Ayçiçeğinde kökün bittiği yerden kopma acil yardım

IMG_0708.JPGIMG_0707.JPGIMG_0702.JPG

Aslında bir hafta önce bayerin hunter isimli sinek böcek ilacını atmıştım kurtlara faydası yok sanırım

Hunter hem sistemik hem kontak çalışır.Etiketinde yazmasa da Bozkurt'a karşı etkilidir. 20gr/da yine akşam ilaçlaması iş görür.

Mesela Hunter'ı buğdayda süne için bile kullandırıyorum.

• Beğen
Tepkiler: eminyarkin
Hunter hem sistemik hem kontak çalışır.Etiketinde yazmasa da Bozkurt'a karşı etkilidir. 20gr/da yine akşam ilaçlaması iş görür.

Mesela Hunter'ı buğdayda süne için bile kullandırıyorum.

Bizde buğdaylarda süne ilacı olarak hunter kullandık artan ilaçları ayçiçeklerine uyguladım sanırım akşam atılmadığı için kurtlara faydası olmadı

Peki toprak çamurken veya yağmur yağarken bu kurtlar yüzeydemi yoksa toprak altında mı oluyor

Herşey iyi güzel de bir altaki fotoğrafı yeni farkediyorum. Bozkurttan bahsetmişiz ancak o fotoğraftaki arkadaş ''tel kurdu''... En etkili çözüm yolu tohum kaplamada kullanılan ''cruiser'' dı. Ama tohumunuz Cruiser'sız sanırım.

Nemli ortamı sever, çapa yaparsanız özellikle hayvan gübreli olan yerlerde yoğun olduklarını görürsünüz.
..Fırsatınız varsa 2 çapa yapmanızda fayda var..

Kullanabileceğiniz ilaçlar var, Hunter da bir nebze etkili olmuştur ancak damlama sulama yapmıyorsanız ki yapmadığınız düşünüyorum kimyasal mücadelesi zor.

Herşey iyi güzel de bir altaki fotoğrafı yeni farkediyorum. Bozkurttan bahsetmişiz ancak o fotoğraftaki arkadaş ''tel kurdu''... En etkili çözüm yolu tohum kaplamada kullanılan ''cruiser'' dı. Ama tohumunuz Cruiser'sız sanırım.

Nemli ortamı sever, çapa yaparsanız özellikle hayvan gübreli olan yerlerde yoğun olduklarını görürsünüz.
..Fırsatınız varsa 2 çapa yapmanızda fayda var..

Kullanabileceğiniz ilaçlar var, Hunter da bir nebze etkili olmuştur ancak damlama sulama yapmıyorsanız ki yapmadığınız düşünüyorum kimyasal mücadelesi zor.

Tohumu ilaçlı almıştım neyle ilaçlı bilmiyrm damlama sulama yapıyoruz ilacı damlama ile mi vereyim?