Nohutta ki hastalık ve ot ilacı

verdiginiz bilgiler icin tesekkurler
bu sene 55 dekar nohut ektim ilk ilaclamada bellis kullandim ardindan 15 gun boyunca yagmur yagdi nohutun dip taraflarinda kahverengi kurumalar vardi bayer nativonun muadili safanin tatami ilacini attim su an kahveringi kurumalar az da olsa yine var nohut ciceklenme baslangicinda hastalik devam ederse sivi kukurt uygulamayi deneyecegim bildiklerim bunlar tavsiyeniz olursa belirtin

Sıvı kükürt yağmur yağdımı yıkanır. Bellis i iki hafta arayla iki uygulama yapsaydınız iyi olurdu. Safanın ilaçları iyi değil gibi. Bellis uyguladıktan sonra 15 gün yağışlı geçmiş tekrar bir uygulama daha yapın

verdiginiz bilgiler icin tesekkurler
bu sene 55 dekar nohut ektim ilk ilaclamada bellis kullandim ardindan 15 gun boyunca yagmur yagdi nohutun dip taraflarinda kahverengi kurumalar vardi bayer nativonun muadili safanin tatami ilacini attim su an kahveringi kurumalar az da olsa yine var nohut ciceklenme baslangicinda hastalik devam ederse sivi kukurt uygulamayi deneyecegim bildiklerim bunlar tavsiyeniz olursa belirtin
Nohuda üre attik ciktiktan sonra yağmur yağdı ürenin değdiği yerler daha renkli canlı .sınırı belli ürenin olduğu yerin tarlada

Mantar için Bellis kullanıyoruz bizde. Bayer' in çeşitli başka ilaçları da var. Yine bu iş için. Antracol diye bir ilacı da mevcut. İsmini hatırlayamadığım bunlardan daha pahalı bir ilacı daha var. Ot için biraz zaman geçmiş gibi. Biz ot için nohutun ilk zamanlarında Challenge 600 yada Orisafem 600 ilaçlarını kullanıyoruz. Ama bu delice yine ara ara çıkıyor. Ayrı bir ilacı var mı bilemiyorum....
Abi mesaj gondermistim bakarmisin

Valla bu nohut isi hiç bana göre degilmiş ottan bas gelemedim yulaf öldü ölmedi ara ara var simdide yaprak sinegi var ilaç ilaç ilaç para para para bakalim kar ne olacak
7ec6f96db60c28aec8495ecb76a1b895.jpg
6fcf3f06a2a9cfe1836302e56b88eb6c.jpg

Valla bu nohut isi hiç bana göre degilmiş ottan bas gelemedim yulaf öldü ölmedi ara ara var simdide yaprak sinegi var ilaç ilaç ilaç para para para bakalim kar ne olacak
7ec6f96db60c28aec8495ecb76a1b895.jpg
6fcf3f06a2a9cfe1836302e56b88eb6c.jpg
yulaf 10/15 gunde Sararir 25/30 günde kurumaya başlar... acele etmeyin hemen ölmez yeni attı iseniz ilacı... ilaç sıkarken mümkün mertebe 30 cm dahi boşluk bırakmayın yoksa orası orman gibi kalıyor sonra... ilacı sıkarken garanti olsun derseniz enine ve boyuna çift dikiş gidilebilir. kül ediyor şekilde.