Traktör Lastik Basınçlarının Performansa Etkisi (RTC TARIM) Kullanım Kılavuzu

Ertaç kardeş programlarını severek izliyorum akıcı bir program ancak bereket tv görüntü iyi değil düzgün izleyemiyoz diger kanallar normal.İki programı yarım izleyebildim orta kol çıkarma işine baya şaşırdım.Başarılarının devamını dilerim.

Ertaç kardeş programlarını severek izliyorum akıcı bir program ancak bereket tv görüntü iyi değil düzgün izleyemiyoz diger kanallar normal.İki programı yarım izleyebildim orta kol çıkarma işine baya şaşırdım.Başarılarının devamını dilerim.

bereket tv ye ıletırım bu sıkıntıyı . tesekkur edıyorum

düşük basınçta çekiş artar ama petlasında kalitesi belli lastiğin ömrüde kısalır

bu deneme markalardan bagımsız lastıgın radıal olması yeterlı .dusuk basınc degıl uygun basıncda kullanılmalı .
Orta seker bi dusuk hava ile.. %10-20 cekis artar gibi..

;)

Pullukta patinaj eğilimi %10 olmalıdır.Örneğin tekerin yol durumunda boşta 10 tur attığı mesafeyi pullukla sürerken 11 tur atacak şekilde çıkması gerekir.Bu traktöre max çeki kuvveti verebilme imkanı sunar.
%10 altındaki ve üstündeki sürümlerde yakıtın arttığı deneysel olarak görülmüştür.Bazı traktör modellerinde de patinaja kalma miktarını ayarlayan sistemler mevcuttur.
Bilginize arz ederim.

• Beğen
Tepkiler: ertac sahın

Ertaç kardeş slm, programların çok güzel takip ediyorum. lastik hava basıncı konusunda aklıma takılan bişey var, traktör lastiklerimiz radial değilse bu basınç olayını hiç denemeyelim mi? traktörümüz başak 2073sh lastik ebat 13.6/12 36

Ertaç kardeş slm, programların çok güzel takip ediyorum. lastik hava basıncı konusunda aklıma takılan bişey var, traktör lastiklerimiz radial değilse bu basınç olayını hiç denemeyelim mi? traktörümüz başak 2073sh lastik ebat 13.6/12 36

sambrellı lastıklerın dusuk basıncta kullanılması sıbop kesmelerıne ve ıc lastıgın yıpranmasına neden oldugu ıcın radıal kadar dusuk basıncları onermıyorum . en dusuk en yuksek havalar ne olmalı buda takılan ekıpmana ve yapılan ıse gore de degısıyor . samrellı lastıkler bu konudan harıc tutulabılır ;) ılgınız ıcın tesekkurler

Binlerce lira verilen traktör firmalarının bu konuya el atmaları lazım belki vardır ancak bizim seviyemize henüz inmedi.Takılan ekipman,tarla durumu patinaj vb durumları traktörün kendisi algılayarak basınç ayarını kendi otomatik halletse ne güzel olur.

sambrellı lastıklerın dusuk basıncta kullanılması sıbop kesmelerıne ve ıc lastıgın yıpranmasına neden oldugu ıcın radıal kadar dusuk basıncları onermıyorum . en dusuk en yuksek havalar ne olmalı buda takılan ekıpmana ve yapılan ıse gore de degısıyor . samrellı lastıkler bu konudan harıc tutulabılır ;) ılgınız ıcın tesekkurler
Programi izleme firsatim olmadi bereket tv nin sitesinden bakayim dedim bulamadim bu programin izlenir bir linkini paylasirmisiniz

Yan gergi kolları sonuna kadar değmeyecek şekilde açılıp ip gibi sürüm yapsa ne güzel olur.Pulluğun arka ucu en az 20 cm oynamalıdır.Motor çizide giderken küçük bir miktar kafa tarafını sallar.Pulluğa boşluk verilirse çizide ok gibi gider. :D