Traktör Tavsiyesi

Selamın Aleyküm arkadaşlar,

Ben babamla birlikte çiftçilik yapmaktayım ve sezonuna göre 80 ila 100 dekar arası ekim yapmaktayım bunun çoğunluğunu patates ve fasulye ekimi oluşturmakta.

Konu açma sebebime gelirsem; massey ferguson 265 kullanmaktayım ve ekipmanların sürekli büyümesinden dolayı bu traktör bana yetersiz gelmeye başladı.Ve ekimim az olduğu için çift çeker traktörlere 100 bin üzerini geçen rakamlar ödemek istemiyorum.Bunun için ikinci el bir massey ferguson alma niyetindeyim ve aklımda olan model "massey ferguson 3.085 phantom" çift çekerini almayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Tavsiyeleriniz var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Selamın Aleyküm arkadaşlar,

Ben babamla birlikte çiftçilik yapmaktayım ve sezonuna göre 80 ila 100 dekar arası ekim yapmaktayım bunun çoğunluğunu patates ve fasulye ekimi oluşturmakta.

Konu açma sebebime gelirsem; massey ferguson 265 kullanmaktayım ve ekipmanların sürekli büyümesinden dolayı bu traktör bana yetersiz gelmeye başladı.Ve ekimim az olduğu için çift çeker traktörlere 100 bin üzerini geçen rakamlar ödemek istemiyorum.Bunun için ikinci el bir massey ferguson alma niyetindeyim ve aklımda olan model "massey ferguson 3.085 phantom" çift çekerini almayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Tavsiyeleriniz var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Günaydın kolay gelsin. Sana tavsiyem MF den şaşma ne alırsan al farketmez Massey Fergusondan şaşma.

• Beğen
Tepkiler: ultrAdem
3085 hiç kullanmadım ama gerek kullanıcı yorumlarından gerekse internetde ki satış rakamlarından anladığım kadarıyla güzel bir traktör ama temiz bir 3085 e 70-80 bin arası fiyat çekiyorlar o model o saatdeki ve o konfordaki bir motora bence fazla.mf nin phantom serisinden başka alınabilecek en iyi seri 5400 serisi ama oda iki motor parası.Bence nh td 90 delta veya blue master,Case maxpro veya erkunt modellerine bakmak daha uygun kalite olarak birşey diyemem ama model,güç ve konfor gibi önemli avantajları var.Sonuçda bir çok çiftçinin beğenip kullandığı markalar.

• Beğen
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar; 1997 model 265.
Çoğu arkadaş yeter dememiş ama yetmiyor arkadaşlar.En basidinden bi kültivatör taktığımda istediğim kıvamda iş yapamıyorum, makinenin traktöre ağır gelmesi de cabası ağırlık filan takarak kurtarmaya çalışıyorum ama nafile.Bir de tek traktörle işleri kısa sürede bitirme şansım olmuyor misal gübre saçıp aktarmam gerektiğinde önce gübreyi saçmam daha sonra köye gelip pulluk tak derken iş uzuyor da uzuyor.Benim bu traktörü almak istememdeki amaç; Pulluk, kültivatör ve kasa işlerinde kullanmak.265'liği de yanında ufak işlerde kullanmayı düşünüyorum. Peki aranızda phantom serisi kullanan var mı?Olanlar düşüncelerini yazarsa sevinirim

Massey beğeniyorsanız ve phantom merakınız varsa bence öyle devam edin. Sizi kolay kolay üzmez. Burada herkes kendi beğendiği markayı yazar. Kafanız daha çok karışır.

En kestirme yol, iyi bilinen yoldur.

Kesinlikle, Massey şimdiye kadar beni sorunsuz idare etti ve kullanış yönünde de bana çok rahat geliyor.Fakat phantom neredeyse hiç yok çevremde o yüzden traktör hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var.

Masseyin 3075-85-95-105 serisi motor ve tork gücü açısından sınıfının en iyileri arasında, üzerinde deutz motor var. Ancak şanzımanla motor uyumlu değil. Bu serinin şanzımanda fason parçalar kullanılmış baskı balata ve 2 vites dişlisi sürekli sorun çıkarır kullanımına görede değişir. Sezonda 100 dekar işliyorsan öyle çok bir sorun çıkaracağını sanmam yani. Tavsiye olarakta phantom 3075 işini fazlasıyla da görür.

• Beğen
Bizde mf 3075D phantom var yılda 300 dönüm yer işliyoruz 10 senelik traktör maşallah sorunsuz saat gibi çalışıyor
Tek sıkıntı Deniz Akpınar'ın da söylediği gibi motor ve şanzıman uyumsuz ama işleyeceğin dönüm azmış orta düzey çiftçiler için bulunmaz traktör

• Beğen
Kullanmayan bilmeyen adam anlamaz phantom dan. Yakıt, çekiş performans konusunda en ufak şüphen olmasın. Tüm denklerinden üstün çekişi olduğuna emin olabilirsin ayrıca yakıtıda güzeldir. Ben yıllardır kullanıyorum 3105. Bir defa 2. Vites dişlisi değişti onun dışında şanzıman filan arıza yapmaz. Yılda 4 5 bin dönüm yer işliyoruz gerisini sen düşün. Alacağın makine temizse hiç arkana bakma phantom serisinin hala rakibi yok kendi sınıfında Türkiye de.

• Beğen
Merhaba arkadaşlar. Bana da yardımcı olur musunuz? Traktör konusunda teknik olarak tecrübem yok. MF 240 1991 model traktör yerine mf 2615 4x4 2014 traktör aldık. Aldığımız günden beri içimiz ısınmadı. ufak tefek sorunlar dışında bir şırıltı geliyor tak tuk diye ses geliyor ara sıra. servis sorunu bulamadı. bizde değiştirmeye karar verdik. Hangi marka ve model almam konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ben biraz araştırayım dedim iyice kararsız kaldım. 50hp 60hp arasında bizim işimizi görür. Fındıklıkta kullanımı için bahçe tipi düşünüyorum. yardımınız için şimdi den teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Bana da yardımcı olur musunuz? Traktör konusunda teknik olarak tecrübem yok. MF 240 1991 model traktör yerine mf 2615 4x4 2014 traktör aldık. Aldığımız günden beri içimiz ısınmadı. ufak tefek sorunlar dışında bir şırıltı geliyor tak tuk diye ses geliyor ara sıra. servis sorunu bulamadı. bizde değiştirmeye karar verdik. Hangi marka ve model almam konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ben biraz araştırayım dedim iyice kararsız kaldım. 50hp 60hp arasında bizim işimizi görür. Fındıklıkta kullanımı için bahçe tipi düşünüyorum. yardımınız için şimdi den teşekkürler.
Erkunt nimet bahçeçi al kurtul. Bütçe nedir traktör için