Massey Ferguson 265 optimum devir oranı

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar,öncelikle herkese bereketli yıllar dilerim.Çiftçi bir aile kökenli olamama rağmen yeni yeni aileme yardımcı olmaya başladım.Biraz hefesli olmakla beraber takdir edersiniz ki bilmediğim daha çok şey var.Siz büyüklerimizden öğrenmek istediğim soru;Pullukla tarla sürümü yaparken babam sürekli 15 gazı geçme diye telkinlerde bulunuyor.İnternette özelliklere baktığımda PerkinsA4.236 motorların maksimum torku 1300 devir\dakikada verdiği yazıyor.Burda büyüklerin sözü mü geçerli yoksa bilim mi:D Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.

Ağabey cevabın için teşekkür ederim bir de bana müsait olduğun zaman takviye olayını anlatır misin , babama traktörle ilgili soru sorunca kızıyor işine bak zaten satacam hepsini diyor soru da soramiyorum internette gerekli bilgiyi de edinemedim birde mesela tatlı rampa aşağı 3 tonluk yükü mf 265 traktörün asvaltta 4. viteste falan indirebilir mi, bu tür bilgileri yazman veya bir yere yonlendirmen şansın var mi, şimdiden teşekkür ederim

Ağabey cevabın için teşekkür ederim bir de bana müsait olduğun zaman takviye olayını anlatır misin , babama traktörle ilgili soru sorunca kızıyor işine bak zaten satacam hepsini diyor soru da soramiyorum internette gerekli bilgiyi de edinemedim birde mesela tatlı rampa aşağı 3 tonluk yükü mf 265 traktörün asvaltta 4. viteste falan indirebilir mi, bu tür bilgileri yazman veya bir yere yonlendirmen şansın var mi, şimdiden teşekkür ederim

Takviye vitesi ile yük indirilmez güzel kardeşim. 3 tonluk yük 265 için pek zorlayıcı bir ağırlık olmamakla birlikte yinede yük indirmek mümkün olduğu kadar fazla tecrübe gerektiren bir konudur. Eğer imkanın varsa önce bilen birisinden rica et ve uygulamalı olarak izle ögren nasıl indirdiğini yükü. Yani bizler burada tabiki anlatırız, izah ederiz gerekeni ama pratikte uygulaması biraz üzebilir seni :)

Warmania kardesim , aracin sesi bile sana ben cekiyorum bana gaz ver der . Tabi bu tecrube ile olur . Ancak sen toprak icinde 1400 ile 1600 arasi devirde uygun calisabilirsin.

Sana tavsiyem ilk tavsiyem hatta .

Arkanda ne olursa olsun , 1 ton bile yuk olsa rampa asagi asla ve asla DEBRİYAJA BASMA !!! Aklinda olsun traktor altindan kayar gider .

Her konuda dikkat et guvenlik herseyin onundedir . Madedm babaniz soru sorunca kiziyorsa . Siz malesef iyi bir gozlemci olmak zorundasiniz . Zira gozlemleyip ogrenip yorumlayacaksiniz . He zor bir method ancak ogrendiginiz seyleride asla unutmazsiniz ...

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
Rampada temel kural hangi vitesle çıkıyorsan o vitesle aşağıya inilir.
Yük indirme veya çekme olayı zemine bakar.Çamurlu çakıllı gevşek zeminde motor tutunamazsa boş motor bile kayar gider, Allah korusun devrilirde, bilen kişinin yanında öğrenilir bu işler.
Uygulama gerekir, yazıyla olacak iş değil.Yük ve rampanın durumuna göre motorun hangi vitesle çekebileceğini ve nerede stop edebileceğini, çıkar mı çıkmaz mı hesabını anca kullanmakla öğrenirsiniz.Risk var, emniyetide elden bırakmamak gerekir.Motorların istiap haddi( taşıyabileceği yük ) ruhsatta yazar, bu miktarlar emniyetli yüklerdir.İyi çalışmalar.