Arpa hububat depolama

Merhaba sayin ciftcilerimiz benim size acizane bir sorum olacakti. Ben yeni bir ciftlik yapiyorum ve yonca, arpa ve diger kesif yemleri depolamak icin üstü saç yanlari beton duvar alti da betondan bir depo yaptim. Bu yemleri en iyi nasil muhafaza edebilirim bana yardimci olabilirmisiniz? Depoyu dezinfekte nasil yaparim haşerelerden ürünlerimi nasıl korurum?

Nem
Oranini dusuk seviyede tutmak icin ne yapabilrim? Cuvalda mi muhafaza edelim? Veyahut kapali bir depo vs mi koyalim? Bu konuda bilgi alabilirmiyim?

Arpaya mümkün olduğunca kuru hasat etmelisin yani rutubeti %12 ve altı olduğunda depolayabilirsin
Nem
Oranini dusuk seviyede tutmak icin ne yapabilrim? Cuvalda mi muhafaza edelim? Veyahut kapali bir depo vs mi koyalim? Bu konuda bilgi alabilirmiyim?

Arpayı 15 metre kare (3x5metre) beton bir odaya 2 metre yükseklikte, dökme olarak koyulsa herhangi bir sıkıntı oluşur mu?
Bit, güve gibi zararlılardan nasıl korunuruz?
Yer ahırın içinde tuğla ile çevrili bir alan?

43598

İkinci bir seçeneğim de önceden sonbaharda koçan mısır koyduğumuz, bizim bölgede "torluk" diye tabir edilen bir yapı var. Traktörün arkasında görünen yapı.
Bu torluğun iç yüzünden arpanın dökülmeden içinde muhafazasını sağlamak için içerideki havayı, nemi dışarı veren ancak dışarıdan su girişine izin vermeyen bir membran (tyvek) çekerek buraya koymayı düşünüyorum.
Bir bilene danışmak adına burada binlere danışıyoruz.