T7070 camurluk ustu damper kontrolu

25.10.2016
480
348
37
Aydin

Arkadaslar , newholland T7070 traktore sonradan orjinal parca olarak hidrolikli ortakol siparisi verip satinalmistim .

Ortakol iyi hos ancak ekipman takarken , iceri girip uzatip kisaltma konusu zor olacagi icin cozum aramaya baslamistim . Ve cozumu buldum , su an traktorun icine girmeden , camurluk uzerinden ortakolu kisaltip uzatabiliyorum .

2cf840becafc1ed09261e417b99e5677.jpg

Bu resim standart haliydi

d3006f7ba0cc55b8fbfe2f468a956265.jpg

Bu dugmeyi siparis ettim (newholland yetkili parcacidan) parca no yu bulmak baya ugrastirmisti , zira uzerinde boyle bir dugme yoktu .

34d9e4e1a991b8ba5002b2ae882dd352.jpg

Birkac kucuk islemle bu sekili aldi .

Su an traktore binmeden ortakolu uzatip kisaltabiliyorum .

Toplam maliyeti bana 350 Tl civari oldu (ortakol haric)

Ortakolun fiyati 3.000 kusur tl idi . Zaten foruma daha once fatura resimini koymustum .

İnsallah arayan birisine faydam olur . İyi forumlar ...

Aynen soketi mevcut , hatta newholland , neden bundan kacmis anlamadim . Tesekkur ederim .

Kazaya sebebiyet veren her düğme iptal ediliyor.Bir amcamız ortakol ayarlarken düğme sıkışmış ve kolunu kırdı, tek kemikte parçalı kırıklar var, 2 3 operasyon geçirmesi gerekiyor, ilk operasyonu geçirdi, 2 ameliyat daha olacak.Çamur, su gibi etkenlerden dolayı düğme arızaları olabiliyor.Bu bölümün üstü kapaklı olarak yapılması lazım.Görüntü böyle hoş duruyor ama çamura girince ne yapacağı belli olmuyor.

Kazaya sebebiyet veren her düğme iptal ediliyor.Bir amcamız ortakol ayarlarken düğme sıkışmış ve kolunu kırdı, tek kemikte parçalı kırıklar var, 2 3 operasyon geçirmesi gerekiyor, ilk operasyonu geçirdi, 2 ameliyat daha olacak.Çamur, su gibi etkenlerden dolayı düğme arızaları olabiliyor.Bu bölümün üstü kapaklı olarak yapılması lazım.Görüntü böyle hoş duruyor ama çamura girince ne yapacağı belli olmuyor.

Cok mantikli soylemissiniz , ancak bazi fendt vb modellerinde bu dugmeden mevcut , ustu kapali olsa cok daha iyi olur . Kenarinda plastik bir fitil gibi bir sey var . Su camur vb almasin diye , insallah dediginiz gibi olmaz .

Düğmeyi takmakla halloldu mu program falan gerekti mi?Yukarıda bahsedilen sorun indirme kaldırma düğmesi içinde geçerli.5420 de bütün düğmeler su ve çamura karşı yalıtımlı.Güle güle kullanın.

Güzel çalışma olmuş.

Düğmenin kabloları soketi felan çamurluk içinde hazırmı? Sadece Düğmeyi alıp soket takıp halloldumu? Maxxum 130 var bizdede eğer basit bişeyse bende takmayı istiyorum.

Düğmeyi takmakla halloldu mu program falan gerekti mi?Yukarıda bahsedilen sorun indirme kaldırma düğmesi içinde geçerli.5420 de bütün düğmeler su ve çamura karşı yalıtımlı.Güle güle kullanın.

Programlama gerekmiyor . Sadece kahverengi renkte olan damper cikisina takmaniz gerekiyor .

Bu dugmelerde yalitimli zanlimca , zira 2011 yilindan beri 7030 u kullaniyorum , onun hidrolik kaldirma indirme dugmesi cok camur bile olsa calsiyordu . 7070 de de sorun yasamadim hic . İnsallahda yasamam .

• Beğen
Tepkiler: Sipahi

Bu anlattığım olay bir yıllık mevzu.Farklı bir markada oldu, firma ismi vermek istemiyorum.New Holland'daki düğmelerde yalıtımlı düğmelerdir.Yalnız olmaz olmaz oluyor, dikkatli kullanmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Sipahi
Kazaya sebep olan her düğme iptal deyince arkada olan düğmelerin hepsi riskli indirip kaldırma kuyruk mili v.b benim traktörde arkadaki düğmeler baya geride düğme yapmışsınız niye bu kadar geride ekipman bağlarken baya zor oluyor diye kızarken muhtemelen traktörle ekipman arasına sıkışmaları önlemek için koyulmuştur diye düşündüm.Birde kabin içerisinde kaldırma yüksekliğini ayarlayan düğme var ulu orta duruyor bazı ekipmanlar varki belli yükseklikte kalması gerekiyor örnek sallama pancar yükleme makinesi fazla kalkarsa kabini patlatır çocuk falan çevirse veya istemeden el deyse büyük tehlike bu tip düğmeletin ya gömülü yada kapaklı olması lazım.

Kazaya sebep olan her düğme iptal deyince arkada olan düğmelerin hepsi riskli indirip kaldırma kuyruk mili v.b benim traktörde arkadaki düğmeler baya geride düğme yapmışsınız niye bu kadar geride ekipman bağlarken baya zor oluyor diye kızarken muhtemelen traktörle ekipman arasına sıkışmaları önlemek için koyulmuştur diye düşündüm.Birde kabin içerisinde kaldırma yüksekliğini ayarlayan düğme var ulu orta duruyor bazı ekipmanlar varki belli yükseklikte kalması gerekiyor örnek sallama pancar yükleme makinesi fazla kalkarsa kabini patlatır çocuk falan çevirse veya istemeden el deyse büyük tehlike bu tip düğmeletin ya gömülü yada kapaklı olması lazım.

Kontrol panelinden yolda giderken hidroliği kilitleyebilirsin

Arkadaslar , newholland T7070 traktore sonradan orjinal parca olarak hidrolikli ortakol siparisi verip satinalmistim .

Ortakol iyi hos ancak ekipman takarken , iceri girip uzatip kisaltma konusu zor olacagi icin cozum aramaya baslamistim . Ve cozumu buldum , su an traktorun icine girmeden , camurluk uzerinden ortakolu kisaltip uzatabiliyorum .

2cf840becafc1ed09261e417b99e5677.jpg

Bu resim standart haliydi

d3006f7ba0cc55b8fbfe2f468a956265.jpg

Bu dugmeyi siparis ettim (newholland yetkili parcacidan) parca no yu bulmak baya ugrastirmisti , zira uzerinde boyle bir dugme yoktu .

34d9e4e1a991b8ba5002b2ae882dd352.jpg

Birkac kucuk islemle bu sekili aldi .

Su an traktore binmeden ortakolu uzatip kisaltabiliyorum .

Toplam maliyeti bana 350 Tl civari oldu (ortakol haric)

Ortakolun fiyati 3.000 kusur tl idi . Zaten foruma daha once fatura resimini koymustum .

İnsallah arayan birisine faydam olur . İyi forumlar ...

Güzel olmuş sanırım iletimi görmediniz.

Düğmeleri alsak kendimiz takabilirmiyiz soketleri çamurluk içinde hazırmı? Zira onu takabilecek elektrikçi yok bizim buralarda..