Cevap: YENİ PARLAYAN 1000 LT AMAZONE TİPİ 12 METRE İLAÇ MAKİNAMIZ TESLİM EDİLDİ 2017.

Hayırlı olsun. Bende seneye 1000 lt. Kapasiteli 15 metre kanat genişliğine sahip bir makine almak istiyorum. Yalnız kafam karışık otomatik kanatlı mı mekanik kanatlı mı alsam? Marka olarakta astrum,öntar ve parlayan düşünüyorum. Mekanik kanatlı olanlarda 6.000 ila 9.000 arası bir fiyat söz konusu iken,otomatik kanatlı olanlarda 18.000 lira gibi aşırı bir fiyat karşımıza çıkıyor. En mantıklısı 7.000 liraya mekanik almak olur.

Cevap: YENİ PARLAYAN 1000 LT AMAZONE TİPİ 12 METRE İLAÇ MAKİNAMIZ TESLİM EDİLDİ 2017.

Yorumlar için sağolun arkadaşlar. Daha iyileri sizlerin olsun...;)

Hayırlı olsun Erkan abi Özledik valla senin paylaşımlarını mahsuru yoksa Ne kadara geldi...
16.500 TL

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Güzel bir tercih olmuş, hayırlısi ile Güle güle kullanın.

Askerlik için de geçmiş olsun.

Tipi ve işlevselliği bakımından çok güzel bir makine. Güle güle kullanın.

Hayırlı olsun erkan abi güle güle kullanın

Öncelikle geçmiş olsun.vatanı görevini tamamlamışsın.ekipmanınız hayırlı olsun.eski olan ne kadara verdiniz?gayet temiz bir makinaymiş. Ayrıca yeni olanı neden 16m veya 15m değil?
6.500 TL' ye saydılar. 15 metre olanlar traktörde dışarı çok taşıyor. Yollarda sıkıntı oluyor. Ayrıca depo içinde sağa sola girmiyor. Aslında dik kanatlar çıkmış. Onlardan burada alan görmedik. Ondan da tercih edebilirdik. Ama onlarda yukarı çok yüksek oluyor. Nasıl olurdu bilmiyorum. Sağa sola traktörün arkasında girermiydi bilemiyorum. Patronlar taktırırız diye bir taraflara onu da tercih etmemişler.

hayırlı uğurlu olsun erkan abi güzel günlerde kullanın sadece kanat kısa gibi geldi 12 metre
Bizim için yeterli.

Hos geldin Erkan gecmis olsun
Hayirli olsun makine

Gözün aydın Erkan hoş geldin.Makineniz hayırlı olsun kanatlar yağı motor hidroliğinden mi alıyor.Kanat açılma videosuda ekleseydin hoş olurdu güle güle kullanın.
Yağı traktörden alıyor. 3 adet çıkış gerekli biri yukarı-aşağı piston, diğer ikiside açma kapama işlemi için gerekli. Eskiden valf kolları falan oluyordu. Traktörden ona yağ aktarıyordun. Kolları çekerek sıra ile kendin açıyordun. Yani baya uğraştırıyordu. Şimdi sıralı açılır sistem yapmışlar. Traktörün için sadece tek valf kolu ile yağı verdiğin zaman kollar sırayla birbirine engel olmadan açılıyor. Hem yanlış yapma şansı olmuyor. Hemde dengeli açılıyor. İlk deneme de ayarsızdı. Sonra gezici servis gelerek traktöre göre ayarladı. Ama o ara ben açıp kapıyordum. Çekme şansı olmadı. Açarken de çekerim ilk fırsatta.

Hayırlı olsun, bu işlerin kralı parlayan :)
Bizim burada en çok tercih edilen marka.

