TAMBURLU ÇAYIR BİÇME ALACAĞIM TAVSİYE

165lik tamburlu çayır biçme alacağım. Eskisi iş görmüyor artık. Kayış atıyor kaynak yerlerinden kırılıyor. Aklımda olan markalar Türkay, sürmak, Yüksel. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Kullanılacak traktörler 54C, Tiger65. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: alialtan
Yanliş hatirlamiyorsam Çelmak sitesinde gördüm, bildiğimiz tamburlu makineyi sıkma aparatı eklemişler, özellikle ilk biçim yoncalar zor kuruduğu için çok işine yarar.
Ayrıca yakinlarda sıkmalı biçme yoksa etrafa da iş yaparsın, makine parası çıkar.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Yanliş hatirlamiyorsam Çelmak sitesinde gördüm, bildiğimiz tamburlu makineyi sıkma aparatı eklemişler, özellikle ilk biçim yoncalar zor kuruduğu için çok işine yarar.
Ayrıca yakinlarda sıkmalı biçme yoksa etrafa da iş yaparsın, makine parası çıkar.

sordum baya tuzlu abi. Normalle sıkmalı arasında kaç gün farkeder ki kurumasında? Bizim buralarda hiç sıkmalı kullanan yok.

Ben o makinayı burda sormuştum tahmini 14000 civarı dedi bayii geçen yıl. Ucuz bişey olsaydı alacaktım. Bu yıl köyden birisi yonca biçmeye makina getirtti merak ettim bende gittim markası çokcanlar dı. Makina sıkmıyor aradan geçen yoncaların bazıları 10-15 cm arayla bükülmüş bazılarına hiç değmemeiş kurumada da farketmedi pek. Ya adam ayrını bilmiyordu yada hakkaten iş yapmayacak

• Beğen
Tepkiler: reyiz
çelmakı aradım pancar kooparatifiyle anlaşmamız var dedi ama kooparatif sadece sürüm satıyor. Kooparatife gittim 3.000 TL dediler.Pistonlusunun fiyatını öğrenip dönecekler. Ben yokken babam iş konumuna getiremez. getirse yol konumuna döndüremez. Pistonlu daha mantıklı geldi bu yüzden. Bakalım hayırlısı ama yorumlarınızdan sonra sürüm içime sindi. En azından tavsiye edenler ve kullananlar var.

Çiftçi kardeşlerim son iki seçenek arasında kaldım. Sürmak(şeker kooperatifi personeli sürüm demişti halbuki sürmak satıyorlarmış)ve Yüksel. Hangisinin malzamesi kalınsa onu alacağım yarın. Yorumu olan varsa sevinirim

Surum kullaniyorum 3 yil kadar oldu alalı
Ilk once uc nokta aski sistemi kirildi robot yanlış kaynatmis dediler
Sonra sanziman kutusu tanburlarin bağlandığı yerden ikiside kirildi , sac ince , su an kirik komple dagitip yeniden kaynatiyoruz parca ile destekliyoruz cok iscilik
Belki şimdi kalite daha iyidir ama ben bunlari yasadim
Benim üçüncü makinem

Surum kullaniyorum 3 yil kadar oldu alalı
Ilk once uc nokta aski sistemi kirildi robot yanlış kaynatmis dediler
Sonra sanziman kutusu tanburlarin bağlandığı yerden ikiside kirildi , sac ince , su an kirik komple dagitip yeniden kaynatiyoruz parca ile destekliyoruz cok iscilik
Belki şimdi kalite daha iyidir ama ben bunlari yasadim
Benim üçüncü makinem
Ben cemal aldım fazlasıyla memnunum piyasaya çalışan kişiler ya Türkay ya Tınaz yada cemal kullanıyorlar
b29bd49ce538c7f1c65171b49036e3a2.jpg

03563ee0242450c29f9de1f4c7ac2f4c.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17