Havalı pnömatik ekim makinası hakkında

3 sene önce aldığım kurt marka havalı makina almıştım ama ayçiçeğini düzgün atmadığı için değiştirmek istiyorum. Yerli olarak önerebileceğiniz markalar var mı benim aklımda şakalak var ama önerileriniz nelerdir

Bakımını iyi yaptıktan sonra 20 senelik makinede çalışır, düzgün tohum atmıyorsa tekleme ayarında sıkıntı olabilir.Zincirli ise % 5 gibi sıralarda şaşma yapabilir, yataklarda boşluk yapıyorsa boşluklar doldurulur.
Hava hortumları ve fan kontrol edilir.Servisin görmesi gerekir.İyi çalışmalar.

Bakımını iyi yaptıktan sonra 20 senelik makinede çalışır, düzgün tohum atmıyorsa tekleme ayarında sıkıntı olabilir.Zincirli ise % 5 gibi sıralarda şaşma yapabilir, yataklarda boşluk yapıyorsa boşluklar doldurulur.
Hava hortumları ve fan kontrol edilir.Servisin görmesi gerekir.İyi çalışmalar.

İyi günler ben zaten kendim Hayraboluluyum makinanın fabrikası bizim burda kaç kere götürmemize rahmen yapamadılar çok boşluk var makinayı tarlada gelip gördüler bişey demediler bakım konusuna gelelim herşeyini bizzat kontrol ettim plakaları kaç kere değiştirdim ama yine düzgün atmıyor

İyi günler gaspardoyu bende gördüm ilgimi çekti fakat yabancı makina almaya bence hiç gerek yok şakalak olsun özduman olsun özdöken olsun birebir aynısını yapmışlar gaspardonun bence yerli malı almak daha mantıklı

Görünüş olarak aynı olabilir fakat malzeme kalitesi kesinlikle aynı olamaz. Parayı görünüşe değil malzeme kalitesine vermek gerek. Bu yüzden yerli üretim kopya makinalara sıcak bakmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: enveresen
16 sene sorunsuzca irtemin havalı makinesini kullandık .Yerler artınca birde model eskiyince Gaspardo aldık.Lakin Gaspardo'nun örtücüleri hem çok pahalı hemde bölgemize(hafif çamur) uyum sağlamayınca Hayrabolu Kabaoğlundan bir set irtem tarzı örtücü ile değiştirmek zorunda kaldım.Ayrıca gübre atım gözündeki dişli plastik, elekten geçen taş ve benzeri nesneleri kırıp atamıyor.O yüzden gözere modifiye yaptırdım.Sık sık tıkanıyor gübre atmıyordu.Ayrıca taşlık yerde pim kesme yaşadık üniteye giden şaftta bizi epey uğraştırdı.Şaftlı sistem zincirliye göre arızada hemen anlaşılmıyor.O yüzden sıra başlarında sık sık tohumu kontrol ederiz.Gelelim en iyi yaptığı iş tohumu denk atması bana göre.
İlla değiştireceğim dersen yerli markadan şaşma şaftlı olsun dersen şakalak var.Aynı zincirli alacağım dersen zaten biliyorsun sizin ordaki firmaları.