www.trakkulup.net
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
22 sonuçtan 16 ile 22 arası gösteriliyor
    dombra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: Hangi Traktör

Traktortor almakla iş bitmiyor bi okadar da ekipmana gidiyor.onlarida hesaplayin butcenizi ona gore bi motor bakin derim.bizde 1995 fiat 54c var 70 dekar yeri ekip dikio bize cok bile gelioyor.4 cekerlerin yakit olayinida arastirmak lazim..bence yapacaginiz ise gore motor alin..tej cekerler 100 150 dekar yeri rahat rahat işler

keskın 39 teşekkür etti.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Tek çeker taavsiye ederim. Arızadan korkuyorsanız tercihiniz MF olmalı çok sık arıza vermez versede yedek parça bol ve ucuzdur. Satarkende prim yapar. Dörtçeker biraz fazla olur size.

flover_02 teşekkür etti.

Akifİnanç68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı flover_02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli ve tecrübeli abiler. yazdıklarınızın herbirine tek tek bakıyorum. önerilerin hepsi eski modellerde. neden eski almalıyım? yani neden yeni almıyorum tam mantığı kavrayamadım. 65 ve 80 beygir arası olanların içinde 6080 canavar gibi bir makina mesela ve güzel olan şu halen piyasası var , satılıyor.

şöyle bir yorumunuza danışmak istiyorum. 4x4 55bg makina bana uygunmudur. 20 dönüm olarak bakmayın da daha çok toprak yapısı olarak bakalım bu sefer. toprak bildiğiniz kumsal , sıkan toprak, sert ve su tutmayan toprak. yapı bu. ama en başta yazdığım gibi sulama imkanı var.

traktörden sonra techizat alımı sırada.... onları da ayrıca danışacağım. ne güzel ki bilenlerle sohbet etmek.
    Abi neden eski almalıyım demissinde. Yenilerde kalite oranı daha dusuk. Hemde 2006 üstü senin istedigin fiyatta nerdeyse traktör yok. Oyuzden eskiler diyoruz.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Hocam düşünürseniz mavi gövde 640 var sulu tarım hiç yapmadık kuruda 150 dönüm buğday 150 dönüm ay çekirdeği ektik yıllarca satmayı planlamadigimiz için her bakımı yapılmış olarak kullandık geçen yıl iyi bir fırsatla Tumosan 8075 aldık 640 dinlenmeye kaldı düşünürseniz görüşebiliriz eşe dosta gider yüz düşürmez istediğiniz kişiye sorup gösterebilirsiniz..

Adı geçen
    3 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

20-80 dekar arazi için traktöre o kadar para bağlamak yerine o parayla ekipman alınır, ya da işletme sermayesi olarak tutup gübreni falan peşin alırsın, kredi kullanmazsın, malını satacağın zaman nakit ihtiyacından sezonda ucuza vermezsin. Ya da ne bileyim birileri tarla satar onu alırsın işletmeni büyütürsün. Arkadaşların dediği gibi eski de olsa temiz 60 bg civarı bir mf ya da nh işini rahat rahat görür. Ben bu işi hobi olarak yapacağım traktör sürmüş olmak için çiftçilik yapacağım diyorsan o zaman başka.

flover_02 teşekkür etti.

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

değerli tecrübeli abiler... yazdıklarınızı düşüneceğim ciddi ciddi. tüm yorum yapanlar eski makina al diyor. nedenini de anladım.okey. bu platform zaten yardımlaşma platformu. çok ama çok sağolun. mavi 640 'ı hafızama aldım.
    en yukarıda 35-6 bütçe yazmıştım. techızat için de 15 bin civarı ayırdım.halihazırdaulluk(3lü 10 numara),aysan (çok temiz),ilaç(sıfır 600 lt) ve gübre(sıfır çift bölmeli) toplam 6-8 bin tl ye ikinci el temiz buldum. henüz almadım. ayrıca da sarımsak ekme makinası ya kiralayacağım ya da kredili olarak 17 bin tl ye satın alacağım - bunu henüz netleştirmedim çünki havalı mibzere modifikasyon yaparak sarımsak ekilebilirmiyi araştırmaktayım. erikler köyünde bir demirci/tamirci abimiz var bulgardan bile traktör tamirine geliyorlar :-) gerçekten.
    traktörlerin de linklerini paylaşıyorum. eğer sakıncalı ise admin abi silebilir çok kusuruma bakmasın.

