Balya makinası icin traktör secimi

Selamun aleykum hayirli gunler.Sifir cokcanlar 4320 balya makinasi aldim .Şuan elimde ls u60 var az gelecegini dusunuyorum. 70 lik almayi planliyorum. Sizce hangi marka hangi model beni uzmeden mazot en aza indirecek sekilde kullanabilecegim bi traktor almaliyim.
Abi burda genel tümosan nh fiat koşuyorlar balya ya

Yakıt olarak Same yada Deutz-Fahr derim. 1000 devir kuyruk mili ve zengin vites seçenekleri de çabası.

Landini yada Mc Cormick de özellikle kuyruk mili kontrolü el debriyajlı olan powerfarm cmax , yada fiyatları daha ekonomik olarak global farm, yada bmax serileri balyacıların gözdesi.

Hararet olarak sıkıntı olmayan bir seçenek te 66 serisi Fiat. Balyacıların yıllardır vaz geçemediği​ bir traktör.

Hangi traktör olursa olsun öncelikle hararet olmayan bir marka seçilmelidir.

Yakıt olarak Same yada Deutz-Fahr derim. 1000 devir kuyruk mili ve zengin vites seçenekleri de çabası.

Landini yada Mc Cormick de özellikle kuyruk mili kontrolü el debriyajlı olan powerfarm cmax , yada fiyatları daha ekonomik olarak global farm, yada bmax serileri balyacıların gözdesi.

Hararet olarak sıkıntı olmayan bir seçenek te 66 serisi Fiat. Balyacıların yıllardır vaz geçemediği​ bir traktör.

Hangi traktör olursa olsun öncelikle hararet olmayan bir marka seçilmelidir.
Anladim kardesim sagolasin. Deutz- Fahr da hosuma gidiyor ama bakalim

Kardesim oncelikle burda bulunma amacimiz elimizden geldigince yardimci olmak. Ben motoru 3 yin once 2008 model 21250 tl ye aldim aldigim galeri silindir kapaginin catlak oldugunu ve kendisinin degistirdigini soyledi. Motoru aldik 5 6 ay sonra sezona girdik. Sezon ortasinda debriyaj siyirdi newholland servisinde söktürdük çakma balata yapmislar oda parcalanmis mecburen orjinal set alip degistirdik. O sekilde calisiyorum ama yanimda 5 litrelik su bidonu nezaman hararet yukselse su takviye ediyorum su eksiliyo ama ne yaga veriyo ne baska yerden kaciriyo su biyerlere gidiyo ama mechul. O sekilde sezon bitti ama hararet olayi iyice artti yine newholland servisinde söktürdük conta yanik diye. Silindir kapagi 3 yerden catlak cikti yeni silindir kapagi yeni subaplar takildi ama motorda randuman yok. Sinirlendim baska bi tamirciye bida söktürdüm silindir kapagi taslanmadan takildigi icin tam oturmamis kapak söküldü taslamaya gitti o arada turbonun gidik oldugunu farkettik turboyuda söktürüp turbocuya verdik bu arada enjektorler pompaciya gitti. Turbo benden once uydurma biyerde islem görmüs aynisi bulunmamis uydurma parcalar konmus paller olmasi gerekenden 3 mm ufak cikti. Termostat degisti orjinali yerine sipiral tasla kenarlari taslanip yerine uydurulmus bi termostat cikti. Grank kecesi yag kaciriyodu gitmisken oda degissin dedik söktürdük orjinal kece aldik orjinal kece yerine olmadi yeri tornada buyutup baska kece takmislar haliyle bizde uydurma taktik. Motoru hazirlayip sezona girdik ama motor en az 1.5 vites artti. Cok memnun oldum hersey yolunda giderken yine hararet yukselmeye basladi o sekilde sezonu bitirdik sezon sonu takasta plus 80 aldim. Aslinda suc motorda degil eski sahibinde her yer uydurma cikti. Senin motorun hasbaysiz otu rahat yapar tabi temizse ama cok sey beklemeden degistir. 80 ile 70 motor ve govde olarak ayni sadece turbo ve pompadan gucu yukseltiliyo. Yani elindeki ekipman 80 e buyuk gelirse 70 e de buyuk gelir. Benim niyetimde 70 almakti sonra buyuk olsun garanti olsun dedim nasil olsa ayni para sayilir.
Vallaha abi seninkininde baya derti varmis benim motorun o kadar sikintisi yok temiz yani sadace biraz duman atiyor. Vallaha bu yazdiklarindan sonra degistirmeyi dusunuyorum ama 70 lik dusunuyorum ali abi temiz birsey bulursam birde 2014 model ultra 65 var ls 70 ile ne farki vardir acaba hangisi daha seri olur .

