CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI

Büyük motor büyük işte küçük motor küçük işte az yakar.Motor gücü artınca motor fazla ezilmediği için az yakıyor.Yalnız genel kullanımda etkilenir.Sonuçları hep beraber göreceğiz.

Zorlanma ve bayılma olmadığı için yakıtın biraz düşmesi normal Genel kullanıma gelince yol yakıt değerlerimiz hep ölçülü belli Yola çıkınca oda belli olur ama fazla yakacağını düşünmüyorum açıkcası önceki değerlerinden çünkü gaz açılması yapılmadı

Memnun kalman işin iyi tarafı. Bir de kötü tarafı var bence, avuç dolusu para verip sıfır traktör alıp ideal gücü vermiyor oluşu.

Kesinlikle haklısınız daha önce yine site üyelerinden asarcıklı nickli arkadasta td 85 e uygulatmıştı oda çok memnun ben garantinin bitmesini bekledim ama boşa beklemişim keşke daha önceden yaptırsaydım diyorum

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Motor orijinal haliyle Tier4 İnterim=Euro3B egzoz emisyonlarına sahiptir.FPT motorlarda bu seride 6 çeşit motor bulunmaktadır.
Motor açıldıktan sonra Güç:88hp Tork:350 n.m gibi değerleri yakalayabilir, fakat egzoz emisyonu Euro 2 ye düşebilir.Euro 2 motor satılmıyor,malumunuz.Piyasada da eski traktörler bulunduğu için herkes Euro 3 motora binecek diye bir zorunlulukta yoktur.
Bilginize arz ederim.

• Beğen
Tepkiler: _sefa_
Hepsine bu testi yaptıkları şüpheli Trakya'da aynı motoru hem tekerden hem kuyruk milinden güç ölçümü yapıp 55-60 hp çıkardıklarını biliyorum iş pompada bitiyor

Motorun hepsi bir bütündür.Yanma odası tasarımı,sıkıştırma oranları,4 valf,değişken geometrili sübap açma ve kapama,mazot basıncı ve avanslar,turbo basıncı,enaz yakıt motor devri bölgesi,yakıtları etkiliyor.
Fiat motorlarda enaz yakıt bölgesi 1900-2300 devir aralığında kuyruk mili çalışması düşünülerek ayarlanmıştır.Forumda grafikler mevcuttur.
Motorların motor gücü,motor çeki gücü,motor kuyruk mili gücü arasında farklılıklar vardır.

Motorun hepsi bir bütündür.Yanma odası tasarımı,sıkıştırma oranları,4 valf,değişken geometrili sübap açma ve kapama,mazot basıncı ve avanslar,turbo basıncı,enaz yakıt motor devri bölgesi,yakıtları etkiliyor.
Fiat motorlarda enaz yakıt bölgesi 1900-2300 devir aralığında kuyruk mili çalışması düşünülerek ayarlanmıştır.Forumda grafikler mevcuttur.
Motorların motor gücü,motor çeki gücü,motor kuyruk mili gücü arasında farklılıklar vardır.

Trakya'dan bahsediyoruz bu bahsettiklerinizi güç farkı ayrılıklarını bilen neyin nasıl ölçüleceğini bilen Önder çiftçilerden bahsediyoruz şüphe duyup ölçtüklerinde bu sonucu almışlar velhasıl kelam katolagsal bilgiler tutmuyor gerçek hayatta... bahsi geçen firmaya massey bayisi sıfır motorları ayarlatmadan teslim etmiyor müşteriye o yüzden insandaki kalp beyin gibi işlevseldir motor üzerindeki yakıt pompaları ve lda lar

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Katalog bilgilerini epey taradım.
Normlar çok farklı, ISO 2288, ISO 14596, DIN , 97/68 EG,ECR-120 ,Radyatör pervane dahil veya hariç, yere aktarılan net güç, gibi değişik şekillerde ölçüm standartları var.
Tork değerleri kg.m , kN.m , N.m , libre-feet gibi farklı değerlerde veriliyor.
Tork-Güç eğrilerinin durumu, en az yakıt bölgesi motor devirleri kullanımları etkiliyor.
Motor verimlilikleride farklıdır.
Bilginize arz ederim.

Nasıl bir vites artıyor arkadaşlar!! Bizim erkuntlarda takviye 4 normal 1 den hızlı..hemen hemen normal 2 ayarında...takviye 4 ye bayılıp normal 1 de rahat çekmesi doğal...

Traktör erkunt değil bu bir ikincisi jxc serisi sıralı vites bir alt vites daima yavaş olur 8 ileri 8 geri şanzuman

Ayardan sonra fark 1 vites artmis ciftte...yakitta dekara 1.36 litre yakmis.
Gayet tatmin edici emrah hocam.
1 ay önce sifir new holland tt4.55 aldik .garanti bitiminde pompayi ayarlatacaz bizde...

Çekişten yana şüphen varsa bayılma yasıyorsa motor bence garantiyi beklemene bile gerek yok ben bekledim boşa beklemişim gaz ayar kısmı ile hiç oynanmadı bile pompanın elden geçtiğini anlamazlar bile Kaliteli bu tarz bir firmaya yada buraya yolla yapıp yollasınlar tak kullan gönlünce [emoji3]

Hayırlı olsun Emrah abi memnun kalmana sevindim Casede hissedilir derecede performans artışı olmuş :)

Sağolasın kardeşim bariz değişiklik oldu gerçekten bu adamı mutlu ediyor meğer bizim kase kükrüyormuş [emoji3][emoji3]

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA