www.trakkulup.net
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
26 sonuçtan 16 ile 26 arası gösteriliyor
    The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: T7070 camurluk ustu damper kontrolu

Alıntı Sipahi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düğmeyi takmakla halloldu mu program falan gerekti mi?Yukarıda bahsedilen sorun indirme kaldırma düğmesi içinde geçerli.5420 de bütün düğmeler su ve çamura karşı yalıtımlı.Güle güle kullanın.
    Bu anlattığım olay bir yıllık mevzu.Farklı bir markada oldu, firma ismi vermek istemiyorum.New Holland'daki düğmelerde yalıtımlı düğmelerdir.Yalnız olmaz olmaz oluyor, dikkatli kullanmak gerekiyor.

Sipahi teşekkür etti.

Sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    3 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazaya sebebiyet veren her düğme iptal ediliyor.Bir amcamız ortakol ayarlarken düğme sıkışmış ve kolunu kırdı, tek kemikte parçalı kırıklar var, 2 3 operasyon geçirmesi gerekiyor, ilk operasyonu geçirdi, 2 ameliyat daha olacak.Çamur, su gibi etkenlerden dolayı düğme arızaları olabiliyor.Bu bölümün üstü kapaklı olarak yapılması lazım.Görüntü böyle hoş duruyor ama çamura girince ne yapacağı belli olmuyor.
    Kazaya sebep olan her düğme iptal deyince arkada olan düğmelerin hepsi riskli indirip kaldırma kuyruk mili v.b benim traktörde arkadaki düğmeler baya geride düğme yapmışsınız niye bu kadar geride ekipman bağlarken baya zor oluyor diye kızarken muhtemelen traktörle ekipman arasına sıkışmaları önlemek için koyulmuştur diye düşündüm.Birde kabin içerisinde kaldırma yüksekliğini ayarlayan düğme var ulu orta duruyor bazı ekipmanlar varki belli yükseklikte kalması gerekiyor örnek sallama pancar yükleme makinesi fazla kalkarsa kabini patlatır çocuk falan çevirse veya istemeden el deyse büyük tehlike bu tip düğmeletin ya gömülü yada kapaklı olması lazım.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Sipahi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazaya sebep olan her düğme iptal deyince arkada olan düğmelerin hepsi riskli indirip kaldırma kuyruk mili v.b benim traktörde arkadaki düğmeler baya geride düğme yapmışsınız niye bu kadar geride ekipman bağlarken baya zor oluyor diye kızarken muhtemelen traktörle ekipman arasına sıkışmaları önlemek için koyulmuştur diye düşündüm.Birde kabin içerisinde kaldırma yüksekliğini ayarlayan düğme var ulu orta duruyor bazı ekipmanlar varki belli yükseklikte kalması gerekiyor örnek sallama pancar yükleme makinesi fazla kalkarsa kabini patlatır çocuk falan çevirse veya istemeden el deyse büyük tehlike bu tip düğmeletin ya gömülü yada kapaklı olması lazım.
    Kontrol panelinden yolda giderken hidroliği kilitleyebilirsin

bugraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı aydinli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar , newholland T7070 traktore sonradan orjinal parca olarak hidrolikli ortakol siparisi verip satinalmistim .

Ortakol iyi hos ancak ekipman takarken , iceri girip uzatip kisaltma konusu zor olacagi icin cozum aramaya baslamistim . Ve cozumu buldum , su an traktorun icine girmeden , camurluk uzerinden ortakolu kisaltip uzatabiliyorum .

Bu resim standart haliydi

Bu dugmeyi siparis ettim (newholland yetkili parcacidan) parca no yu bulmak baya ugrastirmisti , zira uzerinde boyle bir dugme yoktu .

Birkac kucuk islemle bu sekili aldi .

Su an traktore binmeden ortakolu uzatip kisaltabiliyorum .

Toplam maliyeti bana 350 Tl civari oldu (ortakol haric)

Ortakolun fiyati 3.000 kusur tl idi . Zaten foruma daha once fatura resimini koymustum .

İnsallah arayan birisine faydam olur . İyi forumlar ...

Güzel olmuş sanırım iletimi görmediniz.

Düğmeleri alsak kendimiz takabilirmiyiz soketleri çamurluk içinde hazırmı? Zira onu takabilecek elektrikçi yok bizim buralarda..

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı bugraa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş sanırım iletimi görmediniz.

Düğmeleri alsak kendimiz takabilirmiyiz soketleri çamurluk içinde hazırmı? Zira onu takabilecek elektrikçi yok bizim buralarda..
    Takarsiniz , kendim taktim ben , kusura bakmayin gormedim .

bugraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Takarsiniz , kendim taktim ben , kusura bakmayin gormedim .

Teşekkür ederim. Ama 350 Tl 2 düğme içinde pahalı değilmi

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı bugraa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Ama 350 Tl 2 düğme içinde pahalı değilmi
    Pahali tabiki , de taktirip taktirmamak tercih meselesi tabiki , ben 500.000 tl lik traktore bir ozellik daha ekledigimi dusunerek yaptim yani pahali ancak bence pahali degil . Yaptigi ise gore

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Aynı t7070 ben de de var. Ben de bu düğmeyi servise sordum bulamadı. Kodunu verebilir misiniz? Ve sadece düğme mi 350₺ ? Düğmeden başka bir işlem de yaptınız mı?

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı erolpaksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Aynı t7070 ben de de var. Ben de bu düğmeyi servise sordum bulamadı. Kodunu verebilir misiniz? Ve sadece düğme mi 350₺ ? Düğmeden başka bir işlem de yaptınız mı?
    Kodunu yazmistim ofisimde gidince paylasayim ustadim , serviste bulunmamasi cok normal zira traktorun uzerinde boyle bir parca olmadigi icin bulunmasi bir hayli zor oluyor .

alipasalierkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    31 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Aynen soketi mevcut , hatta newholland , neden bundan kacmis anlamadim . Tesekkur ederim .
    Erkunt' larda da bir tarafta hidrolik indirme-kaldırma ve pto düğmeleri için soket var. Ama takılı değil. Ben sonradan alıp takmıştım. Firmalar biraz çalma demeyelim de eksiltme yapıyorlar. Büyük ihtimal distribütör de NH' ye koydurtmamıştır. Ucuz olsun diye. O kadar çok opsiyon var ki firmalarda. Bu da mı opsiyon mu diyor insan duyunca. Bazı şeyler artık standart gibi takılıyor. Ama aslında çok şey var opsiyon. Firma distribütör nasıl isterse öyle üretip yollayabiliyor.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Hayırlı olsun

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog