V tipi askılı goble mi Vanvey mi

Herkese selamlar saygılar, sizlere danışmak istediğim bir konu var kararsız kaldık.

Elimizde diskleri küçük 11 li Vanvey bulunmakta, biz toprak hazırlığında ikilemeyi kazayağı yerine otları iyi parçaladığı tesfiyeyi iyi yaptığını düşündüğümüz için, Vanvey ile yapmaktayız, Ekim öncesi, borana çekip mibzer ile ekim yapılmaktadır.

Traktör Mf 265 s ten nh TD90D ye terfi edince ekipman değiştirelim dedik, Temmuz ayına kadar Vanveyi değiştirme düşüncemiz var. Fakat araştırmalarımda v tipi askılı disk çapları Vanvey ile aynı olduğunu gördüğüm gobleler dikkatimi çekti. Vanvey ile bu v tip goble arasındaki fark nedir. Avantaj ve dezavantajları nelerdir acaba tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Herkese selamlar saygılar, sizlere danışmak istediğim bir konu var kararsız kaldık.

Elimizde diskleri küçük 11 li Vanvey bulunmakta, biz toprak hazırlığında ikilemeyi kazayağı yerine otları iyi parçaladığı tesfiyeyi iyi yaptığını düşündüğümüz için, Vanvey ile yapmaktayız, Ekim öncesi, borana çekip mibzer ile ekim yapılmaktadır.

Traktör Mf 265 s ten nh TD90D ye terfi edince ekipman değiştirelim dedik, Temmuz ayına kadar Vanveyi değiştirme düşüncemiz var. Fakat araştırmalarımda v tipi askılı disk çapları Vanvey ile aynı olduğunu gördüğüm gobleler dikkatimi çekti. Vanvey ile bu v tip goble arasındaki fark nedir. Avantaj ve dezavantajları nelerdir acaba tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Dostum al bi 24 lü goble bak keyfine

87ab788be8cf9beb33581662f554c89a.jpg

2000 yılından itibaren kullanıyoruz kesinlikle tavsiye ederim sürülü tarlaya çek un gibi yapsın arkasındanda bir tırmık çek git mahsülünü ek

Goble ile daha iyi toprak hazırlanır ot parçalamayi daha iyi yaparsın her türlü Goble derim

ben ünlü ye ait olan Matris merdaneli askılı goble aldım ama 24 lü.. sen 90 hp ye göre 22 li veya 20 li askılı alabilirsin. Disk çapı 51 cm veya 57 cm olabilir. Senin motor 90 hp ise ağır tipi de çeker. Konya fuaında da incelemiştim. 90 - 110 hp arası 22 li ağır tip öneriliyordu. Ben 24 lü 57 cm çapında matris aldım bayiden. Karar senin..

• Beğen
Tepkiler: çiftçi sam
Goble vanveyin iki taraflısı olarak düşünmek lazım.Goble ile iyi netive alınır 51veya bazı modeller 56 bazıları 57 çap oalbilir.Fakaaat ğer tarla çok düz değilse goble çok verimli olmuyor.Ayrıca X tipine göre daha fazla zorluyor traktörü.X tipinde iyi bir imalat ise daha fazla çapraz verme ve derin sürüm .ot parçalama şansı goble den daha fazla.Bağımsız diskliler ise belli bir hızın üzerinde gitmedikçe yeterince verimli olmuyor.Örneğin çok kesekli bir sürümün ardından hızlı gidince traktör parçalanacak neredeyse üstelik içinde durmak mümkün değil.Yavaş gidince de yeterince maksat hasıl olmuyor.Bende tekçeker TD65 var arkasına 51 çap geniş ara 22 X tipi diskkaro aldım.Pullukla sürmeye gerek kalmıyor.Rahatlıkla da çekiyor.830 kğ ağırlığı var Profil şase.90 hp daha da rahat çeker.İlgi ve Uğur tarımın profil modellerini incele derim.İlgi nin göbek ve diskleri daha kalite.değişmedi ise.

• Beğen
Tepkiler: fatih982