Nohutta ki hastalık ve ot ilacı

Selamun aleykum arkadaşlar. Daha once ot ilaci ile ilgili forum acmistim ama onlar pek faydali olmadi. Bu sene tarlda delice denen ot cikti ilaci ni bulamadim. Hangi ilaci kullanmaliyim ve birde hava sartlari cok yagmurlu gidiyor nohutun yapraklarinda bu benekler gorunmeye basladi ne yapmam gerekiyor acaba ?
de397a3584a54a82f954746ff0753747.jpg
2c40e4415767015c441a5972fce1efee.jpg
7f12b464bf331677e8459ea254f8ff58.jpg
639b8d44d073b99c775f15d4daa8fdee.jpg
b17f9a7563075d72581ccf5c062b453a.jpg

Nohutta çıkış sonrası yabancı ot mücadelesi verimi%50 düşürür diyorlar haberin olsun. Bizim de 3 5 yıldır etkilemeyen tarlaya nohut ektik koyun yayılıyordu tarlada. Nohutun içi diken dolu
evet özellikle hardal yok etme niyeti ile sıkılan ilaçlar nohutu acayip yoruyor. gelişimini bir kaç hafta durdurdup sarartiyor nohutu... karından çok zararı oluyor çoğu zaman... dikkatli olmak lazım... yabani yulaf harici pek yabani ot mücadelesi ilacı mevcut kullanmak sakıncalı gibi

sevgili arkadaşlar bu sene bizim bölgede ilk defa biçer ile hasat yapılacak... ben de dahil bicerdover ile bitireceğiz inşallah... hasada yaklaşık 20 gün kaldı...

bictiren arkadaşlar makine seçerken ve biçim zamanıni tayin ederken nelere dikkat etmeliyiz... dokmemmesi kırmamasi temiz bicmesi sabah yada öğlen bicmesi fark ediyor mu? hasat için nobutlarin boyları yağmurdan dolayı 50/60 cm civarı....hasat yeri Kahramanmaraş (yaklaştı hasat)

evet özellikle hardal yok etme niyeti ile sıkılan ilaçlar nohutu acayip yoruyor. gelişimini bir kaç hafta durdurdup sarartiyor nohutu... karından çok zararı oluyor çoğu zaman... dikkatli olmak lazım... yabani yulaf harici pek yabani ot mücadelesi ilacı mevcut kullanmak sakıncalı gibi
Selamun aleykum abi biz Helga süper diye onlara ilaç atacagiz bilgisi olan varmi

Mantar için Bellis kullanıyoruz bizde. Bayer' in çeşitli başka ilaçları da var. Yine bu iş için. Antracol diye bir ilacı da mevcut. İsmini hatırlayamadığım bunlardan daha pahalı bir ilacı daha var. Ot için biraz zaman geçmiş gibi. Biz ot için nohutun ilk zamanlarında Challenge 600 yada Orisafem 600 ilaçlarını kullanıyoruz. Ama bu delice yine ara ara çıkıyor. Ayrı bir ilacı var mı bilemiyorum....

Mantar için Bellis kullanıyoruz bizde. Bayer' in çeşitli başka ilaçları da var. Yine bu iş için. Antracol diye bir ilacı da mevcut. İsmini hatırlayamadığım bunlardan daha pahalı bir ilacı daha var. Ot için biraz zaman geçmiş gibi. Biz ot için nohutun ilk zamanlarında Challenge 600 yada Orisafem 600 ilaçlarını kullanıyoruz. Ama bu delice yine ara ara çıkıyor. Ayrı bir ilacı var mı bilemiyorum....

Mantar için en etkili bellis . Bayerin antracol hastalığı tedavi etmez. Daha pahalı olanı hatırlayamadığınız bayerin nativo dur ama bellis kadar etkili değildir en iyi koruyucu ve tedavi edicisi bellistir . Yıllardır nohut ekerim (30 sene civarı) antraknoz için denemediğim ilaç kalmadı çözüm bellis. Birde dayanıklı çeşit ekmek

• Beğen
Tepkiler: Misafir43
Mantar için en etkili bellis . Bayerin antracol hastalığı tedavi etmez. Daha pahalı olanı hatırlayamadığınız bayerin nativo dur ama bellis kadar etkili değildir en iyi koruyucu ve tedavi edicisi bellistir . Yıllardır nohut ekerim (30 sene civarı) antraknoz için denemediğim ilaç kalmadı çözüm bellis. Birde dayanıklı çeşit ekmek
verdiginiz bilgiler icin tesekkurler
bu sene 55 dekar nohut ektim ilk ilaclamada bellis kullandim ardindan 15 gun boyunca yagmur yagdi nohutun dip taraflarinda kahverengi kurumalar vardi bayer nativonun muadili safanin tatami ilacini attim su an kahveringi kurumalar az da olsa yine var nohut ciceklenme baslangicinda hastalik devam ederse sivi kukurt uygulamayi deneyecegim bildiklerim bunlar tavsiyeniz olursa belirtin