Hayırlı olsun eski makinanızın üstüne nekadar verdiniz bizde 1000lt 12m kollu parlayan var otomatik açılır kollu sizinki gibi almak istiyoruz. Kolları ağaç dallarına yada sınıra vurma durumun pistona zarar vermemesi için bir sistem yapmışlar mı?
10.000 TL verdik. Son kollar fotoğraflarda görüldüğü gibi ortadan yaylı sistem ile bölük. Darbe alınca yaylar kolun katlanmasını sağlıyor.

askerlik için geçmiş olsun.
parlayan makinede hayırlı olsun.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Artık herkes pistonlu kanat a döndü.in binden çok açma kapama yaprken kanatlar ilaçlı olunca elelrimiz temas ediyor.ardından ne kader yıkasakta bi miktar hep kalıyor en iyi avantajı zehire dokunmaktan kurtarmış.tip olarak bana kalırsa senin eski daha yakışıklı.hortumlar yukarı doğru kusak gibi bayağı dik kalıyor diğer markalardada böyle
Bunda biraz daha yüksek bir çatı yapmışlar. Tipi benim hoşuma gitti. Bargam tipi olanlar çok hantal duruyor. Birde onlar arkaya doğru çok uzuyor. Bu model traktörün arkasına yayık yapılmış. Arkaya doğru yük artmasın diye. Ondan bunu tercih ettik.

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın. Fiyatı kaç TL.
16.500 TL

Hayırlı olsun fiyatı ne kadar
16.500 TL
Erkan usta yeni makinan hayirli olsun. Trakya bolgesinde bi parlayandir gidiyor. Ayni fiyatlara daha fazla ozellikli makinalar var aslinda ama parlayana alismisiz. Onalla astrum 1000lt tam otomatikte bu makinadan daha fazla ozellik var ve fiyat olarakta hemen hemen ayni sanirim. Ama bizim icin parlayan birtane [emoji4]
Parlayan' ın parça ve servis ağı kuvvetli o yüzden genellikle tercih ediliyor. Makinalar da güzel ve sağlam. Tasarımları da hoş yapıyorlar. Biraz da onun etkisi var.

Geçmiş olsun erkan askerlik bitmiş makina hayırlı olsun

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Hayırlı olsun. Bende seneye 1000 lt. Kapasiteli 15 metre kanat genişliğine sahip bir makine almak istiyorum. Yalnız kafam karışık otomatik kanatlı mı mekanik kanatlı mı alsam? Marka olarakta astrum,öntar ve parlayan düşünüyorum. Mekanik kanatlı olanlarda 6.000 ila 9.000 arası bir fiyat söz konusu iken,otomatik kanatlı olanlarda 18.000 lira gibi aşırı bir fiyat karşımıza çıkıyor. En mantıklısı 7.000 liraya mekanik almak olur.
Biz eski makinamızı alırken o zaman otomatik kanat almadık. Traktörümüz de yeterli çıkış yoktu. Ama sonradan da biraz pişman olduk. Kollar çok sert oluyor yeni makinalarda ve uzun. O yüzden açıp kaparken zor oluyor. Öte beri zayıf insan açarken zorlanıyor. Hele birde boyun kısaysa. Yerde dengesizse, uzan uzana bilirsen. Her tarlada da in aç-kapa zor oluyor. Eğer tarlalarınız topluysa mekanik işinizi görür. Ama bizim gibi çok parçalıysa, zamanla yormaya başlayacaktır.

Mf 3060 4x4 traktöre kaç litre uygun olur. Eğimli arazilerimiz var.
500-600 Lt gibi uygun olur diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun Erkan, askere ne ara gittin geldin geçmiş olsun.
Geçen Kasım' da gittim. Nisan' da geldim.

Hayırlı uğurlu olsun makina. Geçmiş olsun, kazasız belasız bitirdin askerliği hoşgeldin aramıza.

Makinanız hayırlı olsun güzel bereketli günlerde kullanın :) benim sorum erkunttan memnunmusunuz bizim bölgemizde kullanıcıları pek memnun değil bi kullanıcı olarak sizin tavsiye ve görüşleriniz benim için önemli tümosanı verip kepçeli bi traktör almayı düşünüyoruz ama kepçe için dayanıklılık önemli baskı balata sorunu oluyor malum kepçe için kuboto öneriyorlar 2 gündür araştırıyoruz tekerleri çok hoşuma gitti erkuntun tam bizlik maşşallah diyeyim de nazarım değmesin :)

3 valf adet olarak mı 3 çift olarakmı gerekşyordu erkan? Adetse iyi ama 3 çiftse 6 soket,çoğu traktorler en fazla 4 çıkış bizim caselerde öyle

Hayırlı uğurlu olsun askerliğiniz parlayan makina şahane güle güle kullanın.
Yorum için teşekküler...

