem gecen sene mısır araları 68 cm idi buyıl 70 cm makineye ektiricem 4 sırada 10 cm fark atar sanırım rahat rahat girer diye düşünüyorum siz ne dersiniz saygıdeğer trakkulup üyeleri

tesekür ederim yorumlarınız için ,aslında gecen yıl arka tekerleri daralttırmıştım girmez diye çokta güzrl tam ortadan gidiyordu ama kullandığım pulluk 4lü 12 lik alpler kırank demiri çok geniş olduğu için hidrolik yukardayken kollar tekerleklere sürttü hoşuma gitmedi ve yeniden açtırttım mısır küçükken çok az bi payla girmiştim büyüdüğünde sıkıntı olur rahat girmez mısıra zarar verir diye daralttım bu sezon bu şekilde deneyeceğim kurtarırsa daralma yapmıycam artık artı geniş pozisyonda motor daha heybetli görünüyor.şunuda söylemeden gecemiycem gecen sene mısır araları 68 cm idi buyıl 70 cm makineye ektiricem 4 sırada 10 cm fark atar sanırım rahat rahat girer diye düşünüyorum siz ne dersiniz saygıdeğer trakkulup üyeleri

Hocam 68 cm de verim artişi veya eksisi oluyormu biz sürekli 70 e ekiyoruz konu dışı oldu biraz ama 35 sırada 1 sıra fazla oluyor merakimi affedin.