Buğdaylardaki sararma

Bu sararmaların sebebi ne olabilir. Bir hastalık mı mineral eksikliğimi yada 10 gün önce -7 derece soğuk olmuştu ondan kaynaklanıyor olabilir mi?
c31b3035cd0ca9740309abc0a848c2e6.jpg
d52f0ed63489f1863623cc6252a891e9.jpg
8b7f71f4d8b246f4d74f7663b56f2a2f.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Hocam bizim burada pas olmazki pas ilacı nedir bilmeyiz. Diğer elementlerin hepsinide attım. Buğday Flamura 85 acaba dayanamadı mı soğuklara.

O yaprak uçlarında kuruyarak sararma azot yaprakların kenarlarları sarı ortaları yeşil potasyum eksiliği.Benim arpamdada böyle bir sorun oldu attım düzeldi.Soğuk vurması böyle olmaz.-7 de bu boydaki buğdayda zarar görmez.Bizde şu zamanda kadar pas ilacı nedir bilmezdik.Ama artık atıyoruz..Birkere fotoğrafta gözüken sararma yaşlı yapraklarda.Genç yapraklarda sararma yokki.Pas başlangıcında ve element eksikliğide önce yaşlı yapraklarda başlar ve önlemini almazsan yağış durumuna göre genç yapraklarada taşır.Eğer soğuk zararı olmuş olsaydı önce o genç yaprakların uçları kavurlurdu...

O yaprak uçlarında kuruyarak sararma azot yaprakların kenarlarları sarı ortaları yeşil potasyum eksiliği.Benim arpamdada böyle bir sorun oldu attım düzeldi.Soğuk vurması böyle olmaz.-7 de bu boydaki buğdayda zarar görmez.Bizde şu zamanda kadar pas ilacı nedir bilmezdik.Ama artık atıyoruz..Birkere fotoğrafta gözüken sararma yaşlı yapraklarda.Genç yapraklarda sararma yokki.Pas başlangıcında ve element eksikliğide önce yaşlı yapraklarda başlar ve önlemini almazsan yağış durumuna göre genç yapraklarada taşır.Eğer soğuk zararı olmuş olsaydı önce o genç yaprakların uçları kavurlurdu...
Tarla potasyum bakımından zengin tahlilini yaptırmıştım bide üstüne attım. Ekerken 20 kg taban gübresi üstüne 20 kg nitropower ve Humas15,Uan32,Micro attım şimdi sularken tekrar gübre vermeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim bilgileriniz için. Umarım toparlar.