Tanelik Mısırda Arrat-Fullspeed Herbisid İkilisinin Uygulama Sonuçları (Göktürk)

14.10.2010
2,241
4,067
Amasya

Tanelik mısır tarlasında Arrat (Basf) 25 gr/dekar ve Fullspeed (nicosulfuron-Hektaş) 125 mlt/dekar uygulamasının 7.gününde dar ve geniş yapraklı otların durumunu görüyorsunuz.

WP_20170602_16_42_42_Pro.jpg

WP_20170602_16_42_52_Pro.jpg

WP_20170602_16_43_05_Pro.jpg

WP_20170518_15_09_56_Pro.jpg

Cevap: Tanelik Mısırda Arrat-Fullspeed Herbisid İkilisinin Uygulama Sonuçları (Göktür

Bereketlisi olsun hocam bende aynı ilaçları kullanmayı düşünüyorum 5 gün önce ektim çıkmaya başlamışlar mısırla birlikte darican da çıkmaya başlamış
7c2727a4f0efbb373a4f0d59e40bc4a5.jpg

Cevap: Tanelik Mısırda Arrat-Fullspeed Herbisid İkilisinin Uygulama Sonuçları (Göktür

Bereketlisi olsun hocam bende aynı ilaçları kullanmayı düşünüyorum 5 gün önce ektim çıkmaya başlamışlar mısırla birlikte darican da çıkmaya başlamış
Hocam taban gübresi olarak kaç kg ve ne attınız, gübreyi tohum yatağının ne kadar altına attınız acaba

Sizinde bereketli olsun.Bu ilaçları kullanmak için mısırın 2-6 gerçek yapraklı, dar yapraklı otların 10 cm civarı,geniş yapraklı otlarında 1-6 yaprak civarında olması gerekiyor.(Çıkış sonrası ilaçları)

Hocam ikilikte kaldım soru sizemi banami

Ben kendi uygulamamı yazayım o halde.Güncel gübre fiyatları konusuna yazmıştım.Taban gübresi olarak 50 kg/dekar Gübretaş 13-24-12 (NPK) + 10 (SO3)+ demir + çinko lu kompoze gübre.Mibzerle birlikte değil ekimden 10 gün önce gübre serpme makinası (fırfır) ile tarla yüzüne serpip tırmıkla karıştırdım.Leyland konusunda gübreyi serperken ve tırmıkla toprağa karıştırırken resim var.

Mısırda köpek üzümü için hangi ilcı kullanıyorsunuz? Nicosulfuron etki ediyor mu?

Mısırlarımın yanında olduğum için hemen cevap yazamadım.
Bende köpek üzümü yoktu ama hem Arrat ın hemde nicosulfuron içeren ilaçların etiket bilgilerinde köpek üzümüne etkili oldukları yazıyor.

Arrat (Basf) 25 gr/dekar ve Fullspeed (nicosulfuron-Hektaş) 125 mlt
ilaç makinesine iki ilacı karışdırıp mı tarlaya attın çatal otu ayrıgını kurutuyormu gelişimesinimi engelliyor

Arrat (Basf) 25 gr/dekar ve Fullspeed (nicosulfuron-Hektaş) 125 mlt
ilaç makinesine iki ilacı karışdırıp mı tarlaya attın çatal otu ayrıgını kurutuyormu gelişimesinimi engelliyor

Evet karıştırdım.Tarlada çatal otu ayrığı varmıydı bilmiyorum ama dar yapraklılardan canlı kalmadı.