akif abimiz o fiyatlara neredeyse yok deyince favorilere ekledikklerimi paylaşayım dedim.

bu makina çok sıkı pazarlıkla 35 verilirse düşüneceğim
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-m...8070399/detay/

bu makina yerli güçlü. tamamen forumlardan yorumlardan bir sonuç çıkarmaya çalışıyorum
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-m...8721708/detay/

bu makına kıştan beri satılmamış. çok sıkı tamirciye göstermeden yanaşmamalı cinsinden.
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-m...6276528/detay/

yerli ve temiz duruyor. ancak referans yok.
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-m...8601992/detay/

en çok bu makinayı almak istiyorum. saati düşük.motoru mısubıshı.klimalı
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-m...5307811/detay/

son seçenek.parça sıkıntısı olabilir. makinayı iyice inceletmekgerekir. ama çok uygun.klimalı
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-m...0302352/detay/

slm ve saygılarımla

Akifİnanç68 teşekkür etti.

Edirneci22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı flover_02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba sn trakklup üyeleri. çok yeni kullanıcıyım. çok yeni de çiftçi adayıyım.

hangi traktörü alacağım konusunda siz tecrübeli kullanıcılardan fikir danışmak istiyorum. başlığı genel bir alanda açmak isterdim ancak JD(sahipleri) ve diğer kullanıcılardan tarafsız olmalarını ıstırham ederım.

arazimin toprak yapısı kumlu tınlı. güneşte beton gibi sert olan bir toprak. yağmur sık yağar veya barajdan sulama imkanı mevcut.

bütçem çok kısıtlı maxımum 35-36 bın tl.

baktığım markaların hepsi aynı fiyatta 35-36 arası; yılları ise 2006 -07
    başak 2075 dt 85 4x4
    LS U60 4x4
    HATTAT 60 bg 4X4
    ve
    John Deere 5303 4x4

güleceksiniz ama ben hayatımda hiç traktör kullanmadım. kullanımı kolay olmalı yaniöğrenmek işi de ayrı konu :-)

baktığım traktörlerin hepsi kapalı kabinli . ilaçlama yapılırken kapalı kabin gerekli.
    kendimce ls u60 mıtsubıshı motorlu ımıs yenı oğrendım uygun gibi.
    john dere yi de ikinci eli güçlüdür diye çok söyleniyor ama 5303 iyi bir makınaya benziyor. turbosu olmadığını tahmın edıyorum.
    negatif bir durum olurmu turbo olmaması bılemıyorum.

esasen ilk kez çiftçiliğe giriyorum diye bütçemi hiç zorlamadan kioti kapalı kabinli dk 551c almak niyetine de girdim.
    korkum şu toprağı sürüp süremeyeceğimden emin olamıyorum ( güç anlamında).
    sık arıza oluşsun ıstemıyorum.
    tamir bakım parça masrafları bütçeyi yormasın istiyorum.
    kullanımı kolay olsun kısmı önemli.
    bir yıl içinde tahmini 15 defa kullanacağım. arazim bir kömecik 20 dekar.sarımsak ekeceğim.tonumluklarımı geçen yıl herşeyi ile elle manuel ektim hasat etmek üzereyim . çıktılar üretmeyi başardık allahın izniyle...

kırklareli bölgesi ıpard olmadığı için sıfıra giremiyorum.

değerli yorumlarınızı beklerim.

teşekkür ederim.
    Adas nerelisin hangi koydensin

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog