Zetor 64 & Hattat/Mf 285 - Tarla Deneme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sağlamlık=zetor:)

dün hattat cı dahil herkes begendi zetoru.. zaten açık ara iyi olmasa kimse bilmediği motoru almaz:)

erkunt58 vardı solis60 motoru var üstünde.. hiç denemedi bile..

hattatcı en çok neye hayret etti.. "zetordaki arka-hidrolik kollar vs hattat tan daha etli-sağlam" dedi..

1055 hindistanda üretilsede güzel makine. Evet gösterişsiz ama calisma is yapma bakimindan zetor daha iyi yorumlarini gördüm. Gecen yilki polatli tarim fuarına 1055de gelmisti. Bu yil malesef göremedik zetoru

64-74-84 aynı seri ve kasa..

---

1055 dahil.. zetor-hindistan, 45-75 bg 3-4 silindir orta şeker.. afrika-asya pazarı için motorlar..

Hint jd veya hint solise benziyor kalite iscilik olarak..

Ama motor-sanziman yine zetor olsa gerek..

Sizin gordugunuz 1055.. dunyada ILK defa turkiyede konya fuarinda sergilendi sonrada polatlida..

---

Acikcasi hattat ara ara gara duman atsada bu kadar cekis bende beklemiyordum..

Yalniz 4400 cc motor olunca normal dedim.. bicok 90-100'lukte yok o hacim.. bide sıfır ayari 1 yıllik motor..

Zetor 2009'un sonunda girmis trafige..

Tarla azda olsa nemliydi.. tekere-pulluga sardı..

5-11.. 2 motoru da zorladı ki zaten 95'lik tumosana takıyorlar..

5 paralık zetora hergün 10 paralık reklam yapıyorsunuz yahu. Hayır sıktınız artık. Öyle anlatıyorsunuz ki sanki ulaşılmaz bir marka yahu cebine 35.000 TL yi koyan gider çiftçeker zetoru alır. Nedir yani istop çubuklu zetoru caterpiller yaptınız başıma.

kardeşim burda meraklısı için paylaşıyoruz..

rahatsızsan okuma bu kadar basit

lüzumsuzlugun lüzumu yok..

Zetor kısmında ne paylaşılacak.. adı üstünde..:)

---

4 çeker değil 8 çeker olsa 640'ın orda şansı yoktu:)

285 bile gara duman attı yer yer..

• Beğen
Tepkiler: anktrak
kardeşim burda meraklısı için paylaşıyoruz..

rahatsızsan okuma bu kadar basit

lüzumsuzlugun lüzumu yok..

Zetor kısmında ne paylaşılacak.. adı üstünde..:)

---

4 çeker değil 8 çeker olsa 640'ın orda şansı yoktu:)

285 bile gara duman attı yer yer..

zetor için girmedik zaten hattat 285 için girdik.sizde ısrarla beş paralık zetoru başka traktörlerle kıyaslamayın.

• Beğen
Tepkiler: altanasc
Arkadaslar traktor markalari icin birbirimizi kirmayalim sonucta hepsi bir cuval civata.umut hocaya hepimiz kisiyoruz bazen cok abarttigini dusunuyoruz ama birde farkli acilardan bakin.bir cogumuz zetor traktorun ismini dahi bilmiyorduk.umut hocanin sayesinde ogrendik ogretmeyede tesvik etti :) karga yavrusunu sahin gorurmus atasozu misali hepimiz bende dahil.kullandigimiz sevdigimiz traktorleri bir baska goruyoruz.ama su bir gercekki 64 hp yi 85 hp ile kimse tarlada denemeye girmez. Zetor cok ustun bir traktor demiyorum.sinifinda guzel bir traktor yedek parcada skintilar olmasa orta halli cifcilerimizin.uygun maliyetlere ulasabilecegi bir traktor.

Arkadaslar traktor markalari icin birbirimizi kirmayalim sonucta hepsi bir cuval civata.umut hocaya hepimiz kisiyoruz bazen cok abarttigini dusunuyoruz ama birde farkli acilardan bakin.bir cogumuz zetor traktorun ismini dahi bilmiyorduk.umut hocanin sayesinde ogrendik ogretmeyede tesvik etti :) karga yavrusunu sahin gorurmus atasozu misali hepimiz bende dahil.kullandigimiz sevdigimiz traktorleri bir baska goruyoruz.ama su bir gercekki 64 hp yi 85 hp ile kimse tarlada denemeye girmez. Zetor cok ustun bir traktor demiyorum.sinifinda guzel bir traktor yedek parcada skintilar olmasa orta halli cifcilerimizin.uygun maliyetlere ulasabilecegi bir traktor.

aysberk umut abinin bu işten menfaati var belli ki ama insanlarında bir sabır sınırı var.

Aynen 5 paralik 10 numara is yapan traktör. Su konuda bile tartisiyoruz ya nasil bi millet olduk abi alt tarafi traktör isteyen istedigini över. Sende hattat öv. Övme diyen mi varmi[emoji23] [emoji23]

Sent from my LG-H542 using TrakKulüp mobile app

5 paralık motor 10 paralık iş yapmıyor 5 paralık motor 5 paralık iş yapıyor ama siz burada milletin beynini yiyorsunuz kendi kendinize çalıp çağırıp oynuyorsunuz.

aysberk umut abinin bu işten menfaati var belli ki ama insanlarında bir sabır sınırı var.

Burası herkese açık bir site. Herkes düşüncesini, sevdiğini, sevmediğini özgürce açıkça dile getirebilir. Var mı bunu sınırlandıracak bir kural? Şu kadar paylaşım yapabilirsin, şu kadar başlık açabilirsin, şu kadar mesaj yazabilirsin vb. YOK! Kaldı ki burda bilgilenmek, bilgilendirmek, oda değilse hoş vakit geçirmek için bulunuyoruz.
Siz kim oluyorsunuz da birinin burda geçirdiği vakti neler yazarak, neyi ne kadar överek, bir şey hakkında ne kadar paylaşım yaparak geçireceğini belirlemeye, bunun hakkında yorum yapmaya cüret ediyorsunuz?
Arkadaşım, çiftçi kardeşim bu yaptığın doğru değil. Menfaati olsun, olmasın istediği kadar över paylaşır. Kaldı ki Özkan Abi yeterince delilli, görselli, kaliteli paylaşım yapıyor. Sen ister sev ister sevme, ister al ister alma. Adam seviyor kullanıyor paylaşıyor. Var mı engel yok. Adam çıkarmış iki traktörü test etmiş adilce, pullukları değiştirerek, paylaşmış dahası?
Göze gümrük var mı? Okuma, izleme, zorlayan mı var? Girme Zetor başlıklarına. Ayıptır yaptığınız. Elinizden gelse adama başka başlıklara yorum yapma yasağı getireceksiniz. Ben bile rahatsız oldum artık bu tavırlardan.
Benim 3 traktörüm var.(240S, 54C, Tiger65 4x4) Bir gün adam akıllı video çekipte paylaşmam. Niye? Çünkü 3üde ahım şahım çok beğenerek kullandığım aletler değil. İthale gücümüz yetmiyor. Mecburen devam. Bir gün benimde Özkan Abi gibi sevdiğim bir traktörüm olsa bende över paylaşırım. Ha Zetor alma ihtimalim zaten yok. Çünkü Bahçelik bir traktörü yok. Ama Özkan Abi paylaşıyor bende zevkle takip ediyorum.
Abi bu arada fabrika bahçe traktörü üretmeye karar verirse tasarım için fikir vermek isterim.
Herkese Saygılarımla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...