Jx75c nin kuyruk mili gucu 80 66 nin kuyruk.mili gucu aynidir balyecilerin yeni gozdesi jxc tabi.kullandikca zamanla iyi yada kotu yanlari gorunecek
Ls 70. Iveco motor 3.2 4 silindir. Vardir ls 60 dan cok daha iyi olacagina eminim kullanim kolayligi cok. Fazla ls 70 lerde
Iveco.motor uzun omurludur temiz bir ls 70 bulursan 5000 saat lere kadar kullanirsiniz 3500 saatlerde baski balata degisimi gelir haricinde kullanim ve konfor iyidir

doğrudur hamdi abi.ben sadece elindeki traktörü satarak fazla para vermeden ne alabilir diye yazdım.Ls nin parça sıkıntısı olduğunu duyuyordum.

doğrudur hamdi abi.ben sadece elindeki traktörü satarak fazla para vermeden ne alabilir diye yazdım.Ls nin parça sıkıntısı olduğunu duyuyordum.

Ls u60 parca sorunu cok.olurda 70 de biraz az olur eyüp motor aksamindan sorun olmazda sanzuman diger yerlerden yedek parca isinde biraz sorun yasayabilir bulunur sadece zaman alir.karar arkadasimizindir. Yine. En uygun makul hangisi gorunuyorsa onu tercih etmeli

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Oto kurt traktor ls traktor yedek parca ana bayisidir. Hem servislere gore yaklasik 3/1 daha ucuz hemde kargoyla 1 gun icinde istediginiz her parcaya ulasabilirsiniz. Butun ls sahibi arkadaslarim ulasabilir

• Beğen
Vallaha abi seninkininde baya derti varmis benim motorun o kadar sikintisi yok temiz yani sadace biraz duman atiyor. Vallaha bu yazdiklarindan sonra degistirmeyi dusunuyorum ama 70 lik dusunuyorum ali abi temiz birsey bulursam birde 2014 model ultra 65 var ls 70 ile ne farki vardir acaba hangisi daha seri olur .
Ls traktor bolumunde teknik bilgi ve yorumlar kisminda boyle bi konu acmistim istediginiz tum bilgilere ulasabilirsiniz

abı ben o 80-66'yı 1 defa hasbaylı makınada calısırken gordum balya makınasını dagıtcak dıe korkdum yuksek devırdemı calıstırıodu bılmıom ama 80-66 dehset bıseydı...
Fiat ın yapmış olduğu en güzel en sorunsuz adama ekmek yidiren traktörü 66 serisidir 70-66 80-66 95-66 70-56 640 ne varsa bunlarda vardır fiatı fiat yapan bu aslan parçalarıdır sade ve sağlam yılların yıkamadığı kaledir bunlar şimdiki td serilerine bak yok harelet yapar yok kuyruk mili teli kopar yok frenleri hava yapar vitesleri geçmez 2007model td 95 46 bin TL 1994 model 80-66 50 bin TL 2001 model 95-66 var sahibinden.com da 83 bin herşey ortada zaten

• Beğen
Fiat ın yapmış olduğu en güzel en sorunsuz adama ekmek yidiren traktörü 66 serisidir 70-66 80-66 95-66 70-56 640 ne varsa bunlarda vardır fiatı fiat yapan bu aslan parçalarıdır sade ve sağlam yılların yıkamadığı kaledir bunlar şimdiki td serilerine bak yok harelet yapar yok kuyruk mili teli kopar yok frenleri hava yapar vitesleri geçmez 2007model td 95 46 bin TL 1994 model 80-66 50 bin TL 2001 model 95-66 var sahibinden.com da 83 bin herşey ortada zaten
2002 model 95-66 var bizim whatsapp grubunda