Krone Premos 5000

• Beğen
Tepkiler: srtys ve sersoy38
yabancı devletler gerçekten çiftçiliğin kralını yapıyolar bizim ülkemizdeki traktörler aletler edevatlar onların yanında ney ki kazanıyolar demekki adamlar arazileride az değil devletleri tarıma önem veriyor bizim ki gibi değil

Sefa kardeşim dediğin gibi gelişmiş ülkelerin tarım teknolojisi ile bizim tarım teknolojisi arasında büyük fark var.
Tabi bunda en büyük etken tarım arazilerimizin küçüklüğüdür. Ama o makinenin yapmış olduğu işlemi bizim arazilerimize uygun makinelere entegre edilip iyi randıman alınabileceğini düşünüyorum. Samanın pelet haline getirilmesi hayvan için daha verimli olur.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Yabancı ülkelerde tarıma verilen değer ve Türkiye de tarıma verilen değerin en basit örneği. Tamam arazilerimiz küçük olabilir ama bizlerin ne eksiği var böyle teknolojiye sahip olamıyoruz. Umarım birgün ciftciyi destekleyen birisi gelir bütün çiftçiler emeklerinin karşılığını gerçekten alir

Şu dünyanın çiftçileri genel olarak memnun değiller sosyal medyada çok defa rastladım süt fiyatından memnun değiller ondan memnun değiller bundan memnun değiller üstelik verimlilikleri varken, iklimleri uygunken, teknolojileri üst düzeyken anlayamadım gitti çiftçilik global olarak sıkıntılımıki acaba...

Arkadaşlar sizin o youtube de gördüğünüz videolar çoğunlukla tarımsal hizmetler şirketlerinin onların çiftçileri de bizim gibi ama daha bilinçlililer tabi grev boykot gibi şeylerde
Örneğin Fransada her yıl 500 kadar çiftçi intihar ediyor farklı sebeplerle