CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI

3000 devire vurması lda ile değil gaz ayar somunu vidası ile ilgilidir Bizim yaptırdığımız işlem pompanın markasına uygun bilgisayarlı tezgaha bağlanarak değerlerinin avanslarının ayarlanması ve ldanın aktifleştirilmesi ve ayarlanmasından ibarettir Benim motorun 3000 vurmuyor çünkü gaz ayarı ile oynanmadı mevzu bu zaten gaz ayarına dokunmadan performansa kavuşturabilmek

Havalı kornada iyiymiş bu arada :) ne tür kompresör var üzerinde?

Korna dediğin öyle olacak işte :) yolda giderken etrafta yerleşim yeri yoksa asılıyom tırın kornaya hava kompresörü vardı forumda birinde alayım dedim öyle kaldı.

kesinlikle abi alıştık valla güzel oluyor havalı korna :) bu arada elektrıklı kompresör setini satan agro air sahibi Erdem bey 0544 645 53 81 burdan ulasabılırsınız referans olarak benı soylemenız yeterlı olacaktır tavsıye ederım

Hayırlı olsun, yeniden doğmuş resmen :)
Keşke servis garanti geçerliyken yaptırsaydı ya da fabrikada ayarlansaydı. Hep uğraştıracaklar insanları...

teşekkürler cidden yenıden dogdu motor suana kadar uyuyormuş Ben bu durumu defalarca servıse soylememe ragmen ılgılenmedı ondan degıldır dedı ustune ustluk fırmayı kotuledı ama kendı de pompadan yanan bası sıkısınca bu fırmaya yaptırıyor hallettırıyor ıslerını :) Bence fabrıkadan traktor cıkmadan bu tarz ayarlamaları yapılmalı cıftcı magdur edılmemelı Bazı traktor bayılerı motorları tırdan ındırmeden ayar yaptırıp sonra galerıye cekıyor yada musterıye teslım etmeden pompaları ayarlattırıp oyle verıyor kı memnunıyet on planda olsun

Ercan bey ben bugün sandıklı da hem arkadaşım olan case servisine hemde Erkunt servisine lda var mı diye baktırdım ikisi de var ama aktif değil dedi. Emin misiniz diye sorduğumda %100 dediler. 2013 Erkunt 100 lüks traktör.. fabrikasyon koyuyorlar mı? Ben Yok diye biliyordum. Siz daha iyi biliyorsunuz diye soruyorum.

Sayın [MENTION=75590]Yyyggg[/MENTION] isminiz bilmiyorum ama sizin traktörünüzde orjinal LDA sistemi mevcut. Traktör üreten değil motor üreten firmalar bunu takıyor bu LDA parçasını.
Kim onu dediyse aktif değil ayarsız yok yarım çalışıyor saçma bişey bu işi bilmedikleri kesin söyle onlara iyice bu konuyu araştırsınlar.
Yani bu şu demek gibi motor da turbo var ama çalışmıyor gibi saçma bişey.

Birde şu var zaten bu ucuz bir parça değil üretici firmalar civatanın hesabını yapıyorken böyle pahalı şeyi süs gibi dursun diye takmaz LDA var ise aktiftir ama bu durumu pompa enjektör ayarı ile karıştırmamak gerek.

Sayın [MENTION=75590]Yyyggg[/MENTION] isminiz bilmiyorum ama sizin traktörünüzde orjinal LDA sistemi mevcut. Traktör üreten değil motor üreten firmalar bunu takıyor bu LDA parçasını.
Kim onu dediyse aktif değil ayarsız yok yarım çalışıyor saçma bişey bu işi bilmedikleri kesin söyle onlara iyice bu konuyu araştırsınlar.

Birde şu var zaten bu ucuz bir parça değil üretici firmalar civatanın hesabını yapıyorken böyle pahalı şeyi süs gibi dursun diye takmaz LDA var ise aktiftir ama bu durumu pompa enjektör ayarı ile karıştırmamak gerek.

Ercanım arkadas haklı :D Lda tam olarak katkısını yapamıyor cogu motorda Buyuk oranda bu boyle %90 dıyebılırız. Pompa ayarlamaları esnasında Lda nında ayrı ayarlaması yapılıyor Bızım yaptırdıgımız uygulamada bu kapsamda oldu gaz somunu ayarı ıle oynanmadan pompa ve lda ayarlamaları gerceklestırıldı...Sonuc ortada..Lda tam etkısını yansıtmadıgı ıcın aktıf degıl yorumu yapılıyor o yuzden Acıkcası banada sacma gelıyordu ama uygulama sonrası bayılmaların ortadan kalkısı Guc gerektıren yerde motorun devırden dusmeden devırlenmesını gorunce adamlara hak verdım Bu durumu ve pompa ayarlanmalarını gereklı mercılere bıldırmekte fayda var...

Tekrardan hayırlı olsun abim. Reklam gibi gözükmesin ama bizde 2015 te TD ye yaptırmıştık hem yakıt hem çekiş hala memnunuz. [emoji41][emoji1310]

sağolasın kardesım valla geç bile kalmısız bır yaptırmakta kesınlıkle katkısı cok...

