Tamburlu Çayır Biçmeyi Aldım

Daha önce sizlere danışmak için konu açmıştım. Makinayı aldım. 165 lik pistonlu 3 bıçaklı 3300 TL pancar kooperatifinden aldım. Daha iyileri sizlerin olur İnşallah. Ancak kaynakları pek hoşuma gitmedi

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

• Beğen
Tepkiler: reyiz
Hayırlı olsun.
Acaba kayışlılar mı daha iyi şaftlılar mı?
Sık ya da kuvvetli ot olduğu zaman kayış kaymaya başlıyor, çok sıkarsak kopma riski var... Ama şaftlılarda emniyet var mı onu da bilmiyorum. Görüş alabilir miyim?

• Beğen
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.

Hayırlı olsun.
Sık ya da kuvvetli ot olduğu zaman kayış kaymaya başlıyor, çok sıkarsak kopma riski var... Ama şaftlılarda emniyet var mı onu da bilmiyorum. Görüş alabilir miyim?

Şaftlı kullanan yok bizim buralarda. Sormuştum yanlış hatırlamıyorsam 5800 TL demişlerdi. Ama Koruma olmazsa ve zamanla yıpranınca kayış atmaya başlıyor en sevmediğim olayıda o zaten.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci94

Hayirli olsun güle güle kullanin bizde 4 sene once almistik ama bizimki pistonlu degil bu pistonlularin ozelligi nedir kendi otomatik mi acilip kapaniyor

Kendiliğinden açıp kapanmıyor. Tamburların yere değeceği açıyı pistonla ayarlayabiliyorsunuz. Bize de böyle özellik lazımdı o yüzden tercih ettik. Ha birde açıkcası tamburları kaldırıp yolda gidiyoruz. Makinayı yol konumuna almıyoruz.

Hayırlı olsun.
Saft li makinem var cok eski yenilerde pek gormedim saft li.
Su ankiler kayisli bircok yerde saft li daha ustun kacirma yok , ama cokta onemli degil
Surmak makinede guzelmis kaliteli gorunuyor , fiyatida uygun hayirli olsun konu sahibine

Hayırlı olsun ben su kenarı biçerken kayışın ikisini yaktım takarken zor oluyordu gergi vidasını komple çıkardım kayışları taktım bu seferde gergi vidası kısa geliyordu başka vida taktım yerine :) 2014 yazında ot biçmekten nefret etmiştim yağıştan dolayı otlar kabin boyuna yetişti oda şafta dolanıp duruyordu baya uğraştırmıştı.

• Beğen