Makinanız hayırlı olsun güzel bereketli günlerde kullanın :) benim sorum erkunttan memnunmusunuz bizim bölgemizde kullanıcıları pek memnun değil bi kullanıcı olarak sizin tavsiye ve görüşleriniz benim için önemli tümosanı verip kepçeli bi traktör almayı düşünüyoruz ama kepçe için dayanıklılık önemli baskı balata sorunu oluyor malum kepçe için kuboto öneriyorlar 2 gündür araştırıyoruz tekerleri çok hoşuma gitti erkuntun tam bizlik maşşallah diyeyim de nazarım değmesin :)
Memnunuz işimizi görüyor. Herhangi bir büyük sıkıntı yaşamadık şuana kadar. Yerliler için en iyisi diyebilirim. Kubota' da fena traktör değildir. Trakya' da ara işler için genellikle tercih ediliyor. Tamamen ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapmanız iyi olacaktır. Yeni NH TR5 ve Case IH muadil serileri var. Onlara da bir bakın derim. TD falan tavsiye etmem. Ama bu dediğim seriler daha donanımlılar.

3 valf adet olarak mı 3 çift olarakmı gerekşyordu erkan? Adetse iyi ama 3 çiftse 6 soket,çoğu traktorler en fazla 4 çıkış bizim caselerde öyle
3 adet olarak lazım. Yani 3 tane çıkış soketi yetiyor. Traktörde 4 soket olsun yeter. Biri boşta kalıyor. Eski makinalarda zaten çıkış yetmiyor diye makina üzerinden kol ile kontrollü ayrı bir panel koyuyorlardı. Sen yağı ona devamlı olarak veriyordun. O kontroller ile de kolları açıyordun. Şimdi ise kendi sıra ile açıyor. Biçerdöverlerde ki gibi yağ basıncını ayarlayan beyinler var. O beyinlerden sıralamayı ve hızını ayarlıyorsun. Ona göre açılıp kapanıyor. Servis gelip bizimkini traktöre göre ayarladı. Sıralı bir şekilde dengeli olarak açılıyor.

Hayirli ugurlu olsun , bende bir tane almayi dusunuyorum . Mevcut karaoglu marka (soke yapimi) 1600 lt lik var . İkinciyi almayi dusunuyorum . Parlayana bakacagim bende , 3000 lt lik cekili olanlari dikkatimi cekiyor . Onlarin fiyati hakkinda bilginiz var mi ?

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

Hayirli ugurlu olsun , bende bir tane almayi dusunuyorum . Mevcut karaoglu marka (soke yapimi) 1600 lt lik var . İkinciyi almayi dusunuyorum . Parlayana bakacagim bende , 3000 lt lik cekili olanlari dikkatimi cekiyor . Onlarin fiyati hakkinda bilginiz var mi ?

Çekili modeller bölgemizde kullanılmadığı için pek bir bilgim yok ne yazık ki...

Ve bugun anlastik nasipse 3 tonluk ceklir tip ilaclama makinesi aldik . Soke karaoglundan gelince fotograflari paylasirim

Holderin üzerinde 3-4 tane hidrolik piston var bunların herbiri motordan aldığı yağla dolduğunda 2-3 litre belki daha fazla yağ alır motor eksik yağla çalıştığında sıkıntı olur mu acaba?

Holderin üzerinde 3-4 tane hidrolik piston var bunların herbiri motordan aldığı yağla dolduğunda 2-3 litre belki daha fazla yağ alır motor eksik yağla çalıştığında sıkıntı olur mu acaba?
Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Traktörün yağı çok eksik olmadıkça birşey olmaz. Erkunt' ta da zaten hidrolik yağı ayrı. Kolay kolay birşey olmaz.