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı
Ercanım arkadas haklı :D Lda tam olarak katkısını yapamıyor cogu motorda Buyuk oranda bu boyle %90 dıyebılırız. Pompa ayarlamaları esnasında Lda nında ayrı ayarlaması yapılıyor Bızım yaptırdıgımız uygulamada bu kapsamda oldu gaz somunu ayarı ıle oynanmadan pompa ve lda ayarlamaları gerceklestırıldı...Sonuc ortada..Lda tam etkısını yansıtmadıgı ıcın aktıf degıl yorumu yapılıyor o yuzden Acıkcası banada sacma gelıyordu ama uygulama sonrası bayılmaların ortadan kalkısı Guc gerektıren yerde motorun devırden dusmeden devırlenmesını gorunce adamlara hak verdım Bu durumu ve pompa ayarlanmalarını gereklı mercılere bıldırmekte fayda var...

sağolasın kardesım valla geç bile kalmısız bır yaptırmakta kesınlıkle katkısı cok...
Emrah hocam sizin yaptığınız ayar gerçek gücünü hakkını verecek şekilde ortaya çıkardı kaldı ki ramazan da tdye aynı şekliyle memnun.
LDA sistemi aktif kullanma tam anlamıyla etkili çalışan pompa ve enjektör sistemi de önemli rol oynar yazışma işi bitseydi konu açılacaktı ama bekliyoruz bakalım.
[emoji7]

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı

Emrah hocam sizin yaptığınız ayar gerçek gücünü hakkını verecek şekilde ortaya çıkardı kaldı ki ramazan da tdye aynı şekliyle memnun.
LDA sistemi aktif kullanma tam anlamıyla etkili çalışan pompa ve enjektör sistemi de önemli rol oynar yazışma işi bitseydi konu açılacaktı ama bekliyoruz bakalım.
[emoji7]

sen bu sekıl bakıyorsun ben bılgısayarlı tezgahta pompa ve ldanın performansındaki sapmaları görüp ve motorun oncekı performansı görüp yorumluyorum Olması gereken ayar, degerlerden uzak olusunu sapmaları gorsen lda aktif demezsin zaten...evet bızım uygulama bahsettıgın cercevede gerceklestı.. Hala aynı kanıyı savunuyorum %90-95 motorun pompası olması gereken güce gore ayarlı degıl ve dolasıyla lda larıda aktıf degıl çürütün bunu :)

sen bu sekıl bakıyorsun ben bılgısayarlı tezgahta pompa ve ldanın performansındaki sapmaları görüp ve motorun oncekı performansı görüp yorumluyorum Olması gereken ayar, degerlerden uzak olusunu sapmaları gorsen lda aktif demezsin zaten...evet bızım uygulama bahsettıgın cercevede gerceklestı.. Hala aynı kanıyı savunuyorum %90-95 motorun pompası olması gereken güce gore ayarlı degıl ve dolasıyla lda larıda aktıf degıl çürütün bunu :)

Ben bu sistemi ankara da eskişehirde de gördüm Emrah hocam. :)
Yani şöyle desek daha bariz olur motorun pompası olması gereken güce gore ayarlı degıl ve dolasıyla lda larıda aktıf degıl demişin ya bu durumdan dolayı görevini tam yapmıyor gereken yerde devreye girmesi gerekirken ya gecikiyor ya da gerek kalmadan işlem bitiryor (Ya vites düştün ya da ayağını gazdan çekmiş oluyorsun)
Pompa hakkı ile çalışsa gereken yerde de LDA ben burdayım der ;) yani adam gibi bir pompa ayarı LDA sistemini doğrudan etkiliyor.

Ben bu sistemi ankara da eskişehirde de gördüm Emrah hocam. :)
Yani şöyle desek daha bariz olur motorun pompası olması gereken güce gore ayarlı degıl ve dolasıyla lda larıda aktıf degıl demişin ya bu durumdan dolayı görevini tam yapmıyor gereken yerde devreye girmesi gerekirken ya gecikiyor ya da gerek kalmadan işlem bitiryor (Ya vites düştün ya da ayağını gazdan çekmiş oluyorsun)
Pompa hakkı ile çalışsa gereken yerde de LDA ben burdayım der ;) yani adam gibi bir pompa ayarı LDA sistemini doğrudan etkiliyor.

kesinlikle etkiliyor yoksa pasif kalıyor lda.....Ayarsız bir pompada lda sadece görüntü ercanım

Çok teşekkür ederim Ercan bey ismim yusuf benim. Sandıklılıyım hemşeriyiz verdiğin bilgiler gerçekten hep doğru ve tüm traktörklup üye arkadaşlar hepsi iyi ve yardımcı insanlar.. aradığım tüm bilgileri rahatça buluyorum çok teşekkürler hepinize

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Tekrardan hayırlı olsun abim. Reklam gibi gözükmesin ama bizde 2015 te TD ye yaptırmıştık hem yakıt hem çekiş hala memnunuz. [emoji41][emoji1310]

Varsın reklam olsun bılalım boyle ısını hakkıyla yapan yaptıgı ısın arkasında duran bı fırmayı herkes ogrensınkı onlarda faydalansın..

Resimler ve ekler

• 14409831_1445978825418085_7514305778950416690_o.jpg
    14409831_1445978825418085_7514305778950416690_o.jpg
    334.3 KB · Görüntüleme: 215