Damla sulama kum tikanmasi yardim

Merhaba. 16 dekar arazime ilk defa yassi damla sulama kurdurdum. Fakat sistemi kuran arkadas malesef filtreyi takmadan suyu basmis sisteme. Normal olarak tarlanin farkli noktalarinda olmak uzere 3te 1i kuru kaliyor. Damlaticilar tikandi. Uclari acip basinc versek bile nafile. Fosforik asit onerdiler fakat kumu eritemeyecegini okudum bosa masraf etmek istemedim. Lutfen cozum onerisi olan arkadaslar yardimci olabilir misiniz

Kinoalarin sulamasi gecikti ve cozum bulamazsam bir igne alip tarlayi dolasicam batira batira[emoji53]

Merhaba. 16 dekar arazime ilk defa yassi damla sulama kurdurdum. Fakat sistemi kuran arkadas malesef filtreyi takmadan suyu basmis sisteme. Normal olarak tarlanin farkli noktalarinda olmak uzere 3te 1i kuru kaliyor. Damlaticilar tikandi. Uclari acip basinc versek bile nafile. Fosforik asit onerdiler fakat kumu eritemeyecegini okudum bosa masraf etmek istemedim. Lutfen cozum onerisi olan arkadaslar yardimci olabilir misiniz

Kinoalarin sulamasi gecikti ve cozum bulamazsam bir igne alip tarlayi dolasicam batira batira[emoji53]

ılk once damlama borularının uclarını acın ıcındekı bulanık kumlu suyu bır atsın sonra damlamayan gozlerı tek tek gezın ve altına bır tahta parcası koyun ustunden de tahta ıle damlama gozünden su gelene kadar vurun bıraz ugrastırır ama en ıyı cozum budur

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Nitrik asit kullanacaksiniz ama kumu basan arkadaşi ele bi almak lazım.nitrik asitin maliyeti düşük etkisi fazladir 10 dk borular dolunca hizli bi şekilde asiti verip kuyuyu kapatin borunun içinde kalmasi lazim. Kolay gelsin.