İlaçlama makinesini basınçlı yıkama makinesi yapmak

dede0c1115770a3a69e39cce50ea7815.jpg
816cdfad421fc7526b49b91a33b96901.jpg
c4947a9c6ec9800f350cc87393c46cb9.jpg
eb0c5a3c0a0edbed8e4f2532ce5e4b65.jpg
eski makinayi biraz bakimla yıkama makinesine cevirdim biraz mazot yakıyor ama yikamaciya gitmekten kârlı en azından 😀

Püskürtme ucu deneme-yanılma yolu ile debi-basınç oranı ayarlaması daha iyi olabilir.
Normalde makinanın kendi vanalarindan basınç ayarı yapiyodum ama makina eski olduğu için boruları tıkanmış basınç düşüktü boruları birden açılınca basınç vanalara fazla geldi patlattı vanayı bende direk çıkışa bağladım hortumu musluktan ayarlama yaptım. Suyu açtikca basınç artiyo

Güzel olmuş 😊 bendede var böyle bişeyler tam nasıl yaptınız acaba bi detaylıca açıklarmısın?
Eyvallah. Aslına bakarsan bu hale gelene kadar çok aşamadan geçti ama işlem basit. Eğer ilaclama makinen çalışır durumdaysa hiçbirşey yapmadan sadece vanalardan kanatlara giden hortumu cikartiyosun yerinde ilaçlama hortumu takiyosun tabi ucunda ilaç atma tabancası olacak. Sonra Dopoyu suyla doldur makineyi çalıştır basıncı fazla gelirse karıştırma vanasindan ayarla basıncı. Eğer sadace motoru calisiyosa vanalari ıptal et direkt motordan çıkan uca bağla hortumu. Ama bu sekilde basıncı ayarlaman sıkıntı olur çok gelirse patlatir biyerleri. Ben su girişini bahçe musluğuna bagladim suyu az açarak basıncı ayarlıyorum

Bende lavorun prof serisi sandım. Bu makinalar üzerinde yazan basıncı vermiyo profesyollerdeki gibi. derbisine bakarsan anlarsın
Valla abi 200 bar ile mükayese edildiğinde tabi debi düşük. Ancak turbo nozul cıkıyor içinden ucunun başlığı var.
Aynı yivli tabacada mermi dönerek giderya... Öyle suyu döndürerek atıyor özellikle ara dere yerlerde suyu tuttuğun açıyı değil o kısımdaki tüm heryeri temizliyor ve baya sert basınçlı atıyor.

Misal normal ucun memesinin 2 karış ilerisinde elini tut elini sadece kaşıyor.

Ama turbo başlığı tak gene 2karış ilerisinde tut elini valla çok pis acitiyo.

Ben lavor Ninja 130bar dan memnunum basıncı bana ideal. Gönül ister daha fazla ama yeterli geliyor.

Amator ile pro arasıdaki fark ise amatör makine ile her 10dk da bir durup 15dk motorun soğmasını beklemen gerek.

Pro da çalıştır makineyi akşama kadar yıka dur.

Valla abi 200 bar ile mükayese edildiğinde tabi debi düşük. Ancak turbo nozul cıkıyor içinden ucunun başlığı var.
Aynı yivli tabacada mermi dönerek giderya... Öyle suyu döndürerek atıyor özellikle ara dere yerlerde suyu tuttuğun açıyı değil o kısımdaki tüm heryeri temizliyor ve baya sert basınçlı atıyor.

Misal normal ucun memesinin 2 karış ilerisinde elini tut elini sadece kaşıyor.

Ama turbo başlığı tak gene 2karış ilerisinde tut elini valla çok pis acitiyo.

Ben lavor Ninja 130bar dan memnunum basıncı bana ideal. Gönül ister daha fazla ama yeterli geliyor.

Amator ile pro arasıdaki fark ise amatör makine ile her 10dk da bir durup 15dk motorun soğmasını beklemen gerek.

Pro da çalıştır makineyi akşama kadar yıka dur.
Dediğin makina kaba çamuru rahat cikarabiliyo mu bi akrabam lovor tormenta aldı 1000 küsur liraya onun basıncını beğenmiyorum ben 160